Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Agora
« önceki   12345 ... 626364   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Mehmet YASA

13 yıl önce - Sal 12 Ekm 2004, 12:26

Gündemde Agora var, o halde fotoğraflara devam ediyorum...

(+)

Faustina kapısı

(+)

Faustina başı

(+)

duvar resimleri

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kültür ve Turizm Bakanı erkan Mumcu'nun geçen seneki Agora ziyaretinden..

(+)

Kadifekaleden Agora

(+)

Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Çrş 13 Ekm 2004, 06:59

MehmetYasa 2. ve 3. resimde gorulen kemer ve yuz heykeli yeni mi restore edildi , daha once varligi hic dikkatimi cekmemisti

...

Pardon simdi farkettim ki benim mozaikleri genis aci gosteren 2. fotografimda da sutunlarin ilerisinde baksettigim kemer gorunuyor. Demek ki eskiden beri varmis.

Gelmisken Kultur bakaninin ziyaretinin amaci neydi acaba, boyle bir yerle ne ilgileri olabilir ki ?

Mehmet YASA

13 yıl önce - Çrş 13 Ekm 2004, 09:00

Evet Volkan abi, o yüz eskiden beri var..aynen dediğin yerde duruyor..

Kültür Bakanı'nın İzmir'e ziyaretinin amacı tam olarak neydi bilemiyorum ama Agora ziyaretinin amacı sanırım gezmek, görmek, bilgi edinmek ve tanımaktı...O fotoğrafta Kültür Bakanı'nın yanındaki bey İzmir arkeoloji Müzesi Müdürü Mehmet Taşlıalan ve sol arkada da İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu..Fotoğrafta üçünün de sol eller yukarıda olmuş, ama iyi olmuş

Denem

13 yıl önce - Cum 22 Ekm 2004, 02:02
Agora ve cevresi

Kuzey akstaki tescilli eski sinema ve rum evleri ne olacak?

Bir de asil merak ettigim, antik sehrin gobeginde cok katli otopark (ustelik kacak) ne ariyor? Galiba belediye onu yikacakti, 2005'e yetisecek mi?

(+)

(+)

Agora'nin etrafindaki neo-klasik mimari

(+)

Mehmet YASA

13 yıl önce - Cum 22 Ekm 2004, 12:25

Bahsettiğin kuzey aksındaki yapılar Anafartalar caddesi üzerinde bulunuyor, Anafartalar Caddesi Kemeraltı'nın girişinden başlayan epeyce uzun bir cadde..Şuan Belediyemiz Kemeraltı Anafartalar caddesi üzerindeki yapıların cephe onarımları, yol kaplamaları, ışıklandırma vs. projelerini tamamladı..önce bunlar uygulanır ve daha sonra İkiçeşmelik caddesinin karşı tarafına geçerek o bahsettiğin bölgeyi canlandırmak için çalışma yapılır herhalde..Şuanda o bölgede bazı duyarlı vatandaşlar kendi imkanlarıyla tarihi yapılarına bakım yapmaya çalışıyorlar.. ben de şu günlerde onlardan birinin cephe rölövesini çiziyorum ve vatandaşın girişimine destekte bulunuyoruz..

Asıl merak ettiğin konuya gelince; projeye göre katlı otopark kalkacak ama ne zaman olacak bu iş bende bilemiyorum, bekliyoruz...O bölgede kamulaştırmalar devam ediyor..sadece tescilli yapılar korunacak..Belediyemizin projesi böyle..yani alttaki gibi

(+)

Fotoğraf üzerinde yaptığım bir çalışmayı yolluyorum...

(+)

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 626364   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR