Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 504
Serkan Guzel
2 ay önce - Pzr 26 Tem 2020, 11:03

Feyzullah bey, paylaştığınız video 'daki araçların karşılaşması gerçekten çok çarpıcı.

Bu konu başlığında eski mesajlarımda zaman zaman "kelle koltukta gidiyoruz" diye tabir etmiştim. İşte paylaştığınız video kelle koltukta gidiyoruz 'a çok güzel örnek olmuş.

Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Engin Karadereli
2 ay önce - Pzr 26 Tem 2020, 11:54

Feyzullah Bey’in videosunun 2:05’indeki dangalağı hapse atmak gerek. Yerdeki düz beyaz çizgiye rağmen tırı sollamaya çıkmış şerefsiz. Bu pislikler yüzünden yollar kan gölü oluyor. Atacaksın iki yıl hapse, aklı başına gelsin hayvanın.

Mustafaa ahmet
2 ay önce - Pzr 26 Tem 2020, 13:23

Alıntı:
Eski yol'un tehlikeleri yeni yolun rahatlığı.
Aradaki fark.

Yolculuk için zor bir zaman dilimi seçmişsiniz güneş gözünüze vuruyor,
Zor bir yolda dikkatli bir şekilde ilerlerken Kuralsız Sürücü neredeyse bir kazaya davetiye çıkarıyormuş dikkatiniz sayesinde bunu da atmışsınız.
Tebrik ediyorum. Allah kaza bela vermesin.

feyzul

2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 16:27

Alıntı:
Bu konu başlığında eski mesajlarımda zaman zaman "kelle koltukta gidiyoruz" diye tabir etmiştim. İşte paylaştığınız video kelle koltukta gidiyoruz 'a çok güzel örnek olmuş.

Bu video'yu özellikle paylaştım herkes yeni yapılan yolların önemini anlaması açısından.

feyzul

2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 16:44

Alıntı:
Yolculuk için zor bir zaman dilimi seçmişsiniz güneş gözünüze vuruyor,
Zor bir yolda dikkatli bir şekilde ilerlerken Kuralsız Sürücü neredeyse bir kazaya davetiye çıkarıyormuş dikkatiniz sayesinde bunu da atmışsınız.
Tebrik ediyorum. Allah kaza bela vermesin.

Önceki sayfada yazmıştım, imkanınız varsa Antalya gazipaşa arasını gece 1 den sonra geçin ışıklar fasıla'ya geçiyor ışıklara takılmadan geçersiniz ben öyle yapıyorum diye. Gece 02,30'da Antalya'dan çıktım ışıklara takılmamak için. Sabah o saatte o bölgeye denk geldim. Eski yolun tehlikesini bildiğim için çok yavaş iniyordum. Kamera'da hızım görünüyor, araç kamerası bu yüzden Önemli her hangi bir olumsuz durumda elinizde ispatı olması açısından.

Serkan Guzel
2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 16:49

Alıntı:
Bu video'yu özellikle paylaştım herkes yeni yapılan yolların önemini anlaması açısından.

Valla hocam yol yapımları ile diğer konu başlıklarına göz atabilirseniz, bazı üyeler kendi şehri yada bölgesi hariç yurdun diğer yerlerinde yol yapımlarına açıkça karşı çıkıyorlar. Argümanları da, yapılması gereken en önemli yol kendi şehrinin yolları imiş. Ki, bölünmüş yolda gidip-gelmesine rağmen. Neymiş ? Yol üzerinde çok trafik ışığı varmış... Sanki Antalya - Mersin arasında trafik ışığı yokmuş gibi, üye sadece yol yapımını kendi şehrine hak görüyor.

Devlet daha yeni yid yöntemi ile o üyenin şehrine otoyol ihalesi yaptı. Eli kulağında bugün yarın, işe başlanılacak. Üye kendi şehri için sevinmesi gerekirken, hala kıskançlığa devam ederek, Amasya'ya yapılan 11 KM'lik çevre yolunu kıskanıyor. Hayatında 1 defa da Amasya'ya gitmemiştir.

Yani diyeceğim; memleketin her tarafına yollar yapılsın da, nereye yapılırsa yapılsın. Şehircilik, bölgecilik olur mu yahu... Yani kısaca üye diyor ki; benim şehrime bağlantılı yollar yapılana kadar, diğer şehirlerin yollarını durdur. Önce benimkini yap, sonra ne yaparsan yap. Ama önce benim yolumu yap. Böyle bir mantık olur mu ? Üyenin mantığına göre sanki diğer şehirlerde yaşayanlar vatandaş değil maraba.

Hasılı; bu mevzuya girmemin nedeni, devlet yarın o şımarık üyenin otoyolunu tamamlasa bile, bu defa da trafik kurallarını ihlal edip kaza yapar, sonra yine devlete hesap sormaya kalkar.

Video çektiğiniz kesime gelince; yol üzerinde çoğu zaman seyir amaçlı mola vermek için durmuşumdur. Valla çakmak taşı gibi sert kayalar var bu güzergahta... Allah devlete millete zeval vermesin.

Engin Karadereli
2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 16:55

Feyzullah Bey,

Kendimi çok dikkatli ve çok düzgün araba kullanıyor sanıyordum, ayrıca çok da tedbirli bir insan olduğumu zannediyordum, ama sizin videonuzu izleyince ve de araç içi kamerayla ilgili söylediklerinizi görünce, bu yaşımda bile öğrenmem gereken çok şey olduğunu gördüm.

Sağ olun, elleriniz dert görmesin. Keşke tüm sürücüler sizin yarınız kadar sürücü olsa, kaza sayısı sıfıra yaklaşır.

feyzul

2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 19:52

Alıntı:
Kendimi çok dikkatli ve çok düzgün araba kullanıyor sanıyordum, ayrıca çok da tedbirli bir insan olduğumu zannediyordum, ama sizin videonuzu izleyince ve de araç içi kamerayla ilgili söylediklerinizi görünce, bu yaşımda bile öğrenmem gereken çok şey olduğunu gördüm.

Konu'yu bir süreliğine araç içi kamerasına getirecek olursak, sanıyorum herkes Araç sahibi. Böyle durum larda araç içi kameranın önemi ortaya çıkıyor. Benim tavsiyem bu gibi olumsuz durum olma ihtimaline karşılık herkes'in bir tane alması. Benim kamerayı bilmek isteyenler için markası Viofo A129 duo.
(duo) ön ve arka kamera yani benim araç'da hem önde hemde arkadan çekim yapıyor ayrıca isteğe göre video'ya tarih,saat,hız,isim ve plakayı ekleyebiliyorsunuz. İncelemek isteyenler için link aşağıda.
https://m.facebook.com/groups/777299699065120?vie ...8789535190

mustafanecati
1 ay önce - Pts 03 Ağu 2020, 17:38

Sayın Feyzul,

Paylaşımlar için teşekkürler.

İlk anda, arkadaşlar gibi, benim de aracı tedbirli kullanışınız dikkatimi çekti. Sabrınız ve tedbirli olduğunuz için tebrikler.

Bu arada Sayın Feyzul'un videosunu gördükten sonra hatırlatmakta fayda var. Özellikle Aydıncık-Yenikaş arası açılan Karayar Tünelleri ile Anamur-Gazipaşa arasında açılan tüneller ve viyadükler ile yollar tamamen bitmese de eskisine göre rahatladı. O yüzden ağır yüklü tır veya kamyon arkasına gelince çok fazla zaman kaybedeceğiz diye düşünmeyelim derim ben.

Örneğin Yenikaş ile ilk Karayar Tüneli arasındaki mesafe önümüz rahatsa 5 km. . 6~7 dakikada bu mesafe katedilebilir. Son Karayar Tüneli ile Gözce/Bozyazı arası 5,5 km. Virajlı olmasından dolayı 8~9 dakikada katedilebilir.

Anamur sonrası hizmete giren viyadük sonrası bölünmüş yolun bitimi ile Uçarı mevkiinde heyelan sonrası iptal edilen güzergah arası (bu yol bölünmüş olmasa da, geçişe müsait hale geldi) 5 dakikada, Uçarı ile yine geçişe müsait Kaledran arası 15 dakikada alınabiliyor. Yani şu güzergahlarda önümüze ağır yük taşıyan araç gelse toplasak 15 dakika geç gitmiş oluruz.

En zorlusu Kaledran ve bölünmüş yolun başlangıcı olan Zeytinada arası. Bu güzergah 22 km., ortalama hızımız 50 km/sa olsa ~25 dakikada katederiz. Önümüz dolu olsa en fazla 12 dakika yavaş gitmiş oluruz (Ortalama hızımız 35 km/s'e düştüğünü kabul edersek) ki bu yolda tehlikesiz geçiş sağlanabilecek düzlükler daha fazla.

Yani önümüzdeki araçları geçsek kazancımız az-çok belli. Bu sebeple stres yapmaya, acele etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Herkese iyi bayramlar,

Saygılarımla...

123m
1 ay önce - Pts 03 Ağu 2020, 19:40

Zeytinada ve kaledran arasinda yol calismasi ne durumda bilgi verebilecek olan varmi.kaledran ve ucari arasindaki bolgedeki gelismeleride merak ediyorum.

sayfa 504
ANA SAYFA -> ULAŞIM