Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Kozyatağı - Marriott Otel
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Farmir
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 20:04
İstanbul Kozyatağı - Marriott Otel


Found out today at www.ekonomist.com.tr, hotel being built by Buyukhanli Construction Company. Article says the hotel is to be 26 floors, although it is unknown to me if 26 are to be only aboveground floors or include, both, basement and aboveground floors. Currently works are progressing at the foundation level.

from http://www.ekonomist.com.tr/haberler/00749/index.php
"Büyükhanlılar, İstanbul'a modern bir han kuruyor
İstanbul Anadolu yakasında yıllardır büyük eksikliği duyulan ikinci 5 yıldızlı oteli, Ankaralı Büyükhanlı Grubu yapıyor. Kozyatağı ndaki otel, 14 bin metrekare alan üzerine 26 kat olarak inşa ediliyor. İnşaat çalışmaları süren otelin 216 odası olacak. Otelde yüzme havuzu, spor ve sağlık kulübü ile restoran ve toplantı salonları bulunacak.

İstanbul a yeni bir 5 yıldızlı otel yapılıyor. Anadolu yakasında iş ve alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu Kozyatağı semtinde inşaatına başlanan otelin 2005 yılı içinde hizmete açılması planlanıyor.

Otel, Ankara merkezli Büyükhanlı Kardeşler İnşaat tarafından yapılıyor. Ankara da Büyükhanlı Park Hotel & Residence isimli bir otele sahip olan Büyükhanlı Grubu nun ikinci turizm yatırımı olan bu otel, aynı zamanda İstanbul daki 25 inci 5 yıldızlı otel.
Otel, büyük oranda iş dünyasına hizmet verecek. Proje, Kozyatağı nda Carrefour Alışveriş Merkezi, E-5 ve TEM otoyolları arasındaki üçgende yer alıyor. Bu bölgeden hem İzmit tarafına hem de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden Avrupa yakasına ulaşım oldukça kolay.

Otel tamamlandığında, 14 bin metrekare alan üzerinde toplam 50 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Şu anda inşaatın hafriyat çalışmaları sürüyor.
Şubat ayı içinde binanın yapımına başlanması planlanıyor. 26 katlı olarak projelendirilen otelde 216 odanın yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, spor ve sağlık kulübü ile restoran, kafe, bar, toplantı ve balo salonları bulunacak. Ayrıca şehir otelciliğinde özellikle son yıllarda önemli bir hizmet segmenti haline gelen executive kat hizmeti de verilecek.

Söz konusu projeye Büyükhanlı Grubu tarafından 1 yıl önce başlandı. Projelendirme ve fizibilite çalışmalarının ardından inşaat, geçen yılın sonlarında başladı. Projenin 20 ay içinde tamamlanması planlanıyor. İnşaat maliyetinin ise 20 milyon doları bulması bekleniyor.

Otelin hemen yanında bir de iş merkezi yapmayı planlıyor Büyükhanlı Grubu. Otelin inşaatının tamamlanmasının ardından başlanacak olan bu proje için de yaklaşık bin 500 metrekare alan ayrılmış durumda. 12 katlı olarak projelendirilen iş merkezi, 3 katlı 850 araçlık otoparkıyla birlikte toplam 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Grubun turizm alanındaki ilk deneyimi, Ankara daki Büyükhanlı Park Hotel & Residence. İstanbul daki otel, Büyükhanlı Kardeşler İnşaat firmasının ikinci turizm yatırımı ve aynı zamanda oluşturulması planlanan turizm zincirinin ilk halkası olacak.
Zira firma, Büyükhanlı Park otellerini bir zincir haline getirmeyi planlıyor. Grubun bir sonraki projesi ise Antalya da hayata geçirilecek. Konyaaltı nda 16 bin metrekare arsaya sahip olan firma, İstanbul daki projenin tamamlanmasının ardından burada da 4 yıldızlı bir otel yapmayı planlıyor.

Büyükhanlı, Ankaralı bir grup. Başında şu anda ikinci kuşak yöneticiler olan Ahmet, Hasan ve Ömer Büyükhanlı bulunuyor. Bununla birlikte şirketin kurucusu olan baba Mustafa Büyükhanlı da hala şirkette aktif olarak çalışıyor.

Ahmet Büyükhanlı, İstanbul daki otel projesiyle bizzat ilgileniyor. Projeyle ilgili bilgi almak için kendisine ulaşmak istediğimizde üç tane Ahmet Büyükhanlı ile karşılaştık. Bu üç işadamı da bir ailenin ikinci kuşak temsilcileri. İlk kuşak ise şirketin kurucuları olan Mehmet Ali, Mehmet, Mustafa ve Ömer Büyükhanlı kardeşler. Üçü de doğan çocuklarına, Ahmet adını koymuş.

Ankara da 4 kardeş tarafından kurulan Büyükhanlı Kardeşler, bir inşaat şirketi. Yıllarca birlikte çalışan bu dört kardeş, ailenin genişlemesiyle bir süre sonra yollarını ayırmaya karar vermiş. Ancak her biri uzman oldukları alanda, yani inşaat ve turizm konusunda yatırım yapmaya karar verdiğinden, aynı işkollarında ve aynı soyadı taşıyan, ancak şirketleri farklı üç grup oluşmuş.

Üstelik her üçünün de ikinci kuşak temsilcilerinden birinin adı Ahmet. Yani, inşaat ve turizm yatırımı yapan üç farklı grubun başında üç ayrı Ahmet Büyükhanlı bulunuyor.
Şu anda bu işletmeler birbirinden bağımsız olarak çalışıyor. Bu yazımıza konu olan Büyükhanlı Park Hotel in sahibi olan grupta Ahmet Büyükhanlı nın yanı sıra, yine ikinci kuşak temsilcilerden olan Hasan ve Ömer Büyükhanlı da çalışıyor. Hasan ve Ömer Büyükhanlı, ağırlıklı olarak grubun inşaat projeleriyle ilgileniyor.

İkinci grup Büyükhanlılar, turizm yatırımlarını ağırlıklı olarak Antalya civarında sürdürüyor. Kemer Vista isimli şirketin sahibi olan bu grubun bölgede çeşitli otel projeleri bulunuyor.
Üçüncü ve dördüncü grup Büyükhanlı ailesi ise Alanya daki Justiniano Otelleri nin sahibi."
[ otelin ismi belli olduğu için başlık değiştirildi... - Burç - Çrş 29 Ksm 2006, 12:15 ]En son Farmir tarafından Pzr 21 Mar 2004, 09:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Kazandibi
14 yıl önce - Pzr 22 Şub 2004, 00:44

We added that as Buyukhanli Hotel to Skyscrapers.Com a long time ago; but as "22 floors". 26 floors is better, of course...

Farmir
14 yıl önce - Pzr 21 Mar 2004, 09:14

Regrettably, it will only be 21 floors...

from http://www.turizmdebusabah.com/devam_popup.asp?ID=15178"Anadolu yakası yeni bir 5 yıldızlı otele kavuşuyor. Büyükhanlı Kardeşler İnşaat'ın yaptığı proje, büyük bir kongre oteli özelliklerine sahip olacak.
Anadolu yakası da kongre merkezi olacak.
[Turizmdebusabah.com/Özlem Kapar] 19.3.2004 11:60
Ankaralı Büyükhanlı Kardeşler, İstanbul'un Anadolu yakasında iş ve alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu Kozyatağı'nda 5 yıldızlı bir otel yapmak için kolları sıvadı.
47 bin 500 metrekarelik inşaat alanında 5 katı otopark olmak üzere 26 kat olarak yapılacak otelin 216 odası olacak. Otelde yüzme havuzu, spor ve sağlık kulübü ile restoran ve toplantı salonları yer alırken, her katta 2 suit oda ile executive kat hizmeti de verilecek.
Ulaşım her iki yaka için çok rahat
Müşteri portfoyü olarak iş dünyasını hedef aldıklarını açıklayan Büyükhanlı İnşaat'tan Ömer Büyükhanlı, otelin arsasını seçerken önceliği ulaşım kolaylığı olan bir alan olmasına verdiklerini belirtti. İzmit'ten Anadolu yakasına ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden Avrupa yakasına kadar ulaşımın daha rahat yapılabileceği düşüncesiyle Kozyatağı E-5 ve TEM köşesini tercih ettiklerini söyleyen Büyükhanlı, otel projelerinin toplam yatırımının 20 milyon doları bulacağını ifade etti.
Anadolu yakasına yeni kongre merkezi
Ömer Büyükhanlı, otelin arazisini seçerken ulaşım kolaylığını ön plana aldıklarını söyledi.
Neden Anadolu yakasına bir otel yatırımına girdiklerini Ömer Büyükhanlı şöyle açıkladı.
"İstanbul'da her ne kadar iş merkezleri ağırlıklı olarak Avrupa yakasında yer alsa da Anadolu yakasının bu kesiminde bulunan iş merkezi yoğunluğunu gözardı etmemek gerekir. Biz uzun yıllardır çevremizden 'bu yakada toplantı merkezi yok' şikayetini duyuyorduk. Öyle ki örneğin Kartal'da büyük bir fabrika bile toplantılarını yapmak için Avrupa yakasındaki otelleri tercih ediyordu. Böyle olunca biz de bu eksikliğe cevap vermek için büyük bir kongre ve toplantı oteli yapmaya karar verdik"
Nitekim Büyükhanlı Otel, 9 ayrı ama birleştirilebilir toplantı salonlarıyla, bin 300'e yakın kişi ağırlayabilecek kongre potansiyeline sahip olabilecek.


5 yıldızlı Büyükhanlı Otel, Kozyatağı E-5 ve TEM köşesinde inşa ediliyor.

Oda büyüklükleri standartların üzerinde
Yılbaşından itibaren inşaat çalışmalarına başlanan otelin 2.5 yıl içinde hizmete girmesi planlanıyor. 216 odalı otelde, standart odaların yanı sıra executive kat ve odalar, suit daireler, apart özellikli odalar, penthousse katı konaklama kısmını oluşturuyor. Squash salonu, 2 açık ve 1 kapalı yüzme havuzlu sağlık kulübü, restoran, kafe-bar ve toplam 9 adet toplantı ve 600 kişi kapasiteli bir balo salonu bulunacak. Ferah ve geniş mekanlar projenin omurgasını oluştururken, özellikle standart odalardaki büyüklük 35 metrekare alana kadar çıkıyor. Suit daireler ise 80 metrekareden başlıyor. 26 katlı olacak olan otelin otopark olarak kullanacak 5 katı 800'e yakın araç kapasitesine sahip olacak.
İş merkezine alıcı bekleniyor
Büyükhanlı Grubu, otelin hemen yanında bir de iş merkezi yapmayı planlıyor. Otelin inşaatının tamamlanmasının ardından başlanacak olan bu proje için de yaklaşık bin 500 metrekare alan ayrılmış. 12 katlı olarak projelendirilen iş merkezi, 3 katlı 850 araçlık otoparkıyla birlikte toplam 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Ömer Büyükhanlı, bu projenin de hazır olduğunu ancak, bu binanın yönetimini kendilerinin yapmak istemediğini söyledi. Yani otelin hemen yanıbaşındaki iş merkezini satın


Büyükhanlı Otel'in manzarası...

Formula 1 büyük potansiyel
Kurtköy'de inşaatı devam eden Formula 1 yarışları da Büyühnalılar'ın oteli için büyük bir müşteri portföyü oluşturacak. 2005 yılında ilk yarışların yapılması beklenen Formula için çok da acele etmediklerini belirten Ömer Büyükhanlı, "Biz yaptığımız yatırımlarda çok titiz davranıyoruz, kusursuz bir otel yapmak için zamanla yarışmayacağız. Otelimiz ne zaman eksiksiz olarak hizmete girmeye hazır olursa o zaman açacağız. İlk Formula yarışlarını yakalayamayacağız ama sonrakilerde konaklama alternatiflerinin başında yer alabiliriz" diye konuştu.
Zincir otellerden teklif var
Ankara'daki Büyükhanlı Park Hotel & Residence'ın da sahibi olan Büyükhanlı Kardeşler İnşaat, İstanbul daki otel yatırımına büyük önem veriyor. Anadolu yakasındaki otelin tamamlanmasından sonra başkentteki otelin müdürü olan Ahmet Büyükhanlı, İstanbul'a gelerek yeni otelin başına geçecek.
Bu yılbaşında başladıkları inşaat çalışmalarından sonra bazı büyük zincir otellerden franchising teklifi aldıklarını söyleyen Ömer Büyükhanlı bu tekliflere sıcak baktıklarını kaydetti. Otel için zincir firmalardan sadece isim alabileceklerini söyleyen Ömer Büyükhanlı, oteli bizzat kendilerinin yönetmek istediklerini de vurguladı."Kazandibi
14 yıl önce - Pzr 21 Mar 2004, 15:20

Büyükhanlı Otel'in manzarası iğrenç bence...

21 katlı olması iyi olmuş (o yükseklikten iyi şeyler gözükür, kötü şeyler gözükmez)

Bizim Yeditepe yolu üzerinde olduğu için orayı çok iyi biliyorum:

Önde hal (el arabaları, üçüncü dünya görüntüleri, vs.) ve (hiç değilse) arkada Carrefour, Bauhaus ve Kozyatağı gökdelenleri.

Sol tarafta Kayışdağı'na dek uzanan gecekondular.

Arkada Soyak, Trio ve Ataşehir dışında silme gecekondu + yüksek gerilim hatları.

Sağda Kozyatağı-Erenköy yolu istikametinde doğru düzgün yapılar, ama E-5 karayolu boyunca yine gecekondular.


Aydinsert
13 yıl önce - Cum 29 Ekm 2004, 22:03
Anadolu yakasının 2. (5yıldızlı) oteli!!inşaat
(+)

(+)

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL