Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT 2008 Model Mercedes Conecto körüklü otobüslerinin güncel fotoğrafları / Görüşleri
« önceki   123 ... 848586   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 2
GeDiZ

12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 14:16

Aslında bölge/garaj bölümünde bu çalışan hat + otobüs bilgilerinin verilmesini düşünmüştüm ama neyse. Ahmet arkadaşımız 8 Güzelbahçe - Halkapınar Metro hattında, babam da 169 Balçova - Halkapınar Metro hattında çalıştığını söyledi. 169 tahminim 13.25-13.40 arası Teleferik'ten servise çıkar. O otobüsle Alsancak'a gidip hava yağmurlu da olsa biraz fotoğraf çekimi yapayım. Eğer Conecto 270 çalışıyorsa buna 270 kullanan biri olarak üzülürüm, çünkü metro çalışmalarından dolayı şimdiki kullanılan yolda otobüsler çok zorlanacak malesef Neyse otobüslerimiz tekrardan hayırlı olsun. Diğer bölgelerin hatlarını bekliyouz. Saygılar...

burakyavuz01

12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 14:48

Geçen gün İZMİR-ULAŞIM bölümünün bu otobüslerin tanıtımına gitmesiyle haberim olmuştu bu otobüslerin izmire geldiğinden...bu sabah izmirdeydim daha yeni geldim istanbul'a ve sabah tesadüfen bu otobüslerden biri geldi bindim şanslıyım galiba

bindiğim hat 554 Narlıdere - Halkapınar Metro'ydu...

onurkiltac
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 17:20

Bugün Yeni otobüsümüz olan Mercedes'i 270 Buca Koop-İnciraltı hattında 35 RV 223 plakalı araç çalışıyordu.

orbay
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 17:36

yeni otobusleri benimde deneme fırsatım oldu gerçi daha önce fuarda bakmıştım ama çalışırken bugun gördüm. gerçekten arabalar çok güzel ön taraf tamamen sessiz hiç motor sesi yok sanki motor çalışmıyor. aracın diğer bir güzel yanıda yaşlılar ve engeliler için yana yatıp kalkabilmesi vede otobus durmadan kapıların açılmaması,kapılar kapanmadan otobusun hareket etmemesi gerçekten çok güzel. gerçi bizim şöförler pek alışık değil bu duruma bunun dışında kötü denebilecek bir tarafı yok.

bugun gördüğüm kadarı ile araçlar 169,86,270,8,79 nolu tabela ile çalışmaktaydı.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

aracın konsolda otobusun bir şeması var ve kapıların açık yada kapalı olduğu görebiliyorsunuz. koyu renkte ise kapalı açık renkte ise açık anlamında oluyor. ayrıca araç yerin durumuna göre kapılar açılın yan yatıyor otomatikman. tabiki ayrıca manuel olarak elle ön konsoldaki düğme ile de yatırabiliyorsunuz.

(+)

Tüm araçlara takılacak olan bilgi sistemi. uydu bağlantısı ile otobusun o anda nerede olduğunu gösteriyor güzergahtaki tüm durakları sarı nokta olarak gösteriyor. ayrıca bir sonraki durağın ismini de sesli olarak ikaz ediyor. panelde tarih ,saat,hava durumu,hız göstergesi ve altta haber bantı kayıyor.arada bi güncelleme için kapanıp açılıyor ekran vede bazen harita büyüyerek daha az alan gösterip durakların ismi yazıyor.

(+)

(+)

(+)

ekleme:
malum youtubeye ulaşım kapalı. oyuzden videoyu oraya yükleyemedim. bende mecburen dosya olarak aldım radipshareye yükledim. isteyen arkadaşlar ordan indirip izleyebilirler.rar şifersi içinde mevcuttur.

http://rapidshare.com/files/113225925/eshot_bilgi ...i.rar.html

En son orbay tarafından Çrş 07 May 2008, 19:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Fırat
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 18:06

Tam yarım saat önce Bornova-Metro duraklarında 63 hat numarasıyla Conecto'yu gördüm.
Kırmızı beyaz renkleri tertemizdi..İnanılmaz görkemli bir görüntüsü vardı ve Bornova'daki otobüslerin yanında müthiş bir havası vardı.

Hat numarası da uzaktan gayet rahat okunuyordu.Fakat rakamlar ve harfleri çok ince yazılmıştı.Biraz daha kalın yazılsa çok daha güzel olacak.

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun

Mehmet Adıyan
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 19:25

Az önce kendileriyle 270 de iken karşılaştık.İkarus ve Sanoslara alıştığımız için motor sesi azda olsa bekliyordum.Ama ''ÇIT''yok.Otobüsü gören birdaha dönüp bakıyor.Öylesine binen sayısı o kadar fazla idi ki kaptan uyardı en sonunda.Bence ESHOT'un bu aralar yaptığı en iyi filo alımı .Tekrardan hayırlı olsun.

anil1925
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 21:09

bugün yeni Conecto'larımızı 63,270 ve 86 numaralı hatlarda gördüm ama malesef fotolayamadım.İzmir'e hayırlı olsun 63 nolu otobüse bindiğimde içinde uydu haberleşme sistemini göremedim yoktu,buda henüz otobüslerin hepsine uydu haberleşme sisteminin takılmadığını gösteriyor

onurkiltac
12 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 21:38

Akşam üstü Şirinyer'den 70 Buca- Halkapınar Metro hattın da Geçerken gördüm. (35 rv 224)
Otobüs tıka basa dolu idi .

Barış_AMD
12 yıl önce - Prş 08 May 2008, 00:02

Aracı görenlerin çoğunun ağzı açık kalıyor bazı kişiler otobüsü spor otomobile benzetiyorlar gerçekten çok güzel araçlar vatandaşlarımız güzel ve temiz kullanırlar bu araçları inşallah. Eğer eshot otobüsün performansını beğenirse daha sonraki solo ve körüklü otobüs ihalelerini mercedese verebilir.

Ahmet AKBULUT

12 yıl önce - Prş 08 May 2008, 00:03

Otobüslerimiz hizmete başladılar umarım uzun yıllar sapasağlam hizmet etmeye devam ederler.Gelelim bugüne..Sabah halkapınara giderken 8 numarada çalıştığını gördüm ve gerekli bilgiyi vermeleri için değerli arkadaşlarımıza mesaj attım.Tahmin ettiğimiz gibi İnciraltı garajının otobüsleri prestij hatlarda çalıştılar.Bugün çalıştıkları hatlar ise 8-169-86-554. Öğlen Gediz arkadaşımla Halkapınar'da buluştuktan sonra 169 hattındaki 08-165 i yakalama fırsatı bulduk.
08-165
169 Balçova-Halkapınar Metro

(+)

(+)

(+)

(+)

Tahmin edemediğimiz bir hat vardiki oda 79 dur.Hepimiz Yeşilyurt'a yeni araç verileceğine inanmıyorduk.
arkadan da olsa bir fotosu
08-168
79 Yeşilyurt-Halkapınar Metro

(+)

saygılarımla
Ahmet AKBULUT

En son Ahmet AKBULUT tarafından Prş 08 May 2008, 00:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
« önceki   123 ... 848586   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege