Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Necdet Cevahir
14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:30

Peki bu metrobüsler hakikaten Habitat toplantısı için getirilip sergilendilermi? Yoksa sadece bir gazete haberi olarakmı kaldı? Bende hiç hatırlayamadım.

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:33

Alıntı:
Peki bu metrobüsler hakikaten Habitat toplantısı için getirilip sergilendilermi? Yoksa sadece bir gazete haberi olarakmı kaldı? Bende hiç hatırlayamadım.

Dev kargo uçağı ile Ankara'ya , oradan karayoluyla İstanbul'a getirildi ve fuarda sergilendi.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:38

Hiç resmi var mı bu aracın pekiyi?

Akın KURTOĞLU

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:41

(+)

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 03:07

Pekiyi Volvo, İstanbul'da altyapının yetersiz olduğunu metrobüsü uçakla şehre getirip indirdikten sonra mı farketmiş? Önceden hediyenin verileceği yerle ilgili hiç mi fizibilite yapmamışlar? Sonra getirilen hediye geri götürülür mü? İnsan o kadar getirmiş buraya bunları, bırakır gidersin neticede, biz artık nasıl değerlendirirsek değerlendiririz... Bizim de bundan 12 sene evvelinden 2 adet metrobüsümüz olurdu bari...

Akın KURTOĞLU

:BARIŞ:

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 03:13

Alıntı:
Pekiyi Volvo, İstanbul'da altyapının yetersiz olduğunu metrobüsü uçakla şehre getirip indirdikten sonra mı farketmiş? Önceden hediyenin verileceği yerle ilgili hiç mi fizibilite yapmamışlar? Sonra getirilen hediye geri götürülür mü? İnsan o kadar getirmiş buraya bunları, bırakır gidersin neticede, biz artık nasıl değerlendirirsek değerlendiririz... Bizim de bundan 12 sene evvelinden 2 adet metrobüsümüz olurdu bari...

Hiç birşey için geç sayılmaz abi, şimdide istesek geri verirlermi acaba hediye ettikleri metrobüsleri

Ayhan B.

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 03:30

Gazete küpürünü görünce bende hatırladım. Hatta bu olaydan Bilim Teknik'de bahsetmişti. Ama metrobüs olarak değil. Habitat aracı diye bahsedilmişti. Okuduğum ve hatırladığım kadarıyla bir takım başka özellikleri de olması gerekiyor. O zaman içimden vay be demiştim. Gazetelerde de işlenmişti ancak sonradan silindi gitti. Habitat haberlerinde de çıkmamıştı. Eğer dergilerimi bulabilirsem bende oradan bu otobüsle ilgili detayları paylaşırım.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 03:33

1996 senesinin arşivimdeki ciltli İstanbul Belediye bültenlerini taradım. Bu konuyla ilgili hiçbir veriye ulaşamadım maalesef...

Akın KURTOĞLU

Necdet Cevahir
14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 04:39

Çok enteresan, ben o günlerde yollarda söylene söylene gitmekten herhalde hiçbirşeyden haberim olmamış.. Peki bu araç İstanbul'da nerede sergilendi ve sergide başka araçlar veya buna benzer şeyler varmıydı acaba? Aklımda kalan ise yakın illerden gelen takviye polis otolarının trafikte dolaşması idi. Çok hoş olmuştu o görüntü..
41 AA xxx
54 AA xxx
59 AA xxx
Hatta yanılmıyorsam Bursa'dan bile trafik ekibi gelmişti.. 16 AA xxx

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 05:17

İşte o meşhur; "6 milyar dünyalı İstanbul'a gelecek" sloganının olduğu günler... Amma abuk bir slogandı ama... Gele gele 300-400 delege gelmişti...

Bu arada, benimle birlikte üç gündür İstanbul Devlet Kütüphanesi Gazete Arşivleri'ni sabırla tarayarak, nihayetinde bu enteresan habere ulaşmayı başaran Gökhan'a da emekleri için teşekkürler... (Üç gün boyunca ben de O'nun bu yoğun çalışmasına orada bizzat şahit oldum Tam artık bu haber hakkında ümitlerimizi kesmişken, Gökhan koşarak yanıma geldi ve en sonunda "20 Mayıs 1996" nüshasında haberi yakaladığını söyledi tarama esnasında )

Akın KURTOĞLU

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM