Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Aksit Ozkural

7 yıl önce - Pts 19 Nis 2010, 22:44

1974 yilinin Agustos ayinda gorevli olarak calistigim Diyarbakir'dan Van'a giderken bu turbeye ugramistim.

Bir bayram arefesi olan ziyaret gunumde orada binlerce insani gormem beni cok sasirtmisti.

Demir parmakliklar arasindan kivrilip atilan kagit paralar o gun olculerine gore bir servet eder diye hatirliyorum.

Itiraf ederim ki o gune kadar ne boyle bir yerin varligini duymustum ne de Veysel Karani adina asina idim.

Gozlemim o ki halkin turbeye buyuk bir ilgisi ve Veysel Karani'ye buyuk bir saygisi vardi.

O kadar yil oncesinden aklimda kalan sayili seylerden bir tanesi de Siirt plakali bir minibusun arka penceresinde asili buyuk bir Ecevit posteri idi. Posterin altinda ( Savasin kartali-barisin guvercini halkci Ecevit ) yazmasi idi. Bu posterde Ecevit'in basinda bir migferin olmasi ve Ay-Yildizli sanli bayragimiz idi.

Aslinda turbenin hemen yani basindaki ( Malabadi Koprusu ) cok daha dikkatimi cekmisti. Malabadi koprusunun hemen yaninda o zaman yeni yapilmis olan bir kopruden trafik veriliyordu, koprunun yapisi gercekten cok ilginc idi.

Velhasil, Veysel Karani+Malabadi koprusu, yil 1974, muthis bir mistisizm ve bu konularda cok bilgisiz genc bir adam olan bendeniz .

Ne muthis gunlermis....

Tam algilamadan neler gormusum diyorum simdi hayiflanarak.

Gormiyenlere hararetle tavsiye ederim.

İSMAİL GÜN
7 yıl önce - Prş 06 May 2010, 15:27
Hz. Veysel Karani Camisi ve Türbesi

(+)

yasin..10

5 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 16:11

(+)   (+)   (+)   (+)   (+)
  (+)
  (+)

nesta_34
5 yıl önce - Sal 10 Tem 2012, 13:54