Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kaan52
5 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 04:34

Yabancılara adres tarif ederken bilmem kaçıncı HAT'a binmemniz gerek dediğimde,yüzlerindeki ifade hep komik gelmişltir bana .Hat tabiri çok az yerde olsa gerek

Ali.Özcan

5 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 22:44

52 D 0093

tarık_34

5 yıl önce - Cum 12 Arl 2008, 20:08
nostalji

Eskilerden bir nostaljik kartpostal

(+)

Ahmet Arif Hoca

5 yıl önce - Pzr 14 Arl 2008, 03:44

(+)

foto:Neşet Kelebek

Üstteki nostaljik fotoğrafın bugünkü durumu. O vakitler Samsun dolmuşları bu meydandan kalkardı. Hiç unutmam 1975 yılında ilk defa bu meydandan Samsun'a Ford minibüsle gitmiştim. Yol ücretide 15 lira idi.
Ulusoy otobüsleri ve Süzer Firmasının otobüsüde buradan kalkardı. Şehirlerarası otogar henüz yoktu ve bu meydan bir nevi Otogar işlevi görürdü o tarihlerde.

Erkut A.

5 yıl önce - Pzr 14 Arl 2008, 03:56

Alıntı:
Hiç unutmam 1975 yılında ilk defa bu meydandan Samsun'a Ford minibüsle gitmiştim. Yol ücretide 15 lira idi.

Tarık beyin ve Ahmet abinin bu güzel paylaşımlarına ilaveten bende bir tesadüfü sizlerle paylaşmak isterim.
1975´de Ordu-Samsun yolculuk fiyatları 15 Türk Lirası imiş . 1975-2008, geçen 33 yılda, kimler geldi kimler geçti, ne yollar yapıldı ne tüneller açıldı, ne Ford´lar üretildi .. Fakat bu Ordu-Samsun bilet paraları değişmemiş olsa gerek ..

2008 yazında yaptığım Samsun-Ordu seyahatimde, bendenizde tam 15 ytl vermiş oldum. Tesadüfün böylesi..

Saygılarımla.

Ali.Özcan

5 yıl önce - Cum 26 Arl 2008, 12:05

Öğrenciler için bir sorun daha muhtemelen ortadan kalkacak.Dolmuşların diktatörlüğünün sona erdirmeye yönelik hareketi için Meslek Yüksek Okulu müdürümüz sayın Turan Karadeniz'i tebrik ediyorum.

Alıntı:
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören öğrenciler ile şehir merkezinde hizmet veren dolmuş hattı temsilcileri bir araya gelerek 'öğrencilerin ulaşım sorununu' tartıştı.

Ordu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda öğrenciler, hat temsilcilerine sorularını ilettiler.

Öğrencilerin genel şikayetleri, hatların belli noktalarda çok yavaş gittiği, fazla yolcu alındığı, bunun sonucunda ayakta giden yolcunun da oturan yolcunun da sıkıntı yaşadığı, bazen güzergahların değiştirilerek yolun uzadığı, hatta dolmuşların çok seyrek geçtiği, dolmuşlardaki telsiz anonslarından dolayı şoförlerin dikkatlerinin dağıldığı gibi ortak noktalarda birleşti.

Dolmuşların gece saat 23.00'te son seferini yapmasını da eleştiren öğrenciler, "En son hat saat 23.00'de. Biz bir arkadaşımızın doğum gününe gidecek olsak onun telaşına düşmekten, eğlenemiyoruz bile. Sırf bu yüzden asosyal bir hayat yaşadığımız söylenebilir. Aslında bu durumdan Ordu esnafı hatta sizler bile zararlı çıkıyorsunuz. Çünkü bizler bir yere eğlenmeye gidecek olsak bu sorun yüzünden ya gitmekten vazgeçiyoruz ya da dolmuşa binmiyoruz" dediler.

Bu şikayet üzerine Ordu Dolmuş Şoförleri Kooperatif 2. Başkanı Orhan Duman Pazartesi gününden itibaren nöbetçi araçların son hareket saatinin 24.00 olacağı sözünü verdi. Toplantıda ayrıca Ordu Meslek Yüksekokulu’na bir şikayet kutusu yerleştirilmesi kararı alındı. Hat temsilcileri ayrıca öğrencilerin rahatsız oldukları veya şikayet edecekleri dolmuş şoförlerinin plakasını kendilerine bildirmesini istedi

Kaynak:Kenthaber.com

Behçet Uluvar

5 yıl önce - Cum 26 Arl 2008, 12:12

Alıntı:
1975´de Ordu-Samsun yolculuk fiyatları 15 Türk Lirası imiş . 1975-2008, geçen 33 yılda, kimler geldi kimler geçti, ne yollar yapıldı ne tüneller açıldı, ne Ford´lar üretildi .. Fakat bu Ordu-Samsun bilet paraları değişmemiş olsa gerek ..

2008 yazında yaptığım Samsun-Ordu seyahatimde, bendenizde tam 15 ytl vermiş oldum.

Demek ki fiyatlar 33 yılda 1 milyon kat artmış.

Doğukan Kahraman
4 yıl önce - Çrş 23 Hzr 2010, 21:12

Arkadaşlar, bu yaz Şahincili Mahallesi'nin yukarısındaki Devlet Hastanesi'nin yanına taşınıyoruz. Bu bölgede ulaşım sorunu var mıdır? Bu dediğiniz hatlar bizim burdaki hastaneden mi kalkıyor?

emrullah

4 yıl önce - Prş 24 Hzr 2010, 00:32

Alıntı:
Arkadaşlar, bu yaz Şahincili Mahallesi'nin yukarısındaki Devlet Hastanesi'nin yanına taşınıyoruz. Bu bölgede ulaşım sorunu var mıdır? Bu dediğiniz hatlar bizim burdaki hastaneden mi kalkıyor?

Öncelikle hayırlı olsun

O bölgeye 1. ve 3. hatların önlerinde oraya gittiklerine dair tabela bulunan araçlar gidiyor.Ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşayacağınıza inanmıyorum.

ddenizz
4 yıl önce - Prş 01 Tem 2010, 02:48

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET