Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara - Eski Fotoğraflar
« önceki   123 ... 252627 ... 132133134   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Yılmaz948

7 yıl önce - Prş 28 Arl 2006, 21:42

(+)

OPERADAN ULUS'A DOĞRU.SOLDA GENÇLİK PARKININ YERİ BOŞ.SAĞDA ŞİMDİKİ İTFAİYE MEYDANI

ULUS. TÜRKİYE İŞ BANKASI BİNASI YAPILMIŞ. ÖNÜNDE O ZAMAN ANKARA'NIN EN İYİ OTELİ TAŞHAN. HENÜZ YIKILMAMIŞ.

le_ali
7 yıl önce - Pzr 31 Arl 2006, 10:56

Öncelikle buraya yolladıkları değerli resimlerle arşivlerini bizlerle paylaşan sayın üyelere teşekkürü borç biliyorum. Bu resimlere baktıkça gerçekten kahroluyorum. Cumhuriyet'in ilk yıllarında dizayn edilen Atatürk Bulvarı, Ulus, Kızılay gibi Ankara'nın önemli bölgelerinin şu andaki hallerini bu resimdekilerle karşılaştırdıkça insanın üzüntüsü bir kat daha artıyor. Ulus'ta, Sıhhıiye'de, Kızılay'da orta refüjde, kaldırımlarda yer alan o güzelim ağaçlar şu anda neredeler sormamak elde değil. Gördüğüm resimlerden anladığım kadarıyla, 50'li yılların ortasından itibaren yoğun bir ağaç katliamına girişilmiş ve bu 70'lerden sonra iyice vahşi bir tempoda devam etmiş.

Benim eski resim sahibi olanlardan özel bir ricam var. Ben Ankara'nın 60'lı, 70'li ve 80'li yıllarına ait resimleri ve özellikle renkli resimleri görmeyi çok istiyorum. Bu yıllara ait resimlerden siyah-beyaz veya renkli olarak yollarsanız ihya olacağım.

M.GOKSU
7 yıl önce - Sal 16 Oca 2007, 02:12
eski Ankara

1970 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırlattığı Ankara Şehir Haritası'ndan:
Fotoğrafçıları N. Küllahçı ve E. Maraşlıoğlu.

(+)

(+)

Not: Eski gönderilerde göremedim, epey bir fotoğraf var bu başlıkta eğer daha önce gönderilmişse özür. Fotoğraflar küçük olduğu için kalite çok iyi değil.

Görüşmek üzere...

korgun

7 yıl önce - Çrş 17 Oca 2007, 13:44

(+)

Hacı Bayram'da bulunan Saat Kulesi

(+)

Çubuk Barajı Kanal Hafriyat çalışması 1926

galpay

7 yıl önce - Çrş 17 Oca 2007, 22:57

.

.
bir zamanlar Kızılay Meydanı'nın tam ortasında böyle bir trafik polisi görev yapardı.
yaz ve kış o şemsiyeli kulübecik hiç değişmezdi.
yağmur da, kar da yağsa o polis hep orada idi.
otomobil kullanan herkes orada görev yapan polisleri tanırdı.
.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA