Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Başımızdan geçen komik olaylar
123 ... 101112   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ali.Özcan

6 yıl önce - Pts 19 May 2008, 03:25
Başımızdan geçen komik olaylar

Sitede böyle bir başlık bulamadım ve ilginç olacağını düşündüğümden açıyorum.

İşyerinde çalışırken ya da okulda iken başımızdan mutlaka komik olaylar geçmiştir.Burada bunları açık yüreklilikle açıklayalım hem kendimiz hem de bizler de biraz gülümseme fırsatı bulalım.
Ben başımdan geçen bir olayı aktarayım.

Özel Bilgi İşlem A.Ş.'de çalıştığım sıralar.

Önüme ses kartı arızası ile ilgili bir dizüstü bilgisayar aldım.Söktüğüm bilgisayarın harici ses kartı olduğu için
bu parçayı değiştirebiliyorduk.Stoktan yeni kartı almış ve monte işlemine başlarken telefon çaldı.Ben müşteri ile kulaklarım
terden şelaleye dönene kadar konuştum.Görüşme bittikten sonra bilgisayarı topladım.Test aşamasına gelince yine ses
problemi yaşadım.Tam o sırada masamın üstünde duran parçayı görünce beynimden vurulmuşa döndüm.Notebook sökmek o
kadar zor bir olay ki çaresiz tekrardan bilgisayarı sökmek zorunda kaldım.Bu olay bilinç altıma öyle yerleşmiş ki o gece evde uyanıp salonda oturan babama

-Ben sana demedim mi şu parçaları ayrı ayrı yerleştir,diye bağırmışım.

Bu olayı hatırladıkça kendime gülerim.

cihan1
6 yıl önce - Pts 19 May 2008, 04:41

Bir gün bi derste londradan yeni gelmiş koyu fenerli olan türk hocamla spor muhabetti döndü siz orda oldunuz süre içersinde dedik Fb böyle böyle başarılara imza attı Gs atakta bulundu şunu şunu yaptı falan derken Gsliler deyim yerindeyse hocayı deli ettiler üniversitemiz ulasararası olduğundan hocamız dedi peki soralım yabancı arkadaşlarımıza GSlilermi FBliler mi diye Nijeryalılar,İranlılar diyor FB Moldovalılar,Filistinliler diyor Gs derken sıra Taiwanlı bir kız arkadaşımıza geldi herkes gene ya Gs ya Fb demesini beklerken kız manisaspor dedi hehe meğer sevgilisi manisalıymış manisaspor u tutuyormuş ondan hehe bayağı gülmüştük

veysel kaya

6 yıl önce - Pts 19 May 2008, 15:47

Askerlik dönüşü işyerinde vardiya amirine 20 kişi içerisinde 'Emret komutanım' demişliğim var.

Fatih_01

5 yıl önce - Cum 30 Oca 2009, 22:56

Anlatacağım olay 3 gün önce gerçekleşti.Bana göre komik ve düşündürücü olduğu için paylaşmak istedim.
Büyük bir mağazanın yıl sonu envanteri için sayım yapılıyor.Çalışanlardan birine sayması için eldivenlerin bulunduğu bölüm verilir. Sayım biter sayım sonucunu yetkiliye verir.Bu sefer bardaklar bölümünü sayması söylenir ve orayıda sayıp sonucu yetkiliye verir.
Yetkili mağazadaki artı eksilere bakarken eldiven ve bardaklar da çok artı (fazla) olduğunu görmüş ve bunların tekrar sayılması için başka bir görevliye söyler. Görevli her iki bölümü sayıp yetkiliye sonuçları verir.Yetkili rakamları karşılaştırdığında sonuçlar normal çıkar.
Daha sonra yetkili daha önce sayımı yapan görevliyi çağrıp sayımı nasıl yaptığını sorar.
Görevlide:
Eldivenleri tek saydığını söylemiş... (çift sayması gerekirken)
Ya bardaklar bir kutunun içinde bulunan 10 tane bardağıda tek tek saymış... (10 lu olarak satılan bardaklar.Kutu olarak sayılmamış.)
Bir büyük mağazada çalışan bu personelin yaptığı bu davranışa Gülermisiniz - Ağlarmısınız.

barış gültekin

5 yıl önce - Cum 30 Oca 2009, 23:45

Bankada işlemimi yapan memur bayan:''telefonunuz?'' deyince..dalgınlıktan numaram yerine, Nokia 61 00 demiştim....Daha çok yeniydi ve gişenin üzerinde telefona bakıyordum herhalde ondan...

Efe Kahraman
5 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 04:34

Yaz stajımı yaparken yaptığım densizliklerin hatti hesabı yoktu Plastik işleriyle uğraşan bir yerde staj yapmaya gittiğimde ilk gün kapri ile gittiğim için üvey evlat muamelesi gördüğümü söylemeden geçemeyeceğim.Makine bölümü okuduğum için makinelerle uğraşıyordum Birgün C.N.C tezganı temizlerken takılan başlığı çıkartıp yeni uç takmamı söylemişti..Bende tabiki dedim ve aldım elime bir çekiçle mengeneye bağlayıp vurmaya başladım sonra patron geldi.bana yakışıklı oğlan derdi Başladı bağırmaya yakışıklı oğlan napıyorsun öyle kazımı yapıyorsun dedi bende çıkartıyorum işte dedim oğlum görmüyormusun orda vidaları var dedi bende görmedim deyince sen en iyisi bilgisayarda çizim yap kaliteyle ilgilen dedi Bir dahada C.N.C'nin yanından geçmedim ; gerçi CNC sevmiyordum

Ahmet Özbuluk

5 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 15:28

üniversite'de büyük anfi tiyatroda tam dört sınıf aynı dersi alıyoruz. İngilizce anfi de en az 120 öğrenci var.. ben gece saat 4 dört uyumanın verdiği rehavetle derse geç girdim.. nasıl olsa üniversite sorun değil .. kapıyı çalıp anfi de en arkada yerimi aldım.. ve bi güzel arkada uyumuya devam ettim sayın hocamız beni çok sever... benim durumumu farkederek o kadar kişinin içinden benim ismimi telafuz ederek yanına tahtaya çağırmış.. 3 kişi beni zorla uyandırmışlar. sayın dostum uğruna herşeyi yaptığım arkadaşım elime bir kitap tutuşturdu ve sorunun çözümü kitabın üzerine yaptım dedi.. sersemlikle o kadar kişinin önüne çıktım.. be soruyu bile okumadan kitaba yazılan saçma saçma şeyleri tahtaya yazdım.. ne yazdığımı bilmiyordum.. önümü sınıfa dönünce milletin bana kahkalarla güldüğünü farkettim ama hala uyuyordum saygıdeğer hocamızda gülüyordu ben hiçbişey anlamıyordum millet dalga geçiyordu benle...

meğer tahtaya ben matematik sorusunun cevabını yazmışım.. hangi derse girmediğimi bilmediğim için rezil olduk.. ve bi güzel aynı dersi bidaha alttan aldık.. ve bu arada sorunun doğru cevabını saygı değer dostum kendisi çıkıp yaptı... valla hala anlatıp güleriz... şükür ki mezun olduk..

aynı hababam sınıfındaki inek şabana döndük

Hakan ERTÜRK

5 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 15:44

Şehirler arası otobüs,yan tarafıma gayet hoş bir genç kız bindi,ilerki dakikalarda lambalar sönünce kızın bana baktığını farkettim,hoşuma da gitmişti açıkcası,bu durum aralıklı olarak devam etti.

Ben iyice kasılmış bir vaziyette kabarırken,muavin kızımıza yaklaştı ve:

-Bayan,bayan uyanın lütfen ineceksiniz az sonra..

Meğer kız başını yaslamış bana doğru uyur vaziyetteymiş

Döndüm çaktırmadan Gölbaşına izlemeye koyuldum

teco
5 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 15:53

ben uluslar arası tır şöförlügü yapıyorum1998 de çalışdıgım şirketin tırı ile polonyaya yük yükledim arabanın bakımı için garaj da kamyonu çıkardı m bakımdan sonra park yerin den romorku taktım
tem e çıktım kapı kuleye gidiyorum yüküm 21 ton fakat arababoş gibi gidiyor ,kendi kendime bakım yaptırdım ya araba iyi çekiyor diyorum .kapı kuleye gittim son gümrük mührünü kontrol ediyorum ,
o da ne mühür yok ,arka kapagı açtım .araba boş,döndüm garaja ,oyıl 10 tane aynı renk treyler alınmış dı park yerinde yanlışlıkla boş olanı takmışım ,uzun zaman arkadaşlar bana bakıp bakıp güldüler. ben de böyle .

Hakan ERTÜRK

5 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 16:00

Yardımcı Doç.Hanefi Yontar,ders Eski Türk Edebiyatı

Hocamız tam bir eski otorite,müthiş espriler,iğnelemelerle çok zevkli geçen derslerden biri...

Kıvanç diye biraz patavatsız bir arkadaşımız dersin ortasında sanırım ihtiyacı vardı ki masada oturan Hanefi hocamıza yöneldi.

Büyük bir cesaretti ki dikkatler Kıvanca döndü,hocamıza yaklaştı hoca da çıkabilirsin dedi.

Kapıya yönelen Kıvanç heyecandan olsa gerek çıkarken kapıyı çaldı,tık tık

Hanefi Hoca durur mu?

-Çııııkkk

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET