Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Özden
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 09:45

Otobüs ile gitmedim bilmiyorum ama Mersin Merkezden Alanya'ya özel araba ile 5,5 saatte gittim..
Giderken çay molası bile vermiştim.

havvaaa
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 10:05

keşke bu projeyi gerçekleştirebilerseler. çünkü her iki tarafında buna ihtiyacı var. çünkü çok fazla keskin viraj var. ve o yollar çekilmez oluyor.

veli küçükayvaz
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 10:14

Alıntı:
Mersin Merkezden Alanya'ya özel araba ile 5,5 saatte gittim..

Alanya-Antalya 120 km den fazla ,yani Mersin - Antalya mesafenin yaklaşık 1/3 ü

Bu hesaba göre Mersin den Antalya ya sekiz saatten fazla olur. Eh artık otobüsle arada o kadar fark olsun

haluk52
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 11:25

Bence yapılması Karadeniz Sahil Yolu kadar gerekli değil. Çünkü Karadenizde birçok il birbirine bağlandı ve önemli bi ticari yol olma özelliğine sahip.

Akdeniz sahil yolu ne kadar gerekli ve kullanılır tartışılır

Hasan Durmuş
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 11:57

Geçen yaz Antalyadan saat 09:00 da otobüse bindim 18:30 da Mersine indim. İlk defa gittim o yoldan acayip art arda virajlar var kimi yerde büyük araçlar birbirini bekleyip geçiyor.. Benim için çok zevkli ama şöför için ise bir eziyet yolu dakikada 50 kere vites değişiyor

(+)

Karayolundan küçüt bir kesit

orbay
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 13:06

Alıntı:
Mersin-Antalya arası aşağı yukarı 10 saat. Tam ortada Anamur var. Gazipaşa ile Silfke arasındaki yolda aşağı yukarı 650 tane viraj olduğu söyleniyordu. Böyle bir proje gerçekleşirse Turizm açısından ele almak lazım. Yapılacak proje bölge turizmine katkıda bulunmalı, turizm alanlarını bozmamalı.
Anamur, il merkezlerine en uzak ilçelerden birisidir. Mersin 5, Antalya 5, Karaman 4 saat. Bu proje gerçekleşirse Anamur'un kaderi değişebilecektir.

Not: saat bilgileri güncel değildir, 10 sene öncesine ait bilgilerdir.

bugunde yaklaşık o kadar süre tutmakta. dediğiniz gibi anamur türkiyede il merkezine en uzak ilçelerden biri veya birisidir. 5 saat mersin, 5 saat antalya sürmektedir. yani yaklaşık 10 saatlik bir yol eder.

Otobüs ile gitmedim bilmiyorum ama Mersin Merkezden Alanya'ya özel araba ile 5,5 saatte gittim..
Giderken çay molası bile vermiştim.

profilinizde mersin yazıyor ama bu sözleri söyleyen sanki siz değilsiniz. eminmisiniz gittiğiniz yere doğru vardığınıza? yada hangi yolu kullandınız. antalya mersin arası 500 km kadar bir yol. 120km si alanya deseniz 380 km kalır geriye. ki buda saatte 70 km/h ortalama hız demek. tozcan arkadaşım yolun bir bölümünü çekmiş ki en düz alanı denebilir. alanya-anamur arasındaki yerleri görün siz. siz bu yolda 70 km ile gidin tüm yakıtınız benden!!!!!!!

Özden
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 13:26

Alıntı:
Bence yapılması Karadeniz Sahil Yolu kadar gerekli değil. Çünkü Karadenizde birçok il birbirine bağlandı ve önemli bi ticari yol olma özelliğine sahip.

Akdeniz sahil yolu ne kadar gerekli ve kullanılır tartışılır

Bu yolu gördünüz mü bilmiyotum ama, görseniz sanırım fikriniz bu yönde olmaz.
Çünkü dar ve bolca keskin virajları olan bir yol burası.
Mersinin en güzel sahil ve koyları bu yolda.
Turizmin gelişmesi için ve kazaların önlenemsi adına bu yolun düzenlenmesi gerekmektedir.

Zafer

9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 13:34

Alıntı:
Bu yolu gördünüz mü bilmiyotum ama, görseniz sanırım fikriniz bu yönde olmaz.
Çünkü dar ve bolca keskin virajları olan bir yol burası.

Sırf inandırıcılığının artması için ekliyorum ki; Bu güzergahta gece yolculuğu yapan bir aile dostumuz önündeki aracın birden bire kaybolduğunu belirttiler.. Yani keskin viraj ve dar yollar yüzünden belkide uçuruma bile yuvarlanmış olabilirler..

Allah korusun büyük facialar yaşanmadan bu önemli adımın atılması çok ama çok iyi olacak..

Emir ERTEN
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 13:49

Ben bu yoldan gece de gittim gündüz de gittim.O virajlar gerçekten anlatılmaz yaşanır.Çok korkutucu oluyor.Kazaya davetiye çıkarıyor. Artık bu güzergahın modernize edilmesi gerekmektedir.Doğal koşullar yol yapımını zorlaştırıyor. Bunu hepimiz biliyoruz ama etkili bir çalışmayla bu proje gerçekleştirilebilir.Ben bu inancı taşıyorum.

veli küçükayvaz
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 14:24

Alıntı:
Yani keskin viraj ve dar yollar

Mersin-Antalya arasındaki ilk yolculuğum gündüz dü, virajlar hem sık hem de U dönüşü gibiydi.

Bu dönüşlerde gece ise farlarla gelen olup olmadığı anlaşılıyor,gündüz bu imkanınız yok.

İki otobüs aynı anda viraja giremiyor, birçok virajda şöfor otobüs ü durdurdu , pencereden başını çıkarıp gelen araç sesi varmı ? diye dinledi ses yoksa devam etti.

Çok yolculuk yapan biri olduğum halde böylesini hiç görmemiştim.

Her şeye rağmen oraya yeni bir yol gerekli.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM