Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Otobüslerle İlgili Tüm Sorularınızın Yanıtlarını Veriyorum
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 1
melih
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 03:10
Otobüslerle İlgili Tüm Sorularınızın Yanıtlarını Veriyorum

Merhaba dostlar. Ben cocuklugumdan bu tarafa otobus hayranıyım ve bu konuda edindigim tecrubeleri paylasmak istiyorum. Eminim ki sizin de aranızda otobus hayranı olan dostlar vardır. Otobus hayranı olmanız da onemli degil. otobuslerle ilgili her turlu soruyu cevaplamaya hazırım. ayrıca kendi bilgilerinizi de sunarsanız hepimiz faydalanırız. Teşekkür ederim...

sipahi
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 13:03

Melihhh hos geldin aramiza..

Su ikide bir yanan otobüslerin yanma nedenlerinden bahsedebilirsin istersen.Basinda söz konusu olmustu.

http://www.bmc.com.tr/probus_850_tbx.asp

Buna ne dersin?

gökhan(D)
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 13:59

Hosgeldin melih.......

Valla ben Mercedes 0403'lere hayranim. Iyiki cok var bunlardan Türkiye'de. Düzce'nin rampalarini cikisi yokmu bu otobüslerin. öfff öfff

Sence nasil Mercedes otobüsleri???

melih
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 14:30

mehmet merhaba kardes.oncelikle iyi dusunceleriniz hakkında tesekkur ederim.bilindigi gibi turkiyede toplam 15000 yolcu otobusu var ve bunların 12500 tanesi 0403.0403ler guvenlik olarak her turlu hizmeti sunuyor.ama bizim soforlerimiz otobuslerin elektronik kısımlarıyla oynamaktan nedense acaip hoslanıyorlar.iste size yanan otobuslerde tespit edilen hatalar: bir otobüsün arka tarafından çıkan yangını araştırdıklarında, orijinal kablonun telefon şarj cihazı için kesildiği belirlenmistir Su ısıtıcısında aşırı ısınmaya karşı devreyi kesen sigorta atlanıp, kablonun direkt bağlandığını tesbit edilmis ve bir büyük futbol takımının İzmir yolculuğu sırasında da bu nedenle meydana gelen bir yangının kendilerine iletildiğini kaydetti. mercedeslerdeki tek hata 95,96 ve 97 modellerinde yakıt deposu ve kabin arasında koruyucu sac bulunmamasıdır.zaten bu otobuser toplanıp gerekli islemler yapıldı.Ayrıca extra olarak otobusleri cep telefonu hicbir sekilde etkilemiyor. ama kapalı konumda olması gercekten guzel.cunku yolculuk konforu acısından bunun gerektigine inanıyorum. bmc probuslar ozellikle turizm ve kısa mesafe yolculukları icin tasarlanmıstır.turkiiyede bu otobusun orneginden baska olmadıgı icin kıyaslama yapamıyorum.ama iscilik ve motor bakımından cok zayıf.bu otobusun tek avantajı ucuz fiyatı.saygılarımla...

En son melih tarafından Cmt 21 Şub 2004, 14:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

melih
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 14:33

sevgili gokhan bende mercedes 0403lerin hayranıyım.ayrıca bu otobuse sahip oldugum icin her turlu testi yapmıs bulunuyorum.mercedes; performans, konfor, isçilik bakımından digerlerine fark atıyor.aynı motorla 3.000.000km sorunsuz gidilebiliyor periyodik bakımları yapılırsa.tek eksik yonu koltukları biraz dar ve sert.ama bu eksikligini mukemmel suspansiyon sistemi örtuyor.V8 12736cc motor 2100 devirde 381 beygir,1700 tork guc veriyor. o tıs tıs ses yokmu benide öldürüyor:)))

gökhan(D)
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 16:41

Ha.....iste tam o tsssssss tssssssssss diye dogu'nun bozuk yollarina aldirmadan..............aah

gökhan(D)
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 16:46

Mercedes-Benz de falan mi calisiyorsun? Nasil buldun O403 test etme imkanini? Türkiyedemisin?

Kusura bakma, aslinda soru bombardimanina tutmak istemezdim ama..... ...iste cok merak ettigimden........

messiah_haktan

14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 16:52

Avrupadaki sehirici otobüslerinde niye telefonla konusmak yasak degilde TR'de yasask,bizim otobüslerin sistemi daha mi adi?

gökhan(D)
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 17:06

melih'in dedigi gibi sistemle hic alakasi yok...bizimkilerin bilgisizlikleri.....!
Cep telefonunun hic bir etkisi yokmus otobüse.........

sipahi
14 yıl önce - Cmt 21 Şub 2004, 17:10

Aciklamalarin icin tesekürler Melih.

Güzel Türkiyemizde toplu tasima araclarina yatirim ve ilgi iyi gösterilmediginden otobüs ve diger araclar ister istemez büyük itibar görmüstür.Yanilmiyorsam bir zamanlar Mercedes ile M-A-N arasinda sanki Türkiyemizin paylasilmasi gibi anlasmalari vardi, iste birisi kamyon üretecek digeri otobüs gibi.Sonra bayaa rekabet cogaldi ve cok lüks otobusler piyasada görülmeye baslandi.Tabii benim ilgim hep sekil yönünden olmustur.Ama Mercedesin Tr'de üretildigini bir kac yerde okumustum.Ne derece %'de kaci bilmiyorum.Nihayetinde Mercedes alman malidir.

>>M-A-N
MAN Türkiye A.Ş., kriz yılı olan 2002’de gerçekleştirdiği çekici ve otobüs ağırlıklı satışlarla darboğazı başarıyla atlattı.
Satışlar (adet) 2002-2003
Kamyon 1172-1237
Çekici 313-1014
Otobüs 795-1152
Toplam ciro (milyon euro): 227.7 310

Tip olarak en hosuma giden yinede BMC'dir.

sayfa 1
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM