Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
« önceki   123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
Misafir 5bf

2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 17:13

Ugi Öz sen nerede yaşıyorsun? Hangi proje hayata geçti? İnsanlar istifade etti. Çay deresinde kayık mı yüzdürdün. Raylı sistemle Tokiden- Adliyeye mi gittin. Çamlığa teleferikle mi çıktın. Elbetteki bu projelerin yapımları hemen bitmez fakat insan sabırla bekliyor. kavşaklar 8,5 ayda bitecekmiş. 2-3 ayda bir proje reklamları, gösterimleri , şunu yaparız bunu yaparız başka birşey yok. Millette artık yemiyor. İcraat iş bittikten sonra belli olur. Güçlü bir belediyenin daha üretken olması lazım. Hala sabrediyoruz kaldı 3,5 sene. Eski belediye başkanını da savunan yok. Yerel yönetimlere siyasi gözlükle bakan herkes yanlış yapar. Balıkesir hızlı ve büyük atılımlar bekliyor.

ahmet sert
2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 18:16

Buradaki sıkıntı,artık belediyelerin görev sınırlarının radikal şekilde genişlemesi ve klasik;yol, su,kanalizasyon, çöp toplama vs. gibi alışılageldik hizmetlerden çok daha fazlasının bekleniliyor olmasından kaynaklanıyor. Balıkesir zaten,halihazırda diğer şehirlere göre kamu ve özel sektör hizmetleri konusunda istenilen seviyede değil.Mevcut belediye bu farkı kapatmak için bir hayli proje açıkladı,bazılarını da yürütüyor.Ama Türkiye'deki ihale mevzuatı,ihaleleri alan şirketlerin iş yapma biçimleri vs. gibi nedenlerle,bu projelerin ilerleme hızları, açıklanan iş bitim tarihlerini uzatıyor maalesef.Bu;Körfez geçiş köprüsü gibi dev işler için de, "x" ilköğretim okulunun onarımı gibi basit işler için de geçerli.Ancak,belediyenin de hızını arttırması,işe biraz daha asılması gerekiyor.

Misafir 9dd

2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 19:00

Belediyelerin çok fazla yükü var. Ben istanbulda yaşıyorum İbb'nin yaptığı işlere bakıyorum belki de ufak bir ülkenin yapacağı işleri yapıyor. Restorasyon çalışmalarından tutun raylı sistem projelerine karayolu bakımından okul inşaatına kadar çok fazla projede yer alıyor. Aynı şey diğer belediyeler için de geçerli. Hele hele balıkesir gibi çok geniş iller tüm ili kapsayan belediyelerin işi daha da zordur diye düşünüyorum. Balıkesir benim memleketim yazın 6 sene sonra ilk kez gittim ve hiçbir farklılık göremedim. Gözle görülür bir şey yoktu. Bütünşehir yasasının hata olduğunu ilk günden beri söylüyorum. Umarım yeni seçilecek meclis bu yanlışı hemen düzeltir.

ahmet sert
2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 19:21

Şimdi; yaptığınız tespitlerden "değişen birşey yok" tespitinize katılamayacağım,diğer dediklerinize tamam.Ben de devlet memuru olduğum için 23 sene Balıkesir'den uzak yaşamak zorunda kaldım.Bunun 2 yılı Ankara,8 yılı İstanbul olmak üzere 10 yılı büyük şehirlerde geçti. 1 yıldan uzun zamandır Allaha şükür Balıkesir'deyim. Bu 23 sene boyunca ara ara tatil,ana - baba, akraba ziyareti vs. gibi nedenlerle kısa kısa sürelerle uğradım. Uzaktan bakınca,olayın bütününü daha iyi anlamak, görmek mümkün oluyor.Bir şehri gözlemlemenin en iyi yolu yaya olarak dolaşarak gözlemlemektir. Mümkün oldukça yaya olarak km. lerce dolaşırım.Bazen Teknik Lise caddesinden Sanayi 2.kapıya kadar,bazen İzmir yoluna,çevre yoluna vs. gibi onlarca km.gittiğim oluyor.İnanın Balıkesir'de çok değişiklik var.Ancak,bunları fark etmek için biraz dikkatli bakmak, gözlemlemek gerekiyor. Dikkat etmeden fark edilecek büyüklükte işler de yapılıyor şu an.Ancak henüz bitmediği için bu değişiklikler hissedilmiyor.Bu değişimin bir kaç yıl içinde fark edileceği kanaatindeyim.

Misafir 56f

2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 19:40

Büyükşehir yasasına büyük bir açıdan bakmak gerek. Bence çok yerinde bir karar oldu. Balıkesir il geneli daha planlı ve kurumsal yönetilecek. Büyük bir yüzölçümü olan ve nüfus olarak 1,2 milyon kişilik bir alanda yeni bir yapılanma yapmak kolay değil,çok zor.

Balıkesir ise son 10 yılki , 5 yılki Balıkesir değil. O kadar fark var ki... Belki büyük yatırım olarak pek fark yok. O konuda haklısınız. Hastanesi , stadı , yolları aynı. Havaalanı hala derme çatma. Ama bu yöneticilerden kaynaklanan birşey. Balıkesir insan potansiyeli ve şehir olarak çok büyüdü. Bugün Bahçelievler, Paşaalanı, Adnan Menderes, Atatürk Mahallesi hepsi ayrı bir yaşam alanı . Artık büyük yatırımlarda geldi . Tıp Fakültesi Hastanesi, Şehir Hastanesi , 3500 Kişilik Spor Salonu ... ve bu işler 1,3,5 diye hızlı büyür. Balıkesir o memur kenti,küçük bir şehir olarak nitelendirilen kabuğunu son 2-3 senedir kırdı ve büyük bir büyüme ivmesine geçti. Artık büyümemek isteyenler bile buna dur diyemez haldeler. Artık Balıkesir hızlı büyüyecek.

Tabi Büyükşehir Belediyesi büyük bir alana bakarken binlerce çalışanla birlikte bu işleri yapmakta. Ben dahil herkes Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden artık Bursa,Kayseri,Ankara Büyükşehir Belediyeleri gibi yatırımlar bekliyor. Ama Balıkesir Büyükşehir Belediyesi insanlara o havayı bir türlü veremiyor maalesef. Umarım belediye yatırımları olarak hızlanır ve bu projeleri hızla somut bir biçime sokarız. İş bitiren bir belediye görmek Balıkesirdeki insanların en büyük arzusu.

Misafir 014

2 yıl önce - Sal 22 Eyl 2015, 23:06

Sayın Ugi Öz projelerin tek tek hayata geçiyor olduğundan bahsetmiş. Heralde bazılarının yapım aşamasında başlamış olduğunu belirtmek için bu şekilde söylemiş kastettiği bu olsa gerek. Gönül ister ki daha fazlası yapılsın ve şehir daha çok kalkınsın. Çünkü bu şehir daha fazlasını hakediyor.. Ayrıca bunlar Balıkesir seviyesin deki bir şehir için zaten yapılabilir işler. Problem bu projelerin sanki hiç yapılamayacak bir işmiş gibi lanse edilmesinde. Buna rağmen daha ortada bitmiş birşey de yok. Bu yapılmak istenen işlerin çelişkili beyan edilen tarihlerine ve başlangıç-bitiş sürelerine baktığımızda ise metropol şehirleri zaten söylemiyorum ama Bursa Konya Kayseri veya Eskişehir vs.. belediyeleri yanında bile yavaş ve acemi bir belediyecilik sergilendiği ortaya çıkıyor. Bol reklam az ve yavaş icraat Şu an için gözle görünen maalesef bu şekilde.

BLkSrLi
2 yıl önce - Prş 19 Ksm 2015, 20:00

Vagon projesinden bir haber yok mu?! Lojistik merkezin son durumu nedir?

Misafir 9fb

2 yıl önce - Sal 19 Oca 2016, 16:35

Robotik Otopark yakında geliyor.

ahmet sert
1 yıl önce - Sal 29 Mar 2016, 00:07

http://www.enspd.com/tr/projeler.html

Bir ara Karizma kapalı pazar yeri ile ilgili böyle bir proje yapılmıştı, ama sonra bir gelişme olmadı.Acaba ilerleyen zamanlarda bir gelişme olabilir mi?Güzel bir projeye benziyor gibi, olursa aslında o bölgeye değer katabilirmiş.Ayrıca Vagon Balıkesir, Zağnospaşa meydanı konusunda da bu şirket bazı çalışmalar yapmış belli ki.

Ugi Öz
1 yıl önce - Sal 29 Mar 2016, 00:26

Güzel Proje Insallah iptal edilmemisdir, zaten okadar cok güzel projeler varki tek tek hayata geciriliyor ama Vagon Balikesir'den dahala Haber yok!

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET