Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sevil ege
12 yıl önce - Pzr 09 Tem 2006, 14:31

Karahayıt Muhteşem....

Bu kış tatilimi Karahayıt da yaptım.. Pamukkale'nin adı var ama bütün SPA turizmine yönelik oteller Karahayıt Beldesinde kurulmuş. Çoğu 5 yıldızlı ve çok güzel.. Tedavi amaçlı gidilebilecek en güzel yer bence.. internet kanalıyla bulduğum bir otelde bir hafta kaldım sağ bacağımda çektiğim siyatik ağrımdan kurtuldum. Tıpta tedavisi mümkün değildi. Ayrıca otel fiyatları da oldukça uygun...

Karahayıt da gezilebilecek yerlede var. Ama mutlaka beldenin merkezine uğrayıp özellikle havlu alışverişi yapmanızı tavsiye ederim. Çok ucuz...

(+)

Tarihi mekanlardan bir örnek

(+)

Sehir merkezinde gözlemeci teyze (lezzet mükemmel)

(+)

Ve Karahayıt da kaldığım oteldeki şifalı suyun özellikleri

berk-11-60

12 yıl önce - Prş 13 Tem 2006, 19:11

Son sekiz yıldır her yaz tedavi amaçlı gidiyorum.Pamukkaleye yakın olmasının yanı sıra her iki yanına sıralanmış pansiyonların arasında uzanan çeyiz,havlu-bornoz dükkanları ve gözlemecileri,baharatcıları ile güzel bir alışveriş sokağı var.Günübirlik turların düzenlendiği veya aracınız ile gidebileceğiniz çam ormanı içerisinde alabalık tesisleri sıcak yaz günlerinde serinlemek için ideal.

Adem_20

11 yıl önce - Cum 16 Şub 2007, 00:08

(+)

(+)

(+)

(+)

kursatgonullu

11 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 15:39

Karahayıt-Kırmızı Su'da gün biterken..

(+)

(+)

(+)

35kaan
10 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 22:53

Askerliğimi Pamukkale'de yapmış olmam sayesinde Karahayıt'ı keşfettim. Keşfettim diyorum çünkü Pamukkale'ye iki, üç kez gelmeme ve kalmama rağmen Karahayıt'ı duymamıştım hiç. Klasik çarşı, pazar, dükkan yada kızılsu (kırmızı su) tesislerini gezebilirsiniz. Aşağıdaki resimde sarı ile işaretli yer Kırmızı Su Turistik Tesisleri. Alternatif bir doğa gezisi yapmak ve fotoğraf çekmek istiyorsanız kırmızı ile işaretli alanı şiddetle tavsiye ediyorum. Otel ve pansiyonların suları kendine almasıyla bu güzellik yok olmuş. Burası yüksek ihtimalle aslında rengi kızıl-siyah arası 2. bir Pamukkale oluşumu. Şuan suları kesildiği için üzeri toprakla kaplanmış. Su kanallarını takip edebilir, yüksekten korkmuyorsanız kanalların sizi götürdüğü uçurum kenarından güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Hatta biraz dağcılık yaparak yardan aşağı inerseniz bir mağarada keşfedebilirsiniz.

http://wikimapia.org/#lat=37.958106&lon=29.09 ...=a&v=2

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler