Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:27
1996'da İstanbul'a Gelen İlk Metrobüs: Çift Körüklü Volvo

İstanbul'a ilk metrobüs aracı aslında yıllar önce gelmişti. Hatırlayan olacak mı bakalım?

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:30

1 Nisan geçeli de 10 gün oldu ama... Nasıl yani? Bildiğimiz metrobüslerden mi?

Akın KURTOĞLU

Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:37

Alıntı:
1 Nisan geçeli de 10 gün oldu ama... Nasıl yani? Bildiğimiz metrobüslerden mi?

1 nisan şakası değil. Bildiğimiz metrobüs ve yıllar önce İstanbul'a geldi. Hatırlayan olacakmı merak ediyorum. (O zamanlar biz metrobüsleri bilmediğimiz için pek hatırlayan olmayabilir ama yinede ben umutluyum)

hkn_ua6

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:39

niye daha önce geldiki? gelmesindeki amaç neydi?

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:41

Yani, çift mafsallı ve uzun modellerinden... Phileas mı? Hangi hatta verdiler? Hiç rastlamadım...

Akın KURTOĞLU

Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:44

Alıntı:
Yani, çift mafsallı ve uzun modellerinden... Phileas mı? Hangi hatta verdiler? Hiç rastlamadım...

Evet çift mafsallı. Phileas değil. 86V olabilir mi acaba?

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:54

86V'de böyle bir araç çalışsa idi, muhakkak hatırlardım. En azından, 90'arın ilk yarısında bu hatta sadece bir adet Iveco-M24 çalışırdı. Bu derece uzun bir aracın zaten bu şartlarda Vezneciler'de U dönüşü yapması imkânsız... Mutlaka birtakım müdahaleler gerekir.

Akın KURTOĞLU

ali_bozoglu

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:15

Otobüs,Tranvay ve Trayleybüs benim ilgi alanım değil Akın'ın sahası onun izni olmadan girmem bile bu sahaya Akın'ın izni ile benim çocukluğumda otobüsler bildiğimiz otobüsler mercedes, Magirus,Skoda ve Bussinglerdi sonra Selahttin Beyazıt'ın getirdiği Leyland'lar oldu yarı otomatik vitesli idi sonra İkaruslar geldi önce normal boylu sonra körüklüleri geldi ki Taksim gibi yoğun yolcu trafiği olan duraklardan bir tanesine girdi mi durakta yolcu bırakmıyordu, tabii o zamanlar dolmuşlar oldukça revaçtaydı dolmuşcular bu otobüsler bize ekmek yedirmeyecek diye sızlanırlardı, ben metrobüsleri hiç görmedim ve binmedim de medyadan takip edebildiğim kadarı ile de minibüscüler aynı geçmişteki gibi şikayettte bulunmuşlar, çoğunun yerleri değişmiş körüklü ikaruslar İstanbul'da dolmuşçuluğun kalkmasına sebebiyet verdi, ben uzun zamandır yolda taksiye Taksim Aksaray (O zamanlar dolmuşa binmek için taksiye böyle bağırırlardı) diye seslenen insanlara rastlamadım, körüklü ikaruslar dolmuşçuluğu bitirdi; bu metrobüsler ve raylı sistemler de ucube olan ve dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmayan bu minibüscülüğü bitirirde bizlerde rahat bir yolculuk yapmanın kayfini yaşarız

Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:16

20 Mayıs 1996 yılından bir haber (bakalım bundan sonra hatırlayan olacakmı?) :

(+)

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 01:23

Bu haberi bizim Semih de atlamış anlaşılan... Şayet proje gerçekleşseymiş, şu anda İstanbul'da 12 senedir Metrobüs işliyor olacaktı. Hem de o estetik durak şekilleriyle...

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM