Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri'de Yeni Projeler
« önceki   123 ... 137138139   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 138
KeNaN KöR
5 ay önce - Sal 26 Şub 2019, 02:22

İzmir'de bırakın büyük projeleri, şehrin çöp sorunu bile çözüme kavuşmadı. Seferihisar'ın altyapısına çözüm üretemeyen Tunç Soyer'i Büyükşehir adayı yaptılar. Kayseri Belediyesi için bunlar sorun olmaktan çıktı. Kayseri Belediyesi, emniyete bina yapıyor, kütüphanalerin sayısını çoğaltıyor, istisnasız bütün ilçelere muhteşem kadın ve gençlik merkezleri açıyor, ilçelerin bile yollarını asfaltlıyor, besicilik, arıcılık konusunda yardımcı oluyor.

Büyük ve yeni projenin ne olduğu açıklamadan, yapılmıyor denilmesi anlamsız...

Alper Tekkuş

5 ay önce - Sal 26 Şub 2019, 09:38

Alıntı:
Köşk Kışla’dan geçecek Aydoğan Aydın Tüpgeçit Projesi

Nazmi, Köşk Kışlanın altına alınacak o zaman yol çalışması... Aydoğan Aydın Köprulu Kavşagından sonra..

Ahmet Bby

5 ay önce - Sal 26 Şub 2019, 10:35

Tüpgecit projesi ile alakalı detayları nerede bulabiliriz?

Özgür Sabanlıoğlu

5 ay önce - Sal 26 Şub 2019, 23:11

İnternette baya aradım ancak bulamadım büyükşehir adayı Dursun Ataş projelerini açıkladı mı, bilen varsa paylaşabilir mi?

Nazmi

5 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 17:18

Alıntı:
Tünel Geçit İçin Protokol Tamam
Görev süresi boyunca kent konforunu artırmak için gece gündüz çalıştıklarını ve birbiri ardına projeler yaptıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Rakibimiz olan şehirlerin önüne geçmek için proje üzerine proje üretmek zorundaydık. Bunun için çok çalıştık ve hala da çalışıyoruz. Bu arada bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Köşk Kışla olarak bildiğimiz askeri bölgenin içinden tünel geçitle bir yol planlamıştık. İki yıldır Milli Savunma Bakanlığı ile uğraşıyorduk. Bakanlıktan müjdeli haber geldi. Protokolü hazır ve inşallah bu hafta protokolü imzalayacağız ve Memduh Başkanım da bu yolu açacak. Bu yol sayesinde Sivas Caddesi tarafından gelenler Kartal Kavşağı’nı dolanmadan Talas’a geçebilecek” diye konuştu*

Tüp geçit projesiyle ilgili akıllarda soru işareti varken, bugün çıkan bir haber.

Helal olsun diyorum Çelik başkana. Kısa zamanda, önemli ve güzel işlere imzasını attı

çağatay han
5 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 18:27

bu tüpgeçit projesi nasıl bir proje arkadaşlar ben anlamadım.kısaca birisi bilgilendirebilir mi?

Alper Tekkuş

5 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 08:57

Nazmi, FUZULİ - FARABİ Caddeleri sonrasında kesintisiz olarak aydoğan aydın köprülü kavşağı ile ile KÖŞK KIŞLA TÜNELİ Talas bulvarına çıktıgında bir at nalı at geçit şart yoksa trafik kilitlenir...

Nazmi

5 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 10:38

Köşk kışla içerisinden alternatif yol fikri güzel, ama tünel şeklinde olursa (tüp geçitten anladığım bu) bayağı maliyetli olur. Belediyeler maddi kaynak bulma adına kılı kırk yararken, bence uzun vadeli bir proje olarak düşünülmüştür. Mesela, 18. Cadde'den Tuna kavşağına kadar olan kısımda raylı sistemin yer altına alınması çok daha önemli ve aciliyeti olan bir proje. Bu projede dahi, Memduh Büyükkılıç 'kaynaklarımız el verirse yaparız' dediğine göre, tüp geçit projesinin öncelik sırası gerilerdedir daha.

Ama, proje için, TSK ve Savunma Bakanlığı ile şimdiden anlaşılması ve ulaşım master planı içerisinde yer alması güzel. Yumurta kapıya dayandığında değil, şimdiden ilerisi için projeler oluşturuluyor.

Köşk Kışla içerisinden düşünülen tüp geçit, Talas'tan Osb'ye yapılacak olan yol, raylı sistemin Anayurt hattı ve Hulusi Akar Bulvarı.. Kartal Kavşağı'nın yükünü hafifletip, insanların daha hızlı ve rahat ulaşımını sağlayacağı gibi, Kartal kavşağı için bir zamanlar düşünülen; maliyetli, büyük ve insanları şehirden soyutlayacak köprülü kavşağa da gerek kalmayacak olması, ayrıca sevindirici

Alper Tekkuş

5 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 14:23

Alıntı:
maliyetli, büyük ve insanları şehirden soyutlayacak köprülü kavşağa da gerek kalmayacak olması,

Nazmi iyi de Memduh başkanın projleri arasında Kartal Kavşagı da var daha önce araç sayımları yapılmış ve proje rafa kalkmıştı...

Nazmi

5 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 14:31

Bence şuan bile gerek yokken, alternatif yol projeleri tamamlandığında hiç gerek kalmayacak. Fuzuli masraf olur. Zamanında Mustafa Çelik, "Kartal Kavşağı'na proje hazırlamıştık ama alternatif yollar sayesinde projeyi uygulamaya gerek kalmayacak, belki tek bir yönü için basit bir proje uygulayabiliriz" demişti. Memduh başkanın bu yönde bir projesi varsa, büyük ihtimalle tek yön için uygulanacak, büyük ve maliyetli olmayan basit bir proje uygulanacaktır diye düşünüyorum.

sayfa 138
« önceki   123 ... 137138139   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET