Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?
« önceki   123 ... 131415 ... 171819   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Okan Yayla
1 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 22:09

birileri çok fazla nuri alço filmi izlemiş, bayıltmak vs vs

Ömer Mete
1 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 22:33

Alıntı:
Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?

Ölüm korkusunu yendiğiniz an uçak korkusundan eser kalmaz.

Çakır Murat
1 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 15:22

Günümüzde hala birçok insan uçak (uçuş) korkusu nedeniyle uçak seyahatine cesaret edemiyor. Açıkçası onlardan biri de zamanında bendim. Benimkisi korkudan ziyade rahat edememe ve bir huzursuzluk, tedirginlik, hissiydi; korksam hiç binemezdim sanırım.

İlk birkaç ucak seyahatinden sonra durumun gittikçe iyiye gitmeye başladığını farkettim. Ve anladım ki bende oluşan durum; uçak seyahati yaptıkça bu korkuyu yeniyorsunuz; artık bu tedirginlik yerini bir sevdaya bırakmaya başlıyor.

Bu zamana kadar yaklaşık 30 kez uçağa bindim ve şu an birisi beni hadi uçuyoruz diye kolumdan tutup havalimanına götürse koşa koşa giderim. Herkeste belki aynı sonuç doğmayabilir ama ben uçak seyahati yaptıkça bu tedirginliğin kaybolduğunu görmeye başladım.

Tunç D.
1 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 15:29

Bence asıl korkulması gereken karayolu taşımacılığıdır.Karayolunun havayoluna göre 2 kat,demiryoluna göre 3 kat daha tehlikeli olduğunu duymuştum.Bunu göz önünde bulundurarak uçağa binmekten hiç çekinmem.

Utku_55

1 yıl önce - Prş 21 Mar 2013, 21:41

Uçak korkusunu yenmek için uçağa binerken ' Amaaan ne olcakmış ya bişey olcaksa beni karada da bulur ' denmeli

35 gökhann
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 16:49

Koridor tarafından bilet alınırsa belki sorun çözülebilinir.Ben sürekli cam kenarından alıyordum,alışık olsam da bazen ya düşürse düşüncesi geliyordu

Geçenlerde zorunlu olarak koridordan aldım, etrafı seyretmekten zamanın nası geçtiğini anlamadım.

NeslihanK
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 16:55

otobüs bileti alır gibi düşünerek uçak bileti alarak yenebilirsinz bence korkunuzu:)

Barış T
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 17:12

Mümkünse gece binmeyin ve kesinlikle cam kenarı sakın almayın ve ön taraflar arka taraflara nazaran daha az sarsılır ön taraflardan check-in yapmaya bakın birde besmele çekin binin.

Volkan Cordan

1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 17:19

Alıntı:
Mümkünse gece binmeyin ve kesinlikle cam kenarı sakın almayın ve ön taraflar arka taraflara nazaran daha az sarsılır ön taraflardan check-in yapmaya bakın birde besmele çekin binin.

Peki bu öneriler neye dayanarak veriliyor?

Barış T
1 yıl önce - Prş 04 Nis 2013, 17:22

Alıntı:
Peki bu öneriler neye dayanarak veriliyor?

Yaşadığım tecrübelere

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM