Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Agora
« önceki   123 ... 636465   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Burç

14 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 17:52

Bunlar helikopterden mi çekilmiş?

Mehmet YASA

14 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 17:59

Agora ve arkada tepede Kadifekale!..Kente kazandırılması gereken 2 önemli nokta!Bunları birbirine bağlayan, tarihi dokusu bozulmamış bir aks belirleyerek yerli ve yabancı ziyaretçilere, bu yoldan agoraya indirip daha sonra Tarihi Kemeraltı çarşını gezdirip İzmir'i hissettirmek lazım. umarım bunlar gerçek olacaktır birgün

(+)

Saygili
14 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 18:05

Bu bölgeyi bu kadar net bir sekilde havadan daha önce görmemistim. Ellerine saglik. agoranin kapladigi alan tahminen ne kadardir ? Mehmet sen bilirisin bunu belki.

Mehmet YASA

14 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 18:15

Evet Burç, fotolar helikopterden ama ben çekmedim, arkeoloji müzemiz çektirtti, bize de vermişti..Onlarla ortak çalışılıyor..paylaşmak ve görmenizi istedim...

Saygılı, Agora'nın kazı alanı 2.76 hektar. Çevresinde yapılması planlanan Arkeoloji ve tarih parkının alanı 2 ha. , Kentsel tasarım alanları, Agora koruma alanı, Diğer kentsel alanlar ve yollarla birlilikte toplam 12.59 Ha.

kanije
14 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 18:53

Mehmet, verdigin bilgiler icin cok tesekkurler. Izmir'i senin resimlerin vasitasiyla daha iyi tanima firsati buldum. Benim dikkatimi ceken Izmir'de sadece turistler icin degil yerli halk icin de eski ve guzel bir sehir merkezi olmayisi. Izmir belediyesi buna ragmen bence cok guzel isler yapmis ama bununla yetinmemek lazim. Atina'dayken gozume su carpti: Atina'nin merkezi hic de guzel binalarla dolu degil fakat bilhassa akropolis ve plaka'ya cok onem vermisler, oralar da zaten turistlerle dolup tasiyor. Kadifekale ve agora izmir'in simgesi olmali ve de kemeralti bolgesi Atina'nin plaka bolgesinin Izmir versiyonu olabilir. Bunun icin cirkin dis cephelerin eski gorunumlu olarak tekrar yapilmasi gerek. Bence bunu bir yatirim olarak gormeliyiz, ilk basta buyuk masraflar gerektirebilir ama sonunda bu masraflar fazlasiyla geri kazanilacaktir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 636465   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR