Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
arif solak

6 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 02:33
Isparta - Eğirdir - Balık Havuzları ve Hayvan Barınağı

(+)

Balık havuzları ve Hayvan Barınağı : Eğirdir’in içerisinde sahipsiz dolaşan, tasması olmayan bir canlıyı görmek oldukça güçtür.. Çünkü Belediye Başkanlığı büyük bir özveri göstererek, bu tür hayvanlar için ilçenin birkaç km. dışında hayvan barınağı kurarak, hem insanların rahatsız olmasını önlemiş, hem de bu sahipsiz hayvanlara sahip çıkarak onları koruyup gözetim altına almıştır. Gözetim altına aldığı bu hayvanların her gün itinalı bir şekilde bakımlarını yaparak, yiyeceklerinin taze olmasına özen göstererek, onların rahat etmeleri için imkanları dahilinde çalışmaktadır. Bütün bunların yanında gölün hemen yanında kurulmuş ve bakımlı olması itibariyle de görsel olarak hoş bir güzellik içeren bu hayvan barınakları, Türkiye’nin değişik yerlerinden getirtilen hayvanlarla zenginleştirilmiş, kurulmuş olan balık havuzlarında küçükte olsa yöremize has sazan balığı yetiştirilmekte ve belirli periyotlarla Eğirdir Gölü’ne balıklar bırakılmakta olup, bu küçük ama şirin olan hayvan barınakları ve balık havuzları yapılan çevre düzenlemesiyle ziyaretçilere açılmıştır

http://www.egirdir.bel.tr/gezilecek_yerler.asp

En son arif solak tarafından Pzr 13 Nis 2008, 11:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

veli küçükayvaz
6 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 08:17

Eğirdir Belediyesinin bu girişimini alkışlamak gerekir. Ülkemizde bir çok yerde başa çıkamayıp sokak hayvanlarının vahşice katledildiğini görüyoruz , duyuyoruz. Bu ortamda Eğirdir Belediyesinin örnek ve uygar çabalarını kutlamak gerekir.

Bana göre başlığın Hayvanat Bahçesi yerine , "Hayvan Barınağı ve Balıklı Göller" şeklinde açılması daha uygun olurdu.

arif solak

6 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 00:15

(+)

Balık havuzları

Az da olsa ilçeye göre güzel bir hayvanat bahçesi.Tebrikler Belediye.Ayrıca girişte ücret yok..

arif solak

6 yıl önce - Sal 15 Nis 2008, 00:41

(+)

arif solak

6 yıl önce - Pzr 20 Nis 2008, 00:08

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler