Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Kadifekale
« önceki   123 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ümit
13 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 19:27

Ben de yıllar önce İstanbul'dan gelen teyzemi götürmüştüm Kadifekale'ye. "keşke hiç görmeseydim de hayalimdeki gibi kalsaydı" demişti.

Saygili
13 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 19:40

Bende bir kac sey söylemek isterim bu bölge icin. Bölgede yasayan halk israrla orada oturmak istiyor nedeni merkeze yakin olmasi e birde manzarasi derken adamlar uzundereye falan tasinmak istemiyor gibi geliyor bana. Bence bölgenin biran önce bosaltilmasi lazim. Ve kemeralti, agora baglantisi yapilip turizme acilmali.

Mehmet YASA

13 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 19:42

Amaç o zaten saygili

Mehmet YASA

13 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 17:31

yukarıda bahsettiğim Harita Müdürlüğü'nün çektirdiği bir hava fotosu..Tam yukardan dik olarak çekiyorlar ve görüntü çok kaliteli orjinalinde, zoom yaptığınızda sanki yere kadar iniyorsunuz..bu fotolar sayesinde sayısal haritalar yapılıyor ve birçok çalışmada işe yarıyor...

(+)

Denem

13 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 06:55
Kadifekale

Butun gecekondularin yikilmasi dilegiyle.

Milliyet gökyüzünde / MURAT ÖZTÜRK

TURİZM kenti olmayı hedefleyen İzmir, bir yandan güzelleşirken diğer yandan da çirkinleşiyor. Çünkü şehir çarpık yapılaşmanın kıskacından kurtulamıyor. Gecekondular ve kaçak binalar Ege'nin incisini adeta kuşatıyor.

Mantar gibi...

ÖNLEMLERE, uyarılara, denetimlere, hapis cezalarına rağmen derme çatma evlerin sayısı bir bir artıyor. Bundan Kadifekale de nasibini alıyor. Sonunda gecekonducular kalenin surlarına bile dayandı. İzmir'in simgesi tarihi kale işte böyle sarıldı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR