Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ibrahim10
12 yıl önce - Cum 10 Mar 2006, 11:39
kervansaray oteli

kervansaray oteli yaklaşık  bir ay kadar önce yıkıldı şimdi o günlerden geriye sadece önündeki üç beş tane palmiye ağaçları kaldı yeni yapılacak otele gelince rivayet odur ki şimdi lunaparkın olduğu yere yapılacakmış ama dediğim gibi rivayet bekleyecegiz göreceğiz...

Oguz Meric
12 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 22:26

Cocuklugumu ve gencligimin bir bolumunu hatirladim.
Toplam 13 sene yasadim.
Yeni cevreyolu yapilaliberi icine giremedim; uzaktan goruyorum sadece.
Kervansaray'in yikilmasi ilginc, guzel bir yapiydi.
Carsi eskisi gibi gozukuyor ama yakindan gormek lazim.
6 Eylul Ilkokulu, Karesi ortaokulu, Koray lisesi hala yerinde mi?
O zaman sehrin disindaydi; 9.ncu Ana jet ussunde oturuyorduk, oralari zor taniyorum artik.
Sehir cok buyumus. Ben 1983'de ayrildim kimbilir neler degismistir?
Uzun sure etrafinda dolastigim F104'lerden birini de sehirde sergiliyorlar demekki...
Galiba yaslanmisim biraz.
Fotograflari ceken ve yukleyen arkadaslara tesekkurler.
Oguz Meric

didem_
12 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 22:51

Alıntı:
6 Eylul Ilkokulu, Karesi ortaokulu, Koray lisesi hala yerinde mi?

Evet bu okulların hepsi yerlerinde duruyor.   Aslında merkez çok değişmedi ama şehir çok büyüdü.
Trafik çok değişti ben yıllardır yaşadığım evime giderken ters yola girmişim Ana cadde diye bildiğin neredeyse pek çok yol tek yön haline geldi.

Kervansarayın yıkılması kötü olmuş diyemiyorum ama görünce içim cızz etti.Keşke yıkımından önce fotoğraflayabilseydim  sadece önündeki 5-6 palmiye kalmış.
Şimdi gar önünde büyük bir meydan yaratmaya çalışıyorlar.  Ama bu meydana birde otobüs hareket merkezi oturtmuşlar ne alaka anlamadım

Oguz Meric
12 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 23:39

Otobusler, tren garinin karsisindaki caddenin sonunda, carsinin icinden kalkardi.
Ama o zamanlar fazla sayida yoktu sigiyordu carsi icine,
simdi bu kadar buyuyen sehre yetmez tabi.
Kervansaray o zamanlar sehrin modern yuzune bir ornek gibiydi, 70'lerden bahsediyorum tabii. Hilton olarak yapildigini ve sonradan Hilton'un isletmekten vazgectigi gibi bir hikayesi vardi diye hatirliyorum.
Hemen karsi kosesinde orduevi vardi, ortada bir yuvarlak sekilde bir kavsak noktasindan cikan caddeler duzeni vardi.
Yeni halini bir taraftan merak ediyorum bir taraftan da gorebileceklerimden korkuyorum.
Bazen kafanizda kalan eski haliyle hatirlamak daha mutluluk verici olabiliyor.
Oguz Meric

mutku
12 yıl önce - Cmt 29 Nis 2006, 02:54

İşte yeni toplu taşıma merkezi...
Bu fotoğrafı Şubat ortalarında çekmiştim. Kervansarayın yıkım işlemleri sürüyordu...

(+)

M.Ali Sade
12 yıl önce - Cmt 20 May 2006, 07:41

Balıkesirin otogara falan ihtiyacı yoktu.Eski otogar pekala da ihtiyaca cevap veriyordu.Hele ki Kervansaray otele varıncaya kadar yıkılacak o kadar çok yer vardı ki.Şimdi de duyduğum kadarı ile Gar binasına birşeyler yapılıp istasyon şehir dışına çıkacakmış.Bir şehre ancak bu kadar kötülük yapılabilir.Duran her trende bir yolcu gardan bir şişe su bile alsa bu Balıkesire faydadır.İzmir yolunun şehir dışına taşınması gibi.Halbuki yol şehrin içinden geçtiğinde mutlaka geçen vasıtalar durup birkaç ihtiyacını temin ederdi.Zaten doğru dürüst bir iş imkanı yok.Zaten şehrin en bitek tarlalarının olduğu yere zamanında küçük sanayi sitesi kurulup oradan vazgeçilmiş.Bir şehire en güzel böyle zarar verilir diye düşünüyorum.

deniz00021
12 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 05:13

balıkesir gerçekten çok büyüdü..bu yüzden çevre düzenlemeleri gerekiyordu..bandırma yolu üzerindeki migros ve çevresindeki mağazalar yıkıldı..yerine plaza yapılacak..kervan yıkıldı..yollar değişti..balıkesir sıradan değil gün be gün büyüyen modernleşen bir şehir olmaya başladı ..ahh birde şu çarpık kentleşmeyi önleyebilseler

Seçkin_k

12 yıl önce - Pts 22 May 2006, 17:32

Demek ki Balıkesir'den haber vermek lazım :

1.Balıkesirspor amatör kümede 5 yıl mücadele ederek tekrar 3. lige yükseldi

2. Otogar Şehrin dışına alındı. eski otogar binası yıkılıp yerine ulaşım merkezi kuruludu ( bu noktadan şehrin heryerine ulaşabileceksiniz )

3.İzmir yolu üzerinde bulunan tüm üst geçitler yıkıldı...Yol ortasında duran elektirik sistemi baştan aşağıya yenilendi... çimlendirildi

3.Fuar alanı (6 eylül park alanı) içerindeki tüm binalar yıkıldı . Buraya yürüme parkuru kurulacağı söyleniyor...

4. Migros . Lcw yıkıldı bu alana lunapark kuruldu...

5.Şehrin tüm yolları kazılmış bişekilde asfaltlanmayı bekliyor....

6. Kuvay-ı Milliye Haftası kutlanıyor....

evet benden bu kadar farkında olduğum tüm değişiklikleri yazdım . Daha fazlası için Balıkesir'de bi tanıdığınız varsa onu hemen arayın ....  

Seçkin_k

11 yıl önce - Cmt 12 Ağu 2006, 13:26

Edremit Transit Geçiş Yolu Hizmete Girdi

Bir süredir yapım çalışmaları devam eden Edremit transit bağlantı yolu tamamlandı. Küçük Sanayi 2. Kapı’nın karşısından başlayarak, Adnan Menderes mahallesindeki Kuva-yı Milliye köprüsüne çıkan yol, Bursa istikametinden gelip, Edremit Körfezi yönüne devam edecek olanlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Özellikle yaz aylarında Edremit körfezi bölgesindeki tatil beldelerine gidenlerin yoğun olarak kullandığı ve daha önce Balıkesir kent merkezinden geçen Edremit yolunun güzergahı, yeni transit geçiş yolunun hizmete girmesiyle değiştirilmiş oldu. Toplu taşıma araçlarının da büyük ölçüde Cumhuriyet kavşağını kullanmaya başlamasının ardından, şehiriçi trafik yoğunluğunun yol açacağı sıkıntıları önlemek amacıyla yapılan Edremit transit geçiş yolunun hizmete girmesiyle, Bursa, Bandırma ve İzmir üzerinden gelen araçların şehir içine girmeden Edremit yönüne devam etmeleri imkan dahiline girmiş oldu.
Büyük bir bölümüne binder asfalt, bazı bölümlerine ise sathi asfalt serilmiş Edremit Transit Geçiş Yolu’nda Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, refüj düzenlemelerine başladı. Bugünlerde, refüjlerde toprak tesfiyesi yapan ekipler, daha sonra çimlendirme çalışmalarına başlayacak.
Aynı zamanda, Çanakkale ve Edremit´ten gelen trafik de, bu üzerinden Bursa ve İzmir istikametlerine yönlendiriliyor. Tüm sinyalizasyon ekipmanları ile trafik işaretleri ve yönlendirme levhaları konulmuş olan Edremit Transit Geçiş Yolu’nun uzunluğu ise yaklaşık 7,5 km.
Kent trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan Edremit Transit Geçiş Yolu’nun ardından, İzmir-Edremit istikametine doğru, Şayakçı Mermer Fabrikası’nın bulunduğu mevkiden başlayan ve halen Organize Sanayi Bölgesine kadar bölümünde yapım çalışmaları tamamlanmış olan Batı Çevre Yolu’nun hizmete girmesi ile Edremit Transit Geçiş Yolu, şehir içi ana arterlerden biri olarak kullanılacak.

kaynak : www.balikesir-bld.gov.tr

TolgaCet
11 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 04:23

Balıkesirde 4 senem geçti.Tahmin edeceğiniz gibi üniversite hayatı.Balıkesiri seviyorum çok da arkadaşım var.Yeniliklerine de sözüm yok ama 4 senede hiçbir gelişmemi olmaz be kardeşim.Şehir güzelleştirme çalışmaları bu sene başladı ama ordaki gençleri tatmin edebilecek hiçbirşey yapılmıyor.Hersene baktığımızda bizi eğlendirebilecek mekanlardan ya biri kapanıyor yada yıkılıyordu.
Mükemmel ilçeleri olan,2 bölgede birden yer alan bu sehir malesef tahminlerin çok gerisinde kalıyor.
Genede çok özledim  

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET