Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmet sert
10 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 19:31
Balıkesir - Haberler ve Sohbet

Balıkesirli arkadaşlar; özellikle Balıkesirle ilgili çok serzenişte bulunuyorsunuz,çeşitli nedenlerle Balıkesirde bulunmuş, halen bulunan dışarıdan gelen arkadaşlar da.Belki bazı konularda da haklısınız ama ne olursunuz şehri tanıtmak , bazı projeleri ortaya çıkarmak ve yerel STK larını olaya dahil etmek,şehrin gelişimine katkılarını sağlamak için çabalayın,16yıldır Balıkesir dışındayım,birçok ili dolaştım,birçok ilde bulundum,ama inanın Balıkesir gibisi yok.Tamam bazı konularda şehrimiz bayağı gerilerde kaldı,kabul,ama ara kapatılabilir,bence belediye birşeyler yapmaya çalışıyor,ben kendi görüş ve düşüncelerimi belediyenin sitesinden başkana mail yoluyla gönderiyorum.Şimdi İstanbul çekmeköydeyim.Yani İstanbulun heryeri nişantaşı ya da bebek gibi değil ki,İnanın Balıkesir bazı açılardan yanında Paris kalır.Buradan Balıkesir ile ilgili gelişmeleri,projelerinizi ne olur yazın.sadece serzenişle olmuyor bazı şeyler, bizim Balıkesir olarak bu kadar az başlık,konu ile burada olmamamız gerek.ne olur biraz çaba.

denizefe
10 yıl önce - Prş 10 Oca 2008, 01:41

Sayın Ahmet SERT'i sonuna kadar destekliyorum.Çok iyi yazmış dönem serzeniş dönemi değil,destek dönemi artık şu kompleksi üzerimizden atalım..Göreceksiniz çok yakında bu şehir plakası gibi ülkenin 10 numarası olacak..

Aktoprak
10 yıl önce - Prş 10 Oca 2008, 01:45

Bandırmalıyım, kendimce bir gerçek de varki ne yazıkki Balıkesir il merkezi olmasına rağmen Bandırmaya oranla daha az gelişmiş gibi görünüyor dışardan bakıldığında, İnşaallah atılımlarla harekete geçmeye devam eder.

ahmet sert
10 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 20:33

Sevgili denizefe hem de öyle bir on numara olacak ki,Balıkesirliyim demeye utananlar Balıkesir'e gelmek,Balıkesirliyim demek için can atacak,bunu en içten dileklerimle söylüyorum.Dediğim gibi yaklaşık onyedi yıldır devlet memuru olmam nedeniyle Balıkesir dışındayım.Arada iznimi kullanmak için geliyorum memleketime,tüm samimiyetimle söylüyorum ki gelişmeler muazzam denilecek boyutta.Balıkesirde organize sanayi bölgesinin adı vardı ama kendisi yoktu maalesef 4-5 yıl önce,şimdi osb.ye bir bakın.Bu onyedi yılın yedi yılını tekirdağ çerkezköyde geçirdim, meşhur profilonun bulunduğu yerde (ki sadece bu fabrikaların toplamda 450.000 metrekare kapalı alanı var)sanayinin biryeri ne kadar değiştirdiğine en iyi tanıklık edenlerdenim.Diğer konulardaki değişim ve gelişmeleri takip edenler biliyor.(futbol takımının üç beş yıl önceki durumuna bir bakın,şimdiki haline bakın,Kervansaray oteli yıkacaklar deseler kim inanırdı veya gar alanındaki binaları,Atatürk parkına bakın,Balıkesirde Toki konutları mı vardı,ya da bir AVM,çöpün toplanma şekline bakın,ya da yeşil alanlara.Doğru dürüst bir otogar bile yoktu,ya da kapalı bir pazar alanı.Milli kuvvetler caddesine en son ne zaman asfalt atıldı acaba,ya da H.Basri Çantay mahallesinde oturan bir Balıkesirli mahallesinde asfalt bir yolu ne zaman gördü.Sayacağım çok şey var fakat uzun sürecek.Evet dışardan bakıldığında gelişim daha iyi farkediliyor,farkedilmek niyeti yoksa o başka tabi.Merak etmeyin birkaçyıl içindeki gelişim sürecini gördüğünüzde bana hak vereceksiniz,sizden naçizane ricam Balıkesirde bulunan arkadaşlar olarak bu gelişime aracılık etmeniz.

denizefe
10 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 01:03

Sayın Ahmet Bey,
Elimiz el verdiğince sizin gibi dışarıda yaşayan yada içinde yaşayıpda çok yabancı kalan görmeyen veya görmek isyemeyenlere memleketi anlatmaya yaşatmaya çalışıyoruz.Ama maalesef her zaman başarılı olamıyoruz ki hala gereksiz yere Bandırma'yla oarayla burayla kıyaslanıp kötü bulunuyoruz,şimdi o arkadaşlara sormak lazım kıyaslarken hangi gerçeklerin farkındalar ?
Organize sanayi bölgesinde fabrika kuracak alan kalmadığı için 2.OSB yerinin arandığını mı,Türkiye'nin en büyük Lojistik köyünün burada kurulduğunu mu,Tıp fakültesinin önümüzde ki yıl öğrenci almaya başalayacağını mı,İlk 500 sanayi kuruluşu içinde ki 7 kuruluşun 5'inin Balıkesir merkezli olduğunu mu?Üst yapıya kişibaşına en çok harcamanın Türkiye de Balıkesir de yapıldığın ımı?Eğer bunların farkındalarsa ve hala ilçelerle kıyaslayıp beğenmiyorlarsa ben buna kompleks derim başkada şey demem.Ama konu bar sayısı ise,içkili restaurant sayısı ise gece hayatı ise evet tamam bunlarda zayıf,şu da unutulmamalı ki Balıkesir bir memur şehri ve insanların bara,restauranta gidecek hali de yok gücü de.
Saygılarımla...

Özer Akyıldız
10 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 01:21

ben bir balıkesir gönenli olarak sadece balıkesir merkezin tanıtılmasına karşıyım çünkü balıkesirin ilçeleri istanbul gibi dib dibe değil ayvalık , sarımsaklı,gönen,altınoluk gibi birbirinden güzel ilçeleri war bunlarında bir arada tanıtılmasının balıkesiri daha çekici bulacağı kanaatindeyim
saygılarımla...

En son Özer Akyıldız tarafından Pts 14 Oca 2008, 21:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ahmet sert
10 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 20:04

Sevgili Özer AKYILDIZ doğru söylüyorsunuz,şahsım adına hiçbir ilçe veya bölgeyi ayırmadığım için hem Balıkesirli,hem İvrindili,hem de Osmanlar köyündenim diyebiliyorum.Allaha şükür öyle bir kompleksim yok.Dikkat ederseniz Balıkesir dengeli bir gelişim siyaseti izliyor,arka planda kalan bazı ilçelerimiz var,inşallah onlar da gelişim ve tanıtım adına şanslı noktalara gelirler.Saygılarımla.

hpalalı
10 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 03:27

Balıkesirde değişim oluyor fakat biraz yavaş gibi. Bir Eskişehire bakarsak 5 yılda hem sanayi hemde sehrin yüzü çok değişti. Artık yıllarca Balıkesirin önünü tıkayanlar çekilsede Balıkesirliler rahat bir nefes alsa, atılım yapabilse.

( Saatlerce uğraşarak göndermiş olduğumuz resimlere, ayrı ayrı gönderildi diyerek eksi puan verilmesi çok üzücü. İnsanın bütün şevki kırılıyor. Eksi puan veren arkadaş resme yorum yapsaydı hem hatamızı anlardık, hemde kendimizi geliştirmemize yardımcı olurdu. Lütfen yüksek puanlı arkadaşlar bu konuya dikkat etsinler. )

ahmet sert
10 yıl önce - Pzr 20 Oca 2008, 21:58

Arkadaşlar ne olun yazın,bir Balıkesirli olarak çok üzgün aynı zamanda sinirliyim.İnternet cafeye gidip sağa sola mesaj atmaktan,Balıkesir organize sanayi bölgesine, sade bir Balıkesirli vatandaş olarak yatırımcıları davet etmekten,belediye başkanına yatırım yapacak olupta hala yer konusunda karar verememiş büyük şirketleri kendimce araştırıp bildirmekten yorgun düşmeye başladım.Balıkesirle ilgili olarak bizim dışımızda kimin ne düşündüğü bizim için tabiki önemli ve değerli,ama esas olarak sorun bakalım kendinize, siz Balıkesirle ilgili olarak ne düşünüyorsunuz ve de neler yapıyorsunuz tabiki.Benim bildiğim,öğrendiğim;insanın yaşadığı,zamanını geçirdiği yerleri geliştirdiği,güzelleştirdiği.Ama sadece olduğumuz yerde oturupta, Eskişehir şöyle,e kayseri de böyle,konya da iyi be,diyeceksek yapacak birşey yok o zaman.Ama sadece 24.000 öğrencisi varmış bu şehrin üniversitesinin,ya da ne bileyim,mesela futbol sayesinde tanımayan kimsenin kalmadığı sivas şehrinin takımının maç yaptığı stadın kapasitesi 11.500 iken bizim Atatürk stadyumunun kapasitesi de 11.700 imiş.Yani demek istediğim aslında bu şehrin sayılarla,istatistiki değerlerle falan pek sorunu yok,şehrin girişindeki nüfus tabalasında en son 216.000 yazıyordu sekiz yıl önce şimdi herhalde 300.000 i bulmuştur ya da geçmiştir ne bileyim işin şimdilik bu tarafında değilim ben. Görevim nedeniyle İstanbulda bulunup,bazılarına göre nankörlük sayılabilecektir bu söylediğim,ama ne yapayım kardeşim,bir türlü ısınamıyorum bu şehre,adım başı AVM'ler, rezidanslar,beş yıldızlı oteller, ama ne yapayım olmuyor işte,bunlar esas bize gerekli ama yok diyorsanız,bu duruma Balıkesirliler olarak biraz da biz neden olmuş durumdayız,yatırım noktasında akla gelmiyorsak yaşadığımız şehri sahiplenmede,tanıtmada eksik olduğumuzdandır.İşin sırrı bu hususlara yeterince parmak basamamamız,daha önceki mesajlarımda da yazdığım gibi,inanın Balıkesir gibisi yok(itirazlar olacak,TABİKİ BANA GÖRE )Çünkü dışarıdan bakınca bazı şeyleri anlamak daha da kolaylaşıyor.Balıkesirlilerin şehirleri konusunda bu kadar kötümser,karamsar,ilgisiz oluşlarına bir türlü anlam veremiyorum,şikayet,eleştiri var,(tabiki olacak,bundan daha doğal birşey olamaz.) ama hani düzeltmek için çaba,çalışma.Bu mesajın sonu için en son olarak diyeceğim şu,ne olur,şehrimize sahip çıkalım,eğer sahip çıkmaya başlarsak,eğitimde,sporda,sanatta,kültürde,çevresel konularda,sanayide,şehrimizdeki yaşam kalitesi konusunda çok iyi noktalara gelebileceğiz.

denizefe
10 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 00:35

2007 Adrese dayalı nüfus kayıt sistemne göre Balıkesir Merkez ve bazı ilçelerinin nüfus sonuçları;
Balıkesir Merkez İlçe;313.630
Bandırma;128.603
Ayvalık;58.638
Edremit;107.620
Burhaniye;48.602
Bigadiç;49.676

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET