Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
« önceki   123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
İsmail K.

11 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 22:42
Tarım şehri Balıkesir

Sanayisi fazla gelişmemiş olan Balıkesir'de insanların oldukça önemli bir kısmı tarımdan gelir elde etmektedir. İşte bunu temsil eden bir resim. Yeni sürülmüş bir tarla ve şehir birarada...

(+)

Bu arada, 3 senedir bu şehirde ikamet etmekteyim ve şehrin gelişme yolunda pek de içaçıcı bir rotada seyrettiğini söyleyemem. Gerçekten Anadolumuz'un şehirleşme standartlarının altında kalan bir şehir durumunda şu anda. Dışardan gelen birisi bunu hemen farkedebiliyor. Hele şu köstebek yuvası gibi kazılıp da asfaltlanmadan bırakılan caddeleri ve sokakları var ya, Balıkesir'e hiç yakışmıyor...

M.Ali Sade
11 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 21:43

İsmail arkadaşım,
Balıkesir 1980 yılından beri aynı.Bazı semtlerinin bir takım yeni evlerle donatılması hariç hiç bir gelişme kaydettiği de söylenemez.
Şehrin en güzel tarlası olan dümdüz Ayşebacı köyünü de önce gereksiz ve büyük bölümü boş duran bir küçük sanayii ve şimdi de otogarla doldurup tarımı da öldürmüşler.
Hayırlısı olsun.Şehre gelir getiren herşeyi ortadan kaldırma seferberliği başlamış.
Eski Otogarın şehre zararı değil faydası vardı.Tren istasyonu da galiba gidecekmiş.Bir darbe de oradan.Ondan sonra Balıkesir beklesin ki asker,polis ve memurlar maaş alıp şehirde harcasın.Öğrenciye para gelsin de gazoz içsin.Köylü de nice zahmetle ürettiği ürününü salı günü pazara getirip üç kuruşa zor bela ,yalvar yakar satıp dönüş dolmuş parasını ancak çıkarsın.
Herkese selamlar..

zaferes
11 yıl önce - Cum 15 Arl 2006, 01:05

yıkılan kervansarayın yerine Toplu ulaşım merkezinin önüne(şuan inşaat halindeki) yapılan tesis

(+)

didem_
11 yıl önce - Cum 15 Arl 2006, 01:24

(+)

Aynı mekanın bu günkü hali..

gayebirol
11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 21:44
kervansaray oteli

Sitede yıkıldığından bahsedilen Kervansaray otelinin fotoğraflarını göremedim. Otel gerçekten de Ocak 2006 da yıkıldı. İşte Kervansaray otelinin fotoğrafları. Devamında da cumhuriyet meydanının yeni halini görüyorsunuz.

Seçkin_k

11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 21:48

Yıkılan kervansaray otelinin yerine şimdi Kafe yapılmakta. İşletmesinin özel şahısta olacağı bu kafe görüntüsüyle Şehir içi terminaliyle bütünleşecek gibi görünüyor....

gayebirol
11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 21:50

evet bu alana yeni bir kafe yapılıyor. Ama ne yazık ki projeleri eski Kervansaray Otelini aratacak nitelikte.

didem_
11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 21:57

Kervansaray otelinin yıkılması bence çok radikal bir karardır. İnanın o yıkık halini görünce çok üzülmüştüm. Eski halinin fotoğrafları  için teşekkür ederiz. Keşke fotoğrafları büyük haliyle yükleyebilseydiniz. Ben yıkılmadan önce çekemediğim için üzülüyordum. Medandaki bütünlüğü sağlayan bir yapısı vardı.
Yeni yapılmaya başlanan inşaatın görüntüsünü pek beğenmedim. Umarım sonucu beni yanıltır. Çünkü yıkılan geri gelmiyor ancak yıkılanın yerine onu aratmayacak iyilikte birşeyler yapılmalı..

Ayhan
11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 22:10

Yıkılan alanla meydanı birleştirip Balıkesir'e yakışır devasa bir meydan kazandırılsa daha iyi olmaz mıydı ?

didem_
11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 22:28

Bence olmazdı Ayhan, çünkü meydan o yöne doğru büyürse yamuk olurdu. Meydanı çevreleyen gar, subay ve ast subay ordu evleri var.

google earth de hala eski hali var. kırmızı okla gösterdiğim bina yıkılan kervansaray solundaki 2 bina ordu evi 3. bina astsubay ordu evi sağ bölümde ise gar var. Uydu görüntüsünde kervansarayın arkasındaki bölüm şehirler arası otobüs garajıydı. şimdi şehir içi ulaşım merkazi yapıldı.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET