Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Oğulhan
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 15:59
Mersin'e 3. Üniversite geliyor - Toros Üniversitesi

Mersin'de eğitim hizmetine devam eden Mersin Üniversitesi ve Özel Çağ Üniversitesi'nden sonra 3. üniversiteyi de Mersin'in Özel Toros Okullarını kuran Mersin Eğitim Vakfı kurma hazırlıklarına başladı. Üniversite İnşaatı başlamış durumda ve Mersin Fen Lisesi civarında inşaat devam etmekte.

Özel Toros Okulları Mersin'de 1964 yılında kurulan ve bugün Hem Mersin Yenişehir'de hem de Mersin Tarsus ilçesinde eğitim hizmeti vermektedir.

Özel Toros Okullarının Mersin Yenişehir ve Tarsus'ta eğitim hizmeti verdiği okullar:

Mersin Özel Toros Anaokulu ve Kreşi
Mersin Özel Toros İlköğretim Okulu
Mersin Özel Toros Fen Lisesi
MEV Özel Toros Koleji
Tarsus Özel Toros İ.Ö.O ve Anasınıfı
Tarsus Özel Toros Anadolu Lisesi
Özel Toros Yaz Okulu

Özel Toros Okulları: http://www.toroscollege.k12.tr/index.asp

Şimdi de Toros Okulları Okul öncesi, İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarından sonra bir de Mersin Merkez'de açacağı Toros Üniversitesi ile yükseköğretim'e de el atmış olacak.

Kaynak: http://www.uzmanhaber.com/Egitim/1821-13-yeni-uni ...luyor.html

En son Oğulhan tarafından Prş 22 May 2008, 20:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

SerhatAdn

11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 16:24

Düzeltme: Çağ Üniversitesi ve koleji Bayboğan Eğitim Vakfı (Adana) tarafından kurulmuştur .

Adana’ya 20, Mersin’e 35, Tarsus’a 15 km. uzaklıkta bulunmaktadır.Daha önceleri Adana sınırları içinde bulunan Çağ Üniversitesi ve Koleji sınırın kaydırılmasıyla şuan mersin sınırları içerisinde Yenice ilçesine bağlıdır .

Eğer bilgi almak isterseniz :Bayboğan Eğitim Vakfı Bşk. A.Yaşar BAYBOĞAN 0322 453 45 10

Bu Üniversiteye gelince umarım mersin için hayırlı olur.Mersinin köklü okullarındandır Toros koleji mersinden birçok tanıdığım yakında okumak için ya kıbrıs üniversitelerini yada Çağ'ı tercih etmekteydi böylelikle bir alternatif daha oldu.

En son SerhatAdn tarafından Prş 22 May 2008, 16:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Oğulhan
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 16:29

Alıntı:
Düzeltme: Çağ Üniversitesi ve koleji Bayboğan Eğitim Vakfı (Adana) tarafından kurulmuştur .

Zaten Çağ Üniversitesi'nin Kim tarafından kurulduğundan bahsetmedim başlıkta ufak bir yanlış anlaşılma olmuş heralde yine de ek bilgi için teşekkürler.

Şu anda Çağ Üniversitesi Mersin'in Tarsus İlçesinde bulunmaktadır.

Mersin - Çağ Üniversitesi iletişim bilgileri:

www.cag.edu.tr

Kampüs : Adana - Mersin Karayolu Üzeri 33800 YENİCE / MERSİN

Tel : (0.324) 651 48 00 Pbx Faks : (0.324) 651 48 11

En son Oğulhan tarafından Prş 22 May 2008, 20:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cihan1
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 16:48

Mersin'i 3. üniversite için tebrik ediyorum bu gösterirki Mersinin alt yapısı ve olanakları kuvvetli. Mersin gelişmeye çok müsait bir şehir ve de Adana'ya kıyasla Mersin eğlence olanakları ve deniz olanaklarıyla bir öğrenciyi cazip edebilecek bir şehir ve öğrenciler tercihlerini yaparken pek kuşkulu ve soru işaretleri olacak bir şehir değildir mersin. Biraz gereksiz bir tutum olmuş Adana-Mersin tartışmasında Şu anda alan kodu Mersin se tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum.Ama en kısa zamanda Adana gibi büyükşehirlerimiz arasında yer alan bir şehrimize de daha fazla üniversite yapılmalıdır Mersin eğitim konusunda şu anda Adana yı geçmiş durumdadır bir an evvel çalışmalara başlanması lazım Çukurova gibi kaliteli bir üniversite Adanaya yetmemektedir. Mersindeki üniversitelerde kampüs yatırımlarını iyi yaparlarsa öğrenci tercihi biraz daha farklı olacaktır. kampüs üniversitesi her daim öğrencileri cezbeden bir niteliktir.

ozancanturk
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 16:55

Alıntı:

Adana’ya 20, Mersin’e 35, Tarsus’a 15 km. uzaklıkta bulunmaktadır.Daha önceleri Adana sınırları içinde bulunan Çağ Üniversitesi ve Koleji sınırın kaydırılmasıyla şuan mersin sınırları içerisinde Yenice ilçesine bağlıdır .

Eğer bilgi almak isterseniz :Bayboğan Eğitim Vakfı Bşk. A.Yaşar BAYBOĞAN 0322 453 45 10

Bu Üniversiteye gelince umarım mersin için hayırlı olur.Mersinin köklü okullarındandır Toros koleji mersinden birçok tanıdığım yakında okumak için ya kıbrıs üniversitelerini yada Çağ'ı tercih etmekteydi böylelikle bir alternatif daha oldu.

Çağ Üniversitesinini de telefonlarını verebilir misiniz lütfen?
Bu daha aydınlatıcı olacaktır.
Konumuz Çağ üniversitesi çünkü, Çağ Koleji değil....

emrah kaan
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 17:23

bu habere sevindim.mersin'e hayırlı olsun.üniversite inşaatıyla ilgili resmi olanlar var mı?

merttarafli
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 17:27
mersin ted üniversitesi

mersine yeni bi üniversite daha geliyor....
tüm mersinlilere hayırlı olsun...
mersin ted üniversitesi :
http://www.hakimiyetgazetesi.com.tr/Joomla/conten ...ew/336/33/

Gözde01
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 17:39

Alıntı:
Çağ Üniversitesinini de telefonlarını verebilir misiniz lütfen?
Bu daha aydınlatıcı olacaktır.
Konumuz Çağ üniversitesi çünkü, Çağ Koleji değil....

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ

Kampüs : Adana - Mersin Karayolu Üzeri 33800 YENİCE / MERSİN

Tel : (0.324) 651 48 00 Pbx Faks : (0.324) 651 48 11

E-mail : cag@cag.edu.tr

Bu arada, Çağ üniversitesi ve Çağ koleji yanyana zaten. İnternet siteleri bile aynı.

emrah kaan
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 18:06

Mersin' e Ted üniversitesi açılacak diye pek çok medyada haber çıktı.bende bu konu hakkında Ted'e mail attım.mesaja gelen cevapta Ted Üniversitesi Ankara'ya kurulacakmış.Ted başkanı neden Mersin'e kuracağız diye konuşma yaptı anlamadım.
Bana gelen cevabı aynen yayınlıyorum.

TED Üniversitesi için ön hazırlıklar devam etmekte olup üniversitenin Ankara'da kurulması planlanmaktadır. Türk Eğitim Derneği'ine ait duyuruları www.turkegitimdernegi.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

bahadır tanju
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 18:48

Mersin'e 3. üniversitenin kurulacak olmasına çok sevindim.Yazılanlara bakılacak olursa şehir merkezinde kuracaklarmış.Üniversiteler kurulduğu yerlere herbakımdan hayat katıyorlar.Böyle yatırımlar yapılmaya devam edilirse Mersin daha da hareketlenecek .

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET