Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 502
ali alimi012
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 10:39

bu saatten sonra artık adanadan mersinden antalyanın her yerine nerdeyse sahilden gitmek daha mantıklı
eskiden olsa karamandan olabilirdi.
50 km dışında sahil yolu süper
50 km yaklaşık tek yol ve kıvrımlı yerler
3 sene içinde hepsi biter
özellikle d 695 yoluna kadar yani zirve dinlenme tesislerine varıncaya kadar
güneysınırdan bozkıra ordan d695 bağlanana kadar tek yol nerdeyse ve yol bsk değil sk çoğu yerde
yani 50 km den fazla.değmez bence sahilden göre göre gitmek manzaraları süper olur
ben olsam kesinlikle sahilden giderdim
süre olarak da km olarak da çok fark olmasa bile

Serkan Guzel
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 10:46

Ali bey, iç bölge güzergahları üzerinden yapılacak yolculuklar, sahile göre daha stressiz oluyor. Ben çok kere gidip geldim, yazın iç bölgelerdeki yolları tercih ediyorum genellikle...

UfukRaifoğlu
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 11:04

O bölgeyi bilmiyorum ama Mersin-Antalya haritalarda arattığımda,
Sahilden

İçerden,

Sahilden giden yolun 620-482=138 km kısa olmasına rağmen süre olarak aynı olması, bu yolun ne kadar zorlu olduğunu gösteriyor.

Serkan Guzel
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 11:08

Haritadaki hesaplayıcı yanlış hesaplamış sanırım. Ya da harita güncel değil. Bu güzergahları devamlı kullanıyorum. Anamur'dan Mersin tarafına 220 KM. Antalya tarafına 230 KM. ölçümlüyorum aracımla...

- Antalya, 100 üncü yıl bulvarı civarı,

- Mersin tarafı, Öğretmen evi civarı,

Belki bi 3 - 5 KM yanılmış olabilirim. Ancak sizin haritada ölçümlenen fark, aşağı yukarı 30 KM fark ediyor.

DirenJK

6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 11:34

Google mapsde Gözce tünelleri, Büyükeceli rampa ve Muzkent öncesindeki son yapımlar mevcut değil bundan dolayı Mersin (A) - Antalya (B) güzergahını 27 km daha uzun görebilirsiniz. Mart ayında yeni güzergah analizi yapılacaktı pandemiden dolayı ertelendi. Eylül ortası gibi TR haritası güncellenecek.

Ek bilgi: Hatırladığım eksik kesim olan güzergahlar (güncel olmayan harita)
Yunak - Konya
Çay - Konya
Tavas - Muğla
Mut - Aydıncık
Maçka - Torul
Osmancık - Çorum
Kalkık - Çivril

Adem Güdük
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 11:38

Yandex harita daha güncel veri sunuyor. Google biraz geriden geliyor hep. Burada Yandex'in Türkiye'ye özel bir ilgi alaka göstermesinin payı büyük.

Gözce Duble yol bitimi ile T4 çıkışı arası mesafe 17 km, Cetvelle tünel güzergahında ölçüm yaptığımızdada çıkan sonuç 5,76 km. Kısalma 11,24 km.

Aydıncık doğusu ile Yanışlı Ulu otel civarı arası 19 km, yapılmakta olan tünelleri hesaba katıp cetvelle ölçüm yaptığımızda mesafe 13 km* Kısalma 6 km

Büyükeceli Boğsak arası yeni güzergah 25,5 km, eski güzergah 34 km. Kısalma 9,5 km

Aydıncık nato limanı virajı 2 km, tünel tamamlandığında 1,25 km. Kısalma 0,75 km

*Aydıncık şehir geçişinin tamamlanmadığı, D400'den Kamaş Cad. saparak Kamaş Cad. Akdam Cad. güzergahından geçerek tünele bağlanıldığı varsayılmıştır.

En son Adem Güdük tarafından Prş 16 Tem 2020, 16:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cihan3422
6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 14:12

7 saatlik yol diye gösterilen haritayı ben 5 saatte bitirdim.Saat 16.30'da çıktığım Adana'dan tam 21.00'da Manavgat civarına varış yaptım.6 saatte yolu tamamladım.(Antalya merkez bölgesi)Adana'dan çıkıp Pozantı üzeri Karaman'a kadar basarak geldim.Karaman sonrası da yol tek şerit boş olmasına rağmen 110 120 ortalama hızında yolu tamamladım.Tabiki seyahat edecekseniz geceye kalmayın gündüz yolu görerek gidin.Alt yol hem de kıvrımlı ,virajlı hem de şehir geçişleri fazla olduğu için trafik ışıkları dolayısıyla uzun sürüyor.Alt yolu kullanmanızı önermem...

feyzul

6 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 16:36

Gazipaşa antalya arasını mümkünse gece 1'den sonra geçmeye bakın 1'den sonra ışıklar fasılaya geçiyor. Bu yüzden ışıklara takılma ihtimaliniz çok düşüyor. Ben öyle yapıyorum.

mustafanecati
6 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 15:45

İyi günler herkese.

Dün Karayar Tünelleri sonrası ile Gözce-Tekeli arası devam eden tünellerin şantiye yetkililerinden biri ile görüştüm. Ne zaman bitiyor, bu yoldan ne zaman kurtarıyorsunuz bizi diye sordum? Sağolsun yanıt verdi: Gözce bitimindeki tünelde çalışmalar devam ediyor, 1,5~2 yıl sürer dedi. Ayırca viyadük inşaatı var dedi.

mustafanecati
6 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 16:21

Sayın Serkan Guzel,

Aslında Alanya'da pek etkili olmasa da sahilin iç kesiminde giden bir çevre yolu var. 36.526161, 32.049179 koordinatından başlayıp batıya doğru gidiyor. Keykubat Bulvarı olarak geçiyor. Yine de sahil yoluna göre biraz daha zaman kazandırıyor.

Bunun haricinde, Alanya şehir merkezinden Gazipaşa Kavşağı'na kadar (muhtemelen Utopia World Oteli kavşağı) yapımı yavaş olsa da devam eden 2. çevre yolu çalışması var. Etaplar halinde ihaleye çıkarılıyor. Hatta şu anda bu güzergahın bir kısmı trafiğe açık vaziyette. Güzergahta, tünel ve viyadük elemanları da konforun üst düzeyde tutulacağını gösteriyor. 36.530477, 32.073639 koordinatında tünel ve viyadükleri görebiliriz.

Bu arada sahil yolunda hız sınırı 50 km/sa. Hız kontrolü yapıldığı söyleniyor. Hız cezasından ziyade, güvenlik için dikkatli olunmasını tavsiye ederim.

sayfa 502
ANA SAYFA -> ULAŞIM