Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?
123 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Ali.Özcan

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:05
TÜR » Uçak Korkusunu Nasıl Yeneriz?

Bilmiyorum bu sitede benim gibi uçaktan korkan arkadaşlar var mı? Eğer varsa onlara da katkı olur sanırım.

Uçak korkusu olanlar bundan nasıl kurtulur? Neler yapması gerekir?

Uçak seyahatinden hoşlanan ve korkusu olmayan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.

ferit Ateş
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:08

Aşşağa bakma!!

selim_
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:10

Tam da yerine denk geldi, bu bilgi sanırım uçuş korkusu olanların işini görür:
Alıntı:

Uçuş Fobisi ile Başa Çıkma Eğitimleri Başladı

3 Aşamadan oluşan programın;

Birinci aşamasında yapılan teorik sınıf eğitimi ile katılımcıların öncelikle uçuş ile ilgili bir takım teknik bilgiler edinmesi ve fobiyi yenmeye yönelik teknikler hakkında bilgi sahibi olması amaçlanıyor.

İkinci aşamada kabin simülatöründe gerçekleştirilen sanal uçuş ile uçuş korkusuna karşı duyarsızlaşma sağlanıyor
Üçüncü aşamada ise gerçek bir uçuş yapılarak fobinin tamamen ortadan kalkması amaçlanıyor.
Detaylı Bilgi İçin:

THY Havacılık Akademisi
Atatürk Havalimanı, B Kapısı, 34149 Yeşilköy / IST
Tel: +90 212 463 63 63 (7702/7985/7463)
E:mail: aviationacademy@thy.com

Kaynak: http://www.thy.com/tr-TR/corporate/news/announcem ...x?aid=2543

Barbaros
11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:14

Tüm ulaşım araçlarının yaptığı kazalarda, ölü, yaralı sayılarını karşılaştırırsan uçağın ne derece güvenli olduğunu anlayabilirsin. Ama bilinçaltında bunu nasıl yenersin dersen eğlenceye vur işi derim. Manevralarda, trübülanslarda, biraz yüksekteki bir lunapark oyuncağı felan gibi düşünebilirsin Ne demiş düşünür? Olay kaçınılmazsa keyfini çıkaracaksın

ytugcu

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:16

Aklına kötü şeyler getirme. Sağdan soldan gelen gürültü ve tıkırtıya kafanı takma (hostesleri gözlemle, panik değillerse herşey yolundadır)

Ayseni Toker

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:19

2 Kaşık atarax, yetmezse 1 kaşıkta pasiflora... Sonra gittiğiniz yerdende size hayr, sizinde gittiğiniz yere hayrınız olmaz

yasar_gul

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:24

Peki haydi kendimiz korkuyu yendik, Annemiz korkuyorsa onu nasıl bindiririz uçağa
Geçenlerde Gaziantep'e gitmek için yola koyulduk. Annemi zor razı etmiştim uçağa binmeye. Havalimanına geldik ve son kontroller yapıldı. Bilet okeylenecek ve Annem ; '' yok yok hayatta binmem, baksana yavrum koskoca şeyler Allah korusun !''... Ya Anne lütfen bak biletlerde hazır hem bizi bekliyorlar bişi olmaz.Yok yavrum ben binmem Anne bak şöyle düşün ; Kaza her yerde olabilir ya yolda otobüsle giderken olsa, hiç olmazsa uçaktayken can çekişmeyiz tövbe tövbe
Biletleri iptal ettim ve zararına geri verdim. Otogara gidip otobüs bileti aldık ve 17 saat yol gittik iyimi
Valla ben Annemi ikna edemem. İlaçlar ile uyutmak dışında

erkanyure

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:30

Bence 775 YTL verip, THY'nda bu konuda eğitim almak istemeyenler için en mantıklı yol, uçaklar hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır diye düşünüyorum. Bineceğimiz taşıtı ne kadar iyi tanırsak, o kadar çok güvenebiliriz.

Oğuz Y

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:37

Uçak korkusu bana göre şöyle yenilebilir: psikolojide olan bir yöntem var.bu yönteme göre insanın fobilerinden kurtulmasının yolu korkularıyla birçok kere yüzleşmesidir.tabi psikolojik olarak en iyi yöntemi psikiyatrist doktorlarımız daha iyi bilir ama ben bu yöntemi deneyen bazı kişilerin fobilerinden kurtulduğuna şahit oldum mesela yükseklik korkusu varsa bir kişinin güvenli bir yüksek ortamda aşağıya bakmak suretiyle uzunca bir süre periyot periyot alıştırılıyor uçak korkusuda aynı şekilde birden fazla kere uçağa o kişi doktor kontrolünde bindirilerek aşılabilir bu fobi diye düşünüyorum

Bekir Kurt

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 01:40

Ucaklardaki tehlike istatistiki olarak degerlendirildiginde günlük hayatta olabilecek kazalardan daha azdir.

Bende bu vesile ile ucak yolculugumda olabilecek bir tehlikeyi yada kazayi hayira vesile kilarak korkusuz olarak ucaga biniyorum. Mutlaka dualarimi da yapip, kendimi yüce yaraticiya teslim ediyorum.

Inanin araba yolculugundan daha rahat ve huzurlu bir sekilde ucaga biniyorum.

sayfa 1
123 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM