Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:32
İST » Metrobüs 1 Milyon Yolcu Taşıyacak. Pekiyi, Marmaray Ne Taşıyacak?

http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=366

Alıntı:
Öztürk, şu anda hatta geleneksel otobüs işletmeciliğiyle günde 243 bin yolcu taşındığını, tamamlandığında Beylikdüzü-Kozyatağı arasında 54 kilometre olacak hattın hedefinin 300 araçla 1 milyon yolcu olduğunu, sefer aralığını yarım dakikaya indireceklerini söyledi.

İki kıta arasında metrobüs ile 1 milyon yolcu taşımayı hedefliyorlar. PEKİ MARMARAY NE KADAR YOLCU TAŞIYACAK.
Bir planlama hatası seziyorum. Marmaray gibi devasa proje kapasitesini nasıl dolduracak metrobüs ile millet karşıya geçecek ise....

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:37

Bence 1 milyon bana abartı geldi,birde Marmaray ve metrobüs yolcusu farklı olacak.Niye dersen?Maramaray daha çok sahil bandı ile Suriçi ve şehrin uzakbatı tarafına gidecekler için tercih edilir birde Ümraniye metrosu bittiğinde bu hattakiler tarafından tercih edilir.Ama Levent-Maslak hattına ve Kozyatağı-İçerenköy tarafına gidecekler metrobüsü seçer,göreceksiniz dediğim olacak.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:41

Kadıköy-Kartal Metrosu ile Marmaraya aktarma yapacak yolcuların terchi metrobüse kayar. Bu çok yanlış bir uygulama olur.

HANİ BÖYLE TAŞIYACAKTIK MİLLETİ:

MECİDİYEKÖY
I
I
I
I
TAKSİM
I
I
I
YENİKAPI -------------------AYRILIKÇEŞME---------------KARTAL

Gökçe Aydın
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:42

Alıntı:
Bir planlama hatası seziyorum. Marmaray gibi devasa proje kapasitesini nasıl dolduracak metrobüs ile millet karşıya geçecek ise....

İşte aylardır söylemeye çalıştığımız ve karşılığında bizi istemezükçülükle, çağdışılıkla, her şeyi engellemeye çalışmakla, demokrasinin sınırlarını zorlamakla, türlü şeyle suçladığınız şey buydu.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:50

SİZ MARMARAYIN GÜZERGAHINI ELEŞTİRİYORDUNUZ. Bzi ise metrobüsü eleştiriyoruz. Marmaray doğru zaten. Diyoruz ki Marmaray varken metrobüsü neden yapıyorsunuz. Marmarayı baltalıyorsunuz.

Gökçe Aydın
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:52

Marmaray'ın güzergahını eleştirmekte haklı olduğumuz da ortaya çıktı o zaman. Demek ki, talebin asıl büyüğü kuzey aksındaymış ki metrobüs Marmaray'ı baltalayabiliyormuş.

Ben Kadıköy'den Mecidiyeköy'e gideceksem, ne işim var Yenikapı'da? Marmaray'ı dolduracağız diye milyonlarca kişiye kulağını tersten göstertmenin ne alemi var? Onun yerine Marmaray'ı doğru güzergahtan, yani dolacağı güzergahtan yapsaydık olurdu. Yapsınlar metrobüsü, hem İstanbul ulaşımı için Marmaray gibi göstermelik değil gerçek bir çözüm üretilmiş olur. Hem de boşalan kapasite TCDD'ye kalır, ne güzel! Malum, Marmaray'ın mevcut hali kuşağı sadece şehir içi kullanımına açıp anahat trenlerini şehir dışına atmaya yönelikti. (Bunun aksini iddia eden resmi beyanatların bir kelimesine inanmıyorum evet, resmi ağızlar evet biz yanlış planlama yaptık itirafında bulunacak değil ya!)

En son Gökçe Aydın tarafından Cum 16 May 2008, 16:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Caner
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:58

Alıntı:

Bence bu denli korkmayın. Boğaza en az bir belki iki tane daha böyle toplu taşım geçişi gerekli. Günde 3 belki 4 milyon kişi boğazı geçecek. Hepsine yolcu yeter.

Bildiğim denli karşılıklı günde 2 milyon yolcu geçiş yapıyor.

Ayrıca yıllar geçtikçe Marmaray kenti kendine çekecektir. Kadıköydeki yapıları bir çoğu 50 yıla yakın süredir oradalar. Yıkılarak daha yüksek katlı yapılara dönüşme zamanları geldi. Yasaya göre ada büyüklüğünde tasasarı yaptığınız zaman temel tasarımınız elverdikçe yüksek yapı yapabiliyorsunuz.

Önemli olan imar planlarına aykırı yapılaşma yapmamak ve tarihi korumak.

adnanu
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 17:07
metrobüs hk.

mehmet üstadım
lütfen ,
marmaray da metrobüs de gerekli
marmaray yolcu talebi yetersiz kalır
demişsin lütfen
ömrü olup ta yaşanlar görür inşallah,
2008-mayıs ayında yız peki proje ne zaman
işletmeye açılacak resmi rakkamlar 2010-ocak
biz buna 2011-ekim diyelim ,
İstanbul günde 3 milyon kişinin hareket ettiği
bir ülke nufus 18 milyon ulaşmış devasa
bir metropol olacak ,
lütfen gerekli yolcu bence olur
bir de üstatlara soralım
kolay gelsin......................................

yusuf38
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 17:20

bence tasalanmaya gerek yok iki sistemde kendi müsterisini bulacaktır. marmaray yapıldıktan sonra halkalı toplu konut ,bahçeşehir ıspartakule civarındaki müthiş hızlı gelişen yeni semtlerin müşterisini kendine çeker.ayrıca bağlantı metro hatlarıda bitirilirse(üsküdar-ümraniye bakırköy-başakşehir, yenikapı-taksim vs )marmarayın yolcu sıkıntısı olmaz.metrobüsle birbirlerinin yedek vazifesini görürler.(marmarayda elektrik arızası yada metrobüste araç arızası ve kaza durumlarında)

mehmetist
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 17:22

"Biri var, demek ki diğerine gerek yok" diyemeyiz. Aksine bunlar gibi bir dolu hat daha gerekiyor.

Mecidiyeköye gidecek yolcu marmaray'a zaten binemez, marmaray mecidiyeköye gitmiyor.
Metrobüs de Eminönüne, Yenikapıya, Suadiye, Maltepeye gitmiyor. Hepsinin ayrı yolcusu var.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM