Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Kemal
9 yıl önce - Prş 24 Nis 2008, 23:29

Yazık yazık bu kadar olur yani.Burada çenemizi boşa yoruyoruz

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Prş 24 Nis 2008, 23:56

Ohoooo... Resmen vapur bitmiş!... Bu saatten sonra hiçbir şekilde toplanma şansı kalmamış gördüğüm kadarıyla...

Akın KURTOĞLU

Olgay Sadak

9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 00:22

Son resimlere bakarken üzüntümden gözlerim yasardi, bu ne sorumsuzluk, bu ne vefasizlik.
Bir zamanlarin Istanbulunda kugular gibi süzülen, icindeki insanlari zamanina göre hizli ve huzurlu bir sekilde yerlerine ulastiran bu güzelliklere, asil bulunmalari gereken sehrimizde sahip cikamayanlar utansin .

Murat Koraltürk
9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 00:45
Kanlıca'dan kurtuldular!

Yazık oldu Kanlıca'ya. Belki kimilerine acımasızca gelebilir ama, demek Kanlıca çektiği kahıra daha dayanamadı. Yandı, kül oldu, bitti.
Kim ne derse desin temel görevlerini, beledi yükümlülüklerini yerine getirmekte acze düşen yerel yönetimlerin harcımı bir vapuru canlı tutabilmek. Belediye Bandırma'nın tüm sorunlarını çözdü de bir gemi ihya etmesi kusurdu. Bu digerleri için de geçerli. Türkiye'de hiç bir belediyenin böyle bir inceliğe sahip olduğunu sanmıyorum. Öyle olmasa kentlerimiz ucube yapılarla dolu olmazdı. Mimarlık estetiğinden yoksun kentlerde yaşıyoruz ve baş sorumluları yerel yönetimler. Şimdi bu belediyeler mi deniz gibi, gemi yaşatmak gibi daha incelik isteyen işlerin altından kalkacak. Yok düğün salonu, otel, restoran... Nedir bu İstanbul'un gün görmüş vapurlarının ufak makyajlarla göz boyayan yerel yönetimlerden çektiği. Salona, otele ihtiyacın varsa yap bir bina olsun bitsin. Vapurlarımızı gecekonduya çevirmeye kimsenin hakkı yok. Onun için belki de Kanlıca kurtuldu gitti diyesim geliyor. Bakalım geride kalanların akıbeti ne olacak? Şu devekuşlarından hiç değilse birini ait olduğu kentte İstanbul'da tutsalar ve layık olduğu gibi korumaya alıp, müze gemi haline getirselerdi. Ancak sanırım artık çok geç. Geride kalan Ali İhsan Kalmaz Vapuru'nun da yattığı yerde çürüdüğü fotoğraflardan dahi anlaşılmakta.
Geçmiş olsun!

Özer Akyıldız
9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 00:51

Dünya'da her şeyin sonu bir gün gelecek.Hatta Dünya'nın bile.Bizlerinde(belki ben etmesemde)büyüklerimizin yıllarca kullandığı bu gemi için gerçekten üzüldüm.Her canlının hatta cansız varlıkların bile bir bahanesi olacak hayatına son verirken.İnsanlar hastalık,trafik kazası,cinayet vs.. nedenlerle hayatına son noktayı koyar.

Bu vapurlarında bahanesi yangın,çürüme,kullanım ömrü,kazası sonrası batma... sebeplerinden ötürü hayatlarına son verecekler.Kanlıca'nın ömrüde bu kadarmış.Buna sebep olanların acaba hiç mi vicdanı sızlamadı. Böyle TARİHİ denebilecek varlıkların daha emin ellerde korunması gerektiği dersini veren bir olay olup bundan ders çıkarmaları ve bundan sonra daha dikkatli olmaları(iş işten geçtikten sonra dikkatli olsan ne olur ki) dileğiyle...

ömer şahap uzunay
9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 01:07

Karacabeyblog.com internet sitesinden alınma bir Kanlıca Fotoğrafı daha...

Ömer Şahap UZUNAY

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 01:16

Geriye bunlardan; İnkılâp, Teğmen Ali İhsan Kalmaz ve Turan Emeksiz kaldı galiba mostralık...

Akın KURTOĞLU

ömer şahap uzunay
9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 01:24

Bu tesisin bekçisi, çalışanı yokmuydu ? Bu hale gelene kadar ne şekilde müdahale edildi çok merak ediyorum. Fotoğraflara baktıkça sinirim ve üzüntüm artıyor.

Süha
9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 01:30

Bu resimleri görüpte kim üzülmez ki. Benim bu vapurun resmine bakıp sonra karşıma inkılâp vapurunu alıp. Bak bir kardeşin daha yandı demek. Çok acı verici bir duygu.

Sonra bende düşünmeden karşı koyamıyorum kendime bandırma da Kanlıca vapurun sonu bu oldu ya olursa diye. Emin olun bu vapuru yalovaya getirenler ya da kanlıca vapurunu bandırmaya getiren yönetim bizim kadar üzülmüyordur.

Eğer bizim kadar ince eleyip, sık dokusalar ve ruhunu anlasalar bu vapurlarımızın sonu bu halde olmazdı. Emin olun bu vapurların daha güzel haberlerini görürdük buralarda.

Ama nedense yıllardır bu olaylara dur diyen olmadı. Vapurun yandığı yerde güvenlik varsa bile görmedi süsü yaratılır sonuçta böyle bir manzara ortaya çıkar.

Sonuç: Kanlıca Vapuru yandı.

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 01:49

Güney Marmara sahillerinin üç yerleşmesine giden Fairfield's'ların ortak özelliği; her 3'ünün de Hızlı Feribot işleyen iskelelerin bulunduğu beldelere verilmesiydi...

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara