Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Mersin - Antalya arası 4 saat kısalacak
« önceki   1234 ... 123124125   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ali-
6 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 16:32

herseferinde gitmeyecem gitmeyecem diyorum yinede o yoldan gitmek zorunda kaliyorum.
bir seferinde can elbistanla gectim o yollardan. sofor sofor degil. rallyci maasallah!..

bahadır tanju
6 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 16:50

haluk52 isimli arkadaş ne mantıkla bu yol için gerekli değil diyor anlamadım.antalya ve mersin'in nüfuslarını toplarsak karadeniz bölgesinin nüfusunun yaklaşık yarısına ulaşıyor bu iki şehir.ticaret olarak nasıl önemli değil merak ettim.ayrıca turizm için çok önemli bu yol.her yaz anamura gidiyorum bu yoldan ve taşucu-anamur arası 124 km bu yolu biz 2,5 saatte alıyoruz.insanlar o yolda kaza yapıyorlar kaza yapan araçlardan bile bazen 1-1,5 ay sonra haber alınabiliyor.bence o yolun acilen bitirilmesi lazım.

haluk52

6 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 09:32

Kusura bakmayın evet yol gerçekten çok kötü imiş. Umarım güzel koylar bozulmadan yapılır.

Özden
6 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 12:33

Alıntı:
profilinizde mersin yazıyor ama bu sözleri söyleyen sanki siz değilsiniz. eminmisiniz gittiğiniz yere doğru vardığınıza? yada hangi yolu kullandınız. antalya mersin arası 500 km kadar bir yol. 120km si alanya deseniz 380 km kalır geriye. ki buda saatte 70 km/h ortalama hız demek. tozcan arkadaşım yolun bir bölümünü çekmiş ki en düz alanı denebilir. alanya-anamur arasındaki yerleri görün siz. siz bu yolda 70 km ile gidin tüm yakıtınız benden!!!!!!!

Mersin Merekzden Alanyaya 5,5 saatte gittim evet.
Arabam 1900 Motor Megane. Bu yolu bilen birisiyim. Defalarca gittim. Yol bozukluğu Taşucu'ndan başlar. Ancak en kötü bölüm Anamur-Gazipaşa arasıdır.

Bu arada düz olan bölümde kaç ile gittiğimi ve hangi saatler arası yolculuk yaptığımı keşke sorsaydınız. Yol boşken istediğin hızla gidebilirsin.
Ama öyle yerlerde var ki, ikinci vites ile gitmek zorunda kalırsın.

a.tuna
6 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 16:26

Bu proje Anamur, Bozyazı, Silfke, Gazipaşa gibi ulaşımın çok zor olduğu turizm ve tarım merkezlerini de sevince boğacaktır.

görkem 07
6 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 18:53

Bu yol gazipaşa anamur beldeleri arasında kalan bölgeyi adeta şahlandırır.Bir arkadaşın gereksiz demesine ise hayretler içinde kaldım.Karadeniz sahil yolu bölgenin kesinlikle ihtiyacıdır ama samsunu bir tarafa koyar isek karadenizde sanayi,hizmet sektörü,turizmde öne çıkmış bir il var mıdır. Mersin bir sanayi kentidir.antalya gelişimini turizm,buna bağlı olarak hizmet sektörü ve tarım ile sürdüren bir şehirdir.Ve bu akdeniz yolu projesi çook çok geç kalmış bir projedir.eğer yol tamamlanırda sehayat süreleri makul seviyelere gelirse batı akdeniz ile doğu akdeniz buluşacak ve ekonomik hacim günden güne büyüyecektir her alanda.

serbay
6 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 20:18

(+)

(+)

Arkadaşlar Çin'in finans ve ticaret merkezi Şanghay'ı sanayi ve liman şehri Ningbo'ya bağlayan 36 kilometre uzunluğundaki köprü 11.8 milyar yüene (1.7 milyar ABD Doları) mal oldu. Uygulanabilirlik nedir hiçbir fikrim yok,sadece bir düşünce ama sizler özellikle bu tarz projelerle ilgilenen arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.Benzer bir köprü Alanya-Anamur arasına yapılabilir mi?Güzergah kaç km olur?Bölgeye,Ülkemize Artıları ve eksileri neler olabilir..?

muratdoktor

6 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 22:59

bir anamurlu olarak cevap verme hakkım doğdu otoban yapılsa bile mersin antalya arası 4 saat olmaz .bir yanlıslık var bence antalya alanya 2 saat duble yol mersin silifke 2 saat duble yol yapılmıs durumda zaten asıl sorunlu kısım gazipasa silifke arası ve baya uzun bir mesafe. zaten duble yol yapılmıs olan silifke mersin ve alanya antalya arası toplamı su halde 4 saat sürmekte!asıl problemlı bölge gazipasa silifke arası duble yol yapılsa bile bu ara toplam 3 4 saat sürer.yani sonuc olarak mersin antalya arası yolu yapılsa bile 7 saat sürer...

iso_mersin
6 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 08:43

Geçen hafta Mersin'den Gazipaşa'ya gittim. Şu anda Taşucu ile Boğusak arasında birde Yanışlı ile Aydıncık arasında yol yapımı devam ediyor. 2010 yılına kadar Anamur Silifke arası biter sanırım. Anamur Gazipaşa arası hiç bir faaliyet yok.O yol ancak 10 yılda yapılır.

hasanpozan
6 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 10:53

alanyaya, gazipaşaya gelen turistler mersin tarafına gezmeye bu kötü virajlı yollar yüzünden gelmiyolar.
eger bu yollar biterse mersine gezmeye gelen turist sayısında artış mutlaka olacaktır.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET