Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 19:05
BLK » Bandırma - Kanlıca Vapuru Yandı!

"Kanlıca" Vapuru Yandı!...

Alıntı:
Kanlıca vapuru onarım sırasında yandı
Bandırma Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden satın aldığı ‘Kanlıca’ adlı vapur, onarım için getirildiği çekekte bu sabah çıkan yangında büyük zarar gördü.
23 Nisan 2008 / 14:56
BANDIRMA Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden satın aldığı ‘Kanlıca’ adlı vapur, onarım için getirildiği çekekte bu sabah çıkan yangında büyük zarar gördü. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma sabotaj ihtimalini de araştırıyor.

Balıkesir’in Bandırma Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından emekliye ayrılan Kanlıca adlı 500 yolcu kapasiteli vapuru, yüzer lokanta ve kütüphane olarak kullanmak amacıyla 2006 yılında 25 bin dolara satın aldı. Bandırma iskelesine getirilen vapur, gerekli dönüşümün yapılması için Bursa’nın Karabacey İlçesi’ne bağlı Kurşunlu’da bulunan çekeğe çekildi.

Yaklaşık 240 bin YTL’ye mal olacak onarım çalışması devam eden Kanlıca’da bugün saat 06.30’da henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın Karacabey ve Mustafakemalpaşa Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Vapurun yüzde 80’inin yandığını belirten çekeğin müdürü Sabri Kocatepe, Kanlıca vapuru büyük zarar gördü. Yangın, sıçrayan bir kıvılcımdan çıkmış olabilir. Sabotaj ihtimali de var” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(Kaynak: http://www.denizhaber.com.tr/GUNCEL/13267/Kanlica ...andi.html)

Fairfield's'lardan birisi daha tarihe gömüldü...

Akın KURTOĞLU

Süha
9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 19:46

Çok yazık olmuş. Şimdi bu haberi okuyunca korktum. Umarım İnkılap vapuru bakımdan geçerken böyle sorunlar yaşamaz. Üzücü bir durum kim ne isterki tamir olan vapurdan. Sahip çıkılmadı , dikkat edilmedi ve güvenlik yoktu. Sonu kötü bitti. O vapurda yaşayan hayaller , hatıralar malesef yandı. Umarım elde kalan vapurlara birşey olmaz.

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:23

Haberle ilgili başka bir kaynağa ulaşamıyorum. Bundan hariç, ekstra bir kaynak bulan var mı?

Akın KURTOĞLU

Ünal DEMİRCAN

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:29

Akın üstadım bir de bu kaynak var;

http://www.hurriyet.de/?navi=sonarticle&banne ...p;cat=3206

Ayrıca Google'a " "Kanlıca Vapuru" onarım sırasında " yazarsanızda 4 kaynak peşpeşe çıkıyor

Serhat Küçüközler
9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:36

Sayın Süha demişki:
Alıntı:
Umarım elde kalan vapurlara birşey olmaz

Ne yazık ki olur; elde kalanlarada benzer şeyler olur.Daha önce oldu çünkü.Biz bu vapurları kadrodayken de yakmayı becerdik.Bu yüzden kadro dışı kaldıktan sonra yanmış ve ya "yakılmış" olmaları beni hiç şaşırtmıyor.Yazık, çok yazık.

Sayın Akın Kurtoğlu demişki:
Alıntı:
Haberle ilgili başka bir kaynağa ulaşamıyorum. Bundan hariç, ekstra bir kaynak bulan var mı?

Denizhaber'in sitesinde vapurun %80 oranında yandığı yazıyor.Şu dakikadan sonra Kanlıca ile ilgili alacağımız haber hurda satışı için açılan ihalenin haberi olur ne yazık ki!

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:44

Alıntı:
Denizhaber'in sitesinde vapurun %80 oranında yandığı yazıyor.Şu dakikadan sonra Kanlıca ile ilgili alacağımız haber hurda satışı için açılan ihalenin haberi olur ne yazık ki!

Maalesef!... 3 saat boyunca söndürülemeyen bir yangında, sağlam kalan kısım yok gibi olmalı... 40 seneden fazla durmaksızın İstanbullulara hizmet veren "Kanlıca", artık yok!...

Akın KURTOĞLU

Serhat Küçüközler
9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:52

Harbiye vapuru en son geçirdiği yangın sonrası yenilenmemiş kadro dışı bırakılmıştı.Söküme gidecek olan vapurun kaptan köşkü falan kardeşi Kanlıca'ya nakledilmişti diye hatırlıyorum.Harbiye'nin talihsizliği Kanlıca'yı da rahat bırakmadı anlaşılan.

cihankacar81

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:53

Bu tarz tarihi gemilerin alt yapısı daha iyi olan tersanelerde revizyondan gecmesini umit ederdim..

O gemi birkac yıl bandırma limanında curumeye terkedelmis vaziyette kaldı. Neden o kadar bekletildi anlamıs degilim...

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:56

Alıntı:
O gemi birkac yıl bandırma limanında curumeye terkedelmis vaziyette kaldı. Neden o kadar bekletildi anlamıs degilim...

Finans azizim, finans... Vapuru, vasat bir ücret mukabili satın almakla bitmiyor iş... Asıl mesele ondan sonra başlıyor...

Akın KURTOĞLU

Süha
9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 20:58

Yukarıdaki haberde;
Alıntı:
Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma sabotaj ihtimalini de araştırıyor.

Sabotaj olabileceğini yazıyor. Bunu okuyunca bu vapuru iyi değerlendiremeyeceklerini anladılar ve eğer gemi sigortalı ise eğer varsa böyle bir şey sigortadan yüksek meblağ alıp suya sabuna dokunmadan bu işten çözüm yolu düşünmüş olabilirler.

İnsanın aklına her türlü şey geliyor yani. Ufak yangında değil yani.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara