Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazmi

10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 21:28
Kayseri'de Dolmuşlar Kalkıyor


Ülkemizde;şehirlerimizle adeta özdeşleşen minübüsler,yaygın tabirle dolmuşlar,Kayseri'de yavaş yavaş mazi olmaya başlıyor.1 mayıstan itibaren çeşitli etaplarla 1 sene zarfında tamamen kalkacak.

Hemen hemen her insanın dolmuşlarla alaklı tatlı-acı mutlaka bir anısı bir mazisi vardır.
Bazen tıka basa olduğu halde bir müşteri daha alan dolmuşlardan,bazen ayakta giden yolcuları,polis gördüğünde eğilmesini sağlayan dolmuşlardan,bazen yolculuk esnasında çalan müzikten efkarlandığımız dolmuşlardan... kısacası şehir içi ulaşımda,ilk akla gelen mavi renkli ton ton araçlardan ayrılmak nasıl olacak acaba.

Dolmuşlar yerine halk otobüslerine ve raylı sisteme ağırlık verilecek.Bu şekilde şehir içi ulaşımda kalite artacak,KBB'nin bu şekilde istediği gibi,minübüçü esnafıda bu uygulamadan yana,bu yeni sistemden halkta memnun olur umarım.


Alper Tekkuş

10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 21:55

1980'lerdeki Dolmuşlar Aklıma Geldi...
Emirgan Parkının Önünden Anadolu Fuarına Dolmuşlar Kalkardı...Haydi Fuaaaarrrrrrr,Fuaaaarrrrrrr,Fuaaaarrrrrrr

Alemdarın (kağnıpazarı) Oradan Fevziçakmak , Çelik-Uğurevler Hatları Kalkardı...Başka Gidecek Yer Yoktuki Doğuda...CarrfourSA Kavşağında Şehir Biterdi...Şimdi 1 Milyonluk Şehir Olduk...

AHHH DOLMUŞLAR AHH KENDİLERİ GİBİ YILLARDA BİR BİR GİDİYOR....


MetTuna
10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 22:59

Zaman değişiyor ve Kayseri de buna ayak uyduruyor. Çok az hatırlasamda, faytonlar vardı ve onlar da zamana yenildiler. Daha hızlı, kurumsal, temiz çözümler modern şehirler için çözümler sunuyor. Özleyecek olsakta, bir süre sonra alışıp, "nasıl binmişiz" diye hatırlayacağız dolmuşları. İnsan rahata çabuk alışıyor.yuksel77
10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 22:59

Az binmedim çelik uğur evlere; bir de hattat otelinin olduğu gökdelen denilen binaya gelince gökdelende inecek var derdik. Gökdelen de gökdelen olsa bari. 10 katlı bina.

emrahadanus
10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 23:03

Merak ettim acaba neden işsiz kalacak dolmuş şöförleri bu durumdan memnun? Garip değil mi bu? Yoksa onlara belediye otobüsü şöförlüğü mü verilecek?

Nazmi

10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 23:12

Alıntı:
Merak ettim acaba neden işsiz kalacak dolmuş şöförleri bu durumdan memnun? Garip değil mi bu? Yoksa onlara belediye otobüsü şöförlüğü mü verilecek?

İşsiz kalacaklarınıda nereden çıkardınız,iptal edilen 2 dolmuşa 1 halk otobüsü hakkı verilecek,bir nevi özelleştirme yani.Zaza Ackgz

10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 23:25

Bence dolmuşlar iptal olucağına fakülte talas anayurt arsına taşınsınlar hem o bölge halkı için çok güzel olur hemde dolmuşcular için....gerçekten fakültede taşıma zorluğu çekiliyor.

vedat63
10 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 23:43
doğru


dolmuşların kalması kayseride iyi olacak 2 dolmuşa 1 otobüs veriliyor buda dolmuşçular için daha iyi dolmuşta ayakta yolcu almak yasaktı fakat otobüslerde böyle bir kısıtlama yok kazançları dahada artacak. ayrıca kayseri trafiği içinde iyi olacaktır.

Erhan GÜNEŞ
10 yıl önce - Prş 01 May 2008, 13:38
MİNİBÜSÇÜLER, HALK OTOBÜSÜNE HAZIRLANIYOR


Kayseri Dolmuşları ilk grubu 1 Mayısta Yola Çıkıyor...

http://www.kayseri.bel.tr/haber/haberler/halk-otobusu.htm


m.eray
10 yıl önce - Prş 15 May 2008, 16:30

Arkadaşlar dolmuşçuluktan otobüs işletmeciliğine dönünce ayakta yolcu almak serbest olacak ama Kayseri'de şöyle bir uygulama vardır.

Hangi hatta çalışırsa çalışsın,ister ayakta yolcu alsın ister almasın,her halk otobüsü aynı geliri elde eder.Aynı gelir derken çalışma saatlerine endeksli bir gelir elde eder.Çünkü Kayseri halk otobüsçüleri arasında havuz sistemi uygulanır.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET