Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli ULAŞIM Yardım Sayfası (nasıl giderim?)
123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yasin Efesoy

10 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 13:32
Denizli ULAŞIM Yardım Sayfası (nasıl giderim?)

Sevgili üyelerimiz, "Denizli Şehiriçi" ve "Denizli İlçelerarası"nda bir yerden bir yere gitmek istediğiniz zaman, izleyeceğiniz yol ile ilgili olarak bu başlık altına soru mesajı atabilirsiniz.

Takip edilmesi gereken yol, benim tarafımdan, elimden geldiği kadar hızlı bir şekilde tarif edilecektir. Böylece gidilmek istenen yere; en pratik, en hızlı ve en ucuz ne şekilde ulaşılabileceği yönünde üretilecek olan ulaşım alternatiflerinin sonuçları, bir süre sonra yine bu başlık altından alınabilecek ve raporlanarak ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için ilgili birimlere bildirilebilecektir...

DİKKAT!

TCDD Denizli Gar; Otogar'ın karşısında bulunduğu için, aşağıdaki sabit açıklamalarda ayrıca "Tren Garı'ndan" şeklinde ulaşım açıklaması yapılmamıştır. Tren Garı'ndan ulaşım alternatifleri; Otogar'ınkilerle aynıdır.

Çardak Havaalanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için:

Bunun için en ekonomik yol THY'nin Havaalanı Servisleri'dir. 10 YTL civarında bir ücretle Çardak Havaalanı'ndan Şehir Merkezi'ne, Şehir Merkezi'nden de Çardak Havaalanı'na karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Eğer taksi ile gelmek isterseniz; Çardak Havaalanı Taksi İşletmesi olarak Pamukkale Taksi Kooperatifi mevcuttur. Fakat bu durumda külfetli bir ödeme yapmanız gerekebilir. THY Havaalanı Servisleri; Şehir Merkezi'nde Bayramyeri, Çınar, İstiklal, Lise, Çamlık gibi bölgelere servis yapmaktadır. Eğer THY Servisi ile tam olarak gitmek istediğiniz yere ulaşamazsanız, Bayramyeri'nde inerek özel halk otobüsleri veya minibüslerle şehrin hemen hemen her yerine ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan Şehir Merkezi'ne gitmek için:

Otogar, Şehir Merkezi'ne 800 metre mesafededir. Yaya olarak Bayramyeri'ne 15 dakika; Çınar'a da 30 dakikada gidebilirsiniz. Otogar'dan Bayramyeri, Çınar, Sevindik, Karşıyaka, Sümer, Eskihisar, Deliktaş, Kampüs, İncilipınar, İstiklal, Çamlık, Kınıklı, Bahçelievler, Bereketli, 1200 Evler, Lise, Tugay gibi bölgelere özel halk otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca, minibüs ile tüm ilçe, belde ve köylere, Sevindik, Karşıyaka, Aktepe, Yenişehir, Servergazi, Kiremitçi, Akkonak, 1200 Evler, Bereketli, Bahçelievler, Şirinköy gibi bölgelere ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan ve Şehir Merkezi'nden hastanelere ulaşım:

PAÜ Kınıklı Kampüsü Hastaneleri'ne Otogar'dan 5 - 7 - 8 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden 3 - 4 - 5 - 7 - 8 - 10 - 11 - 12 - 16 - 17 - 21 - 23 - 25 - 26 - 28 - 29 - 31 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 5 - 7 - 8 - 10 - 11 - 12 - 16 - 17 - 21 - 26- 28 - 29 - 31 numaralı ulaşabilirsiniz.
Denizli Devlet Hastanesi'ne Otogar'dan 1 - 9 numaralı özel halk otobüsleriyle ve Hastane minibüsleriyle, Bayramyeri'nden 1 - 9 - 14 - 15 - 18 - 18/1 - 21 - 23 - 25 - 29 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 1 - 9 - 14 - 18 - 18/1 - 21 - 23 - 25 - 29 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Servergazi Devlet Hastanesi'ne Otogar'dan 1 - 9 numaralı özel halk otobüsleriyle ve 1200 Evler minibüsleriyle, Bayramyeri'nden 1 - 9 - 13 - 14 - 17 - 18 - 18/1 - 21 - 23 - 25 - 29 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 1 - 9 - 14 - 17 - 18 - 18/1 - 21 - 23 - 25 - 29 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan ve Şehir Merkezi'nden Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Kampüsü'ne ulaşım:

Özel halk otobüsleri ile Otogar'dan 5 - 7 - 8 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı araçlarla ulaşabilirsiniz.
Özel halk otobüsleri ile Bayramyeri'nden 3 - 4 - 5 - 7 - 8 - 10 - 11 - 12 - 16 - 17 - 21 - 23 - 25 - 26 - 28 - 29 - 31 - 34 numaralı araçlarla ulaşabilirsiniz.
Özel halk otobüsleri ile Çınar'dan 5 - 7 - 8 - 10 - 11 - 12 - 16 - 17 - 21 - 26- 28 - 29 - 31 numaralı araçlarla ulaşabilirsiniz.
Minibüsler ile Bayramyeri'nden ve Çınar'dan (İstiklal Cd.) Pamukkale Üniversitesi hatlı araçlarla ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan ve Şehir Merkezi'nden alışveriş merkezlerine ulaşım:

Teras Park AVM:
Otogar'dan 1 - 5 - 7 - 8 - 9 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı özel halk otobüsleri ile veya yaya olarak Bayramyeri'ne giderek, buradan da 2/1 - 10 - 15 - 15/1 - 20 - 24/1 - 30 - 31 - 34 numaralı özel halk otobüsleri ile; Çınar'dan da 15/1 - 20 - 24/1 - 30 numaralı özel halk otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.
Otogar'dan Yenişehir minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.
Forum Çamlık AVM:
Otogar'dan 5 - 8 - 11 - 12 - 16 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden 3 - 4 - 5 - 8 - 11 - 12 - 16 - 23 - 25 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 5 - 8 - 11 - 12 - 16 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Bayramyeri'nden Fakülte-Çamlık minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Sümer Park AVM:
Otogar'dan yaya olarak 10 dakikada veya 12 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Bayramyeri'nden ve Çınar'dan 5 - 11 - 12 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Pekdemir AVM Kınıklı:
Bayramyeri ve Çınar'dan 14 - 19 - 22/1 - 22/2 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Otogar'dan (GMK Bulvarı alt kısım) Ulus minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Marketix AVM:
Otogar'dan Akkale minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
EGS Park Kipa AVM:
Otogar'dan Gümüşler Belediyesi özel halk otobüsleriyle ve Üçler Belediyesi 3 numaralı özel halk otobüsüyle ulaşabilirsiniz.
Otogar'dan Bakırlı-Gümüşler ve Bozburun minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan ve Şehir Merkezi'nden yeşil alanlara ulaşım:

İncilipınar Vali Recep Yazıcıoğlu Kültürparkı:
Otogar'dan 7 - 8 - 16 - 26 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden 7 - 8 - 10 - 16 - 17 - 21 - 26 - 29 - 31 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle ve Pamukkale Üniversitesi minibüsleriyle, Çınar'dan da 7 - 8 - 10 - 16 - 17 - 21 - 26 - 29 - 31 numaralı özel halk otobüsleriyle ve Pamukkale Üniversitesi minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Çamlık Mesireliği:
Otogar'dan, Bayramyeri'nden ve Çınar'dan 5 - 7 - 8 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 özel halk otobüsleriyle; Bayramyeri'nden Fakülte-Çamlık ve Pamukkale Üniversitesi minibüsleriyle; Çınar'dan (İstiklal Cd.) da Pamukkale Üniversitesi minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Sümer Park Koruluğu:
Otogar'dan yürüyerek 20 dakikada veya 12 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle Sümer İlköğretim durağında inip 5 dk. yürüyerek; Bayramyeri ve Çınar'dan da 5 - 11 - 12 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle Sümer İlköğretim durağında inip 5 dk. yürüyerek ulaşabilirsiniz.
Yunus Emre Koruluğu:
Otogar'dan Yenişehir minibüsleriyle, Bayramyeri'nden 2/1 - 10 - 15 - 15/1 - 20 - 24/1 - 30 - 31 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 15/1 - 20 - 24/1 - 30 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Bağbaşı Kent Ormanı:
Otogar'dan 1 - 5 - 7 - 8 - 9 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı özel halk otobüsleri ile veya yaya olarak Bayramyeri'ne giderek, buradan da (ve Çınar'dan) 14 - 19 - 22/1 - 22/2 numaralı özel halk otobüsleriyle; Bayramyeri'nden ve Çınar'dan İstiklal-Yeni Yol minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Otogar'dan ve Şehir Merkezi'nden resmi binalara ulaşım:

Denizli Valiliği:
Otogar'dan yaya olarak 15 dakikada veya 5 - 7 - 8 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden yaya olarak 3 dakikada, Çınar'dan da Delikliçınar Durağı'ndan geçen tüm özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Denizli Belediyesi:
Otogar'dan 5 - 7 - 8 - 11 - 12 - 16 - 26 - 28 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden de 5 - 7 - 8 - 10 - 11 - 12 - 14 - 15/1 - 16 - 17 - 19 - 20 - 21 - 22/1 - 22/2 - 24 - 24/1 - 26 - 28 - 29 - 30 - 31 numaralı özel halk otobüsleriyle ve Pamukkale Üniversitesi, Eski Yol, Yeni Yol minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Denizli Adalet Sarayı:
Otogar'dan 1 - 9 numaralı özel halk otobüsleriyle ve 1200 Evler minibüsleriyle, Bayramyeri'nden 1 - 9 - 13 - 14 - 17 - 18 - 18/1 - 20 - 21 - 23 - 25 - 29 - 30 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle, Çınar'dan da 1 - 9 - 14 - 17 - 18 - 18/1 - 20 - 21 - 23 - 25 - 29 - 30 - 33 - 34 numaralı özel halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
Denizli İl Emniyet Müdürlüğü:
Otogar'dan 1 - 8 - 9 - 16 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden ve Çınar'dan 1 - 6 - 8 - 9 - 16 numaralı özel halk otobüsleriyle, Bayramyeri'nden de Emniyet Müd.-Fatih minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Yasin EFESOY

onurnazliaka
8 yıl önce - Çrş 15 Tem 2009, 17:56

Sevgili Yasin Efesoy, bu güzel başlığı hazırlamışsınız, teşekkürler. Ayrıca sizin hazırladığınız Denizli-Ulaşım başlığı da bana epey yardımcı oldu. Bu başlığa da ilk mesajı ben atmış olayım.

Yasin Bey haftaya perşembe Denizli'ye geliyorum. Denizli benim için ara durak olacak. Burada 2-3 gün kalıp, kenti gezeceğim ve buradan Muğla'ya ve sonra da Antalya'ya geçeceğim. Ancak bu yolculuklarımı, İç Anadolu bozkırını Temelli-Polatlı-Sivrihisar ekseninden aştıktan sonra Ege Bölgesi'nde oldukça kolay olması ve benim de bir öğrenci olup da yola vereceğim parayı başka yerlere yönlendirme isteğim sebebiyle Ankara'dan başlayarak otostopla yapacağım. Bir otostopçu için de en verimsiz yerler şehiriçidir. O yüzden size gerek otostop gerek Denizli kent gezintisi için sorularım olacak.

1) Denizli şehir planını nereden bulabilir veya satın alabiliriz? Her ne kadar sizden ulaşım verilerini istemiş olsam da benim genel anlamda yaya olarak gezintiyi seven bir insanım. Otobüs, dolmuşsa destek aracım olacaktır. Gerek Samsun'u gerek Antalya'yı gerek İstanbul'u sıfırdan yaya olarak gezerek öğrendim, Denizli için de yaya olarak gezinti bu kenti en iyi biçimde öğrenmemi sağlar. Bu aşamada bir şehir planı bana çok destek olur.
2) Denizli'ye turist olarak gelenler için Turex otobüslerinden yararlanma koşulu nedir? Tekli kart mı satılmaktadır?
3) Dolmuş ücretleri ve otobüs ücretleri nedir? (Galiba dolmuş ücreti daha ucuzdu)
4) Denizli ulaşım ağına baktığımda Antalya-İzmir-Ankara yollarının bir kavşakta kesiştiğine ve bunların kendi yönlerine ayrıldığını biliyorum. Eğer ki Denizli'yi transit geçmem sözkonusu olursa şehiriçinde otostop yapılamayacağı için Ankara'dan gelip Antalya veya İzmir istikametine ilerlemek istersem bu üçlü kavşaktan ne kadar ilerlemem gerekir?
5) Pamukkale ve Karahayt'a Turex değil de Öho'lar gidiyor ve bunların ücreti 2,5 TL değil mi?
6) Turex ve dolmuşlar 00.00'da kesiliyor değil mi?
7) Denizli'de kuzey-güney ve doğu-batı şehir genliği nedir? Benim internetten ölçtüğüm kadarıyla doğu-batı 10, kuzey-güney 5 kilometre genişlik var ama siz daha doğrusunu bilirsiniz.

Yasin Bey bu sorulara vereceğiniz cevapları ilgiyle bekliyor ve size teşekkürlerimi sunuyorum.

Yasin Efesoy

8 yıl önce - Çrş 15 Tem 2009, 18:13

Onur Bey,
Alıntı:
Denizli şehir planını nereden bulabilir veya satın alabiliriz?

Maalesef şu anda kent planı hazır değil. Bütünşehir statüsüne geçtikten sonra imar revizyonu ve numarataj çalışmaları devam ettiği için yeni kent planımız hazırlanmadı. Ancak işinizi görürse, 2008 planının linkini verebilirim, yalnız kentin yarısı bu planda eksik: http://www.denizli.bel.tr/Download/DenizliKroki.pdf

Alıntı:
Denizli'ye turist olarak gelenler için Turex otobüslerinden yararlanma koşulu nedir? Tekli kart mı satılmaktadır?

Otobüslerde para geçerlidir. İlla ki kart/bilet zorunluluğu yoktur.

Alıntı:
Dolmuş ücretleri ve otobüs ücretleri nedir? (Galiba dolmuş ücreti daha ucuzdu)

Otobüs ücretleri: Sivil: 1-TL, Öğrenci: 80-Kr. Diğer illerin öğrenci kimlikleri geçerlidir.

Alıntı:
Ankara'dan gelip Antalya veya İzmir istikametine ilerlemek istersem bu üçlü kavşaktan ne kadar ilerlemem gerekir?

Ankara DKY'den gelip Üçgen Kavşağı'na girdiğinizde, sağa dönerseniz İzmir, direkt (sola) devam ederseniz Antalya istikametine yönlenirsiniz.

Alıntı:
Pamukkale ve Karahayt'a Turex değil de Öho'lar gidiyor ve bunların ücreti 2,5 TL değil mi?

En son 2,50-TL idi. Fakat yaz sezonunda 3,00-TL ve 3,50-TL yaptıklarına da şahit olduk geçen sene...

Alıntı:
Turex ve dolmuşlar 00.00'da kesiliyor değil mi?

Turex ÖHO araçları 00.00'da ana durak ve son duraklardan nöbet hatlarıyla karşılıklı son sefere kalkarlar. Dolmuşlar ise 00.00'a kalmadan trafikten çekilirler. Ayrıca düzenli bir sefer saatleri ve sıklıkları yoktur dolmuşların ve genelde kimse nerden ne şekilde gittiğini de bilmez. Güvenlik açısından da defalarca çeşitli olumsuzluklar yaşandı, gece tavsiye etmem.

Alıntı:
Denizli'de kuzey-güney ve doğu-batı şehir genliği nedir? Benim internetten ölçtüğüm kadarıyla doğu-batı 10, kuzey-güney 5 kilometre genişlik var ama siz daha doğrusunu bilirsiniz.

2009 yılı Denizli Belediyesi 79 mahallesinin sınırlarına bakarsak durum şöyle:
Kuzeyde: En uç mahalleler Karakova (ÖHO: 7/1) ve Korucuk Merkez. (ÖHO: 7)
Güneyde: En uç mahalle Cankurtaran.
Batıda: En uç mahalleler Göveçlik Fatih ve Barbaros. (ÖHO: 18/1)
Doğuda: En uç mahalle Güzelköy.
Kuzey-Güney aks çapı: 20 km. (Karakova-Cankurtaran)
Doğu-Batı aks çapı: 20 km. (Göveçlik Fatih-Güzelköy)

Bilginize,
Yasin EFESOY

gökhan2012
8 yıl önce - Çrş 15 Tem 2009, 19:17

arkadaşımızın dördüncü sorusu bağlamında bir katkıda bulunmak isterim. bahsi geçen yolların kesiştiği kavşak, artık şehir içinde kalmış olmakla birlikte, henüz kullanıma girmiş bir çevreyolu olmadığı için tüm şehirlerarası trafiği yüklenmekte. ama tabii DKY'ler üzerinde cadde bağlantıları, köprülü kavşaklar vs. var. sorunuzda kastettiğiniz bunları bertaraf etmek ise; denizli üçgen meydanı başlığındaki fotoğraflardan uydu haritasındaki yeri görülebilen birini kullanırsanız, üçgen meydanı ile şehrin bitiş noktaları arasındaki yaklaşık mesafeler hakkında bir fikriniz olur.

TURAN YUNUS
8 yıl önce - Cmt 18 Tem 2009, 21:51

meska minibüsleri nerden kalkıyor acaba ve nerden geçiyor

orkoc
8 yıl önce - Pzr 19 Tem 2009, 14:54

Hüdai Oral caddesinden kalkıyor.Meskanın önündeki caddeden geçiyor.

Alp Akyürek
7 yıl önce - Pzr 19 Arl 2010, 15:23

Konuyu gündeme getiriyorum ama burada değişiklikler yapılmalı çünkü hatlar kaldırıldı veya değiştirildi

ersin86
4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 23:13
Ankara'dan Uçak İle Denizli Güney'e Gidiş

Merhabalar,
Denizli'de yaşayan arkadaşlardan tavsiye almam gerekiyor.
Ankara'da yaşıyorum ve bir arkadaşımı ziyaret etmek için Denizli Güney ilçesine gitmem gerekiyor.
Uçakla gitmeyi düşündük ama google haritalardan baktığımda Çardak Havalimanı ile Güney ilçesi arasında 100 Km.ye yakın bir mesafe var ve nasıl gidebileceğimizi de bilmiyoruz. Direk Güney ilçesine yoktur herhalde. Önce şehir merkezine sonra oraya gitmemiz gerekecek. Bu da yolu daha da fazla uzatacak...

İkinci alternatif olarak tren ve son seçenek olarak otobüsü düşünüyoruz.

Sizden ricam en pratik yolu göstermenizdir ?

TURAN YUNUS
4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 23:30

Alıntı:

Merhabalar,
Denizli'de yaşayan arkadaşlardan tavsiye almam gerekiyor.
Ankara'da yaşıyorum ve bir arkadaşımı ziyaret etmek için Denizli Güney ilçesine gitmem gerekiyor.
Uçakla gitmeyi düşündük ama google haritalardan baktığımda Çardak Havalimanı ile Güney ilçesi arasında 100 Km.ye yakın bir mesafe var ve nasıl gidebileceğimizi de bilmiyoruz. Direk Güney ilçesine yoktur herhalde. Önce şehir merkezine sonra oraya gitmemiz gerekecek. Bu da yolu daha da fazla uzatacak...

İkinci alternatif olarak tren ve son seçenek olarak otobüsü düşünüyoruz.

Sizden ricam en pratik yolu göstermenizdir ?

Ankara'dan direk uçak ya da tren yok diye biliyorum.
1. Alternatif uçakla İstanbul aktarmalı Çardak'a inmek.
2. Alternatif uçakla İzmir'e gelip İzmir'den trenle ya da otobüsle Denizli'ye gelmek
3. Alternatif otobüsle direk Denizli'ye gelmek.
Zaten otobüs 8 saat filan sürüyor. Gece 11 12 aracına binerseniz sabah burada olursunuz. Otogar'da iner inmez Güney minibüslerine binip ulaşabilirsiniz.
İzmir Denizli arasının otobüsle 3.15 dk, trenlede 4 saat gibi bir vakitte ulaşıyorsunuz ancak İzmir'e indiğinizde havaalanının içinden geçiyor tren. Saatini tutturursanız rahat rahat gelirsiniz (Trenin saati: http://www.tcdd.gov.tr/Upload/Files/ContentFiles/ ...nesoke.pdf ). İzmir'den otobüse binecek olursanız havaş veya eshot araçlarından biriyle 1 saate yakın bir mesafeye gidip otogardan Denizli araçlarına binebilirsiniz. Ortalama her yarım saatte bir vardır (23 den sonra 04.00' a kadar olmuyor genelde onun harici yarım saatte en geç bir saatte araç vardır.) Ancak trenin saati uyuyorsa daha pratik. Trenle gelirseniz eski otogarın orada güney aracı bulursanız binersiniz (eski garajdan kalkan araçları var mı tam bilmiyorum) ama araç yoksa direk yeni garaj yazan bozburun veya hacıeyüplü gibi minibüslere binip 10 dakikada yeni garaja ulaşabilirsiniz. Oradan güney minibüslerine binebilrsiniz.

ersin86
4 yıl önce - Pzr 28 Tem 2013, 23:40

Uçak, Ankara'dan İstanbul aktarmalı olarak Çardak'a geliyor. Havaalanından merkeze geçip güneye geçmek istesem çok daha iyi olacak galiba. Cevabınız için teşekkür ederim.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege