Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?
« önceki   123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 2
Ataser
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:56

Uçak korkusunu ciddi olarak yaşadım. Uzun bir süre uçağa binmeden önce sakinleştirici etkisi olan ilaçlar aldım lakin bunun korkuyu yenmede ciddi bir faydasını gördüğümü söyleyemem.
Şu anda 20'li yaşların başında daha rasyonel düşünebilen bir insan olarak uçak korkumdan fazla eser kalmadı. Bunda en büyük sebep, uçakla yapılan seyahatlerin sayısı arttıkça insanın, uçmasına aklının ermediği bu demir yığınına olan güveni artıyor. Bazen kötü havalarda yaşadığı korkulu iniş maceraları da bu fobiyi yenmede olumlu bir rol oynayabiliyor.
Aslında insan ölüm korkusunu tamamen yenebilirse, kendini her an ölüme hazır hiddebilirse uçak korkusunun da, diğer korkular gibi azalacağı kanaatindeyim.

Ahmet_Binbas
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 12:40

Tabikide cam kenarına oturmaması lazım.Başka fikrim yok

k-ada

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 13:14

Sakın diğer insanları izleme ve dinleme; eğer aralarında korkanlar varsa seni de olumsuz etkilerler.
Uçak pistte hız alırken benim yaptığım gibi firene yüklenme hiçbir faydası olmuyor.
İninceye kadar ayağını oynatamıyorsun.
Dışarıyı seyret ve yukarıdan dünyanın ne kadar güzel olduğunu düşün.
Uçak ile bulutların arasından geçmeyi çok sevdiğim için diğer korkularım aklıma gelmiyor.

semih89
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 16:02

Uçakların dünyadaki en güvenilir taşıma araçları olduğunu , kazaya uğrama şansınızın belediye otobüsünden binlerce kat az olduğunu , uçak kazası geçirmek için 5-6 tane hatanın üst üste yapılması gerektiğini , hiçbir sektörde olmadığı kadar bakıma ve insan faktörlerine önem verildiğini hatırlarsanız çok fazla korkmassınız heralde . Bir de olayın şu yönü var , kaza geçirirseniz de kurtulabilecek kadar şanslı olmayacaksınız

Husnu Kursun
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 17:21

Doktora git, iki hap versin, vallahi, ucaktan degil, uzay aracindan bile korkmazsin.

mehmet3442

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 19:00

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 ay falan önce İstanbul'dan Adıyaman'a gittim hayatımda ilk defa uçağa bindim,uçağın kalkışı anında yani yerden irtibatını kestiği anda bana tuhaf birşeyler oldu sanki kalp krizimi geçiriyom dedim vucudumda tuhaf şeyler oldu sizlerede böyle şeyler oluyormu yoksa sadece banamı oldu aceba,ben bu halimi düşününce bir daha binmeden önce baya düşüneceğim galiba.

Husnu Kursun
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 22:07

mehmet dostum, ucak kalkarken G-force denilen merkez kac kuvvetinin etkisidir sana olan. Kalp kirizi falan gecirmedin, Allah gecinden versin, daha yasin cok genc bunun icin.

Arzu PITIRLI
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 22:46

Aslında ben bu korkumu yendiysem herkes yenebilir diye düşünüyorum Müthiş bir yükseklik korkum vardı, balkon korkuluğunun yanından aşağı bakamazdım. Ancak mecbur kalınca hatta hepsinden önemlisi 10-11 saatlik bir yolu maksimum 1 saatte gidebilme lüksünü algılayabilmişsen ortada problem kalmıyor demektir. Zaten bindin, yerleştin, servisti falandı filandı derken yolculuk bitmiş oluyor. Gerçi yaptığım en uzun uçak seyahati 3 saat. Daha uzun mesafede de uyurdum herhalde

Yani kısa ve öz derim ki korkunu yenmen için uçağa binmek şart

gorkem
11 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 00:31

bence bolbol ucaga binmek gerek
uzaktan hep baktıkca dusundukce ınsan korkar sanırım

onun ıcın mumkun oldugunca tanıdıklarla beraber ucakla seyahat etmek en nmantıklısı bu korkuyu yenmek için

M. Ali veli
11 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 14:27

Korkunun kaynağını belirlemeliyiz. daha sonra o korkunun yersiz olduğunu anladığımız vakit bu korkuyu bir nebze de olsa üzerimizden atmış olacağız.

sayfa 2
« önceki   123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM