Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İnkılâp Vapuru Sonunda Yalova'da
« önceki   123 ... 505152

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
kilitli
sayfa 52
Süha
8 yıl önce - Pts 15 Hzr 2009, 00:17

İnkılâp vapurunda büyük bir sessizlik hâkim ve bu boş geçen süreç canımı sıkıyor havalar güzelken işletmecilerin artık vapuru alıp başlamaları gerekiyor. Çok nazlandılar artık buraya yaptıkları yatırımın kaç katını çıkartacaklar işletme açıldıktan sonra. Bekleyelim bakalım ne kadar bekleyeceksek.

*Takibe devam edeceğim.

Berk Büyükyıldız
8 yıl önce - Pts 15 Hzr 2009, 00:48

doğrusu şu an için aklımdan pekte iyi şeyler geçmiyor korktuğum şeyse o vapurun orda zamanla çürümesi inşallah bu vapurun sonuda yalova denizcilik işletmesi gibi olmaz.Yani inşallah buda büyükada vapuru gibi hayal olup kalmaz

Ömer3510

8 yıl önce - Pts 15 Hzr 2009, 01:02

Süha bu dediklerime ne kadar katılır bilmiyorum, oraları çok iyi bilen o var.
Yalova'yı çok az biliyorum anladığım kadarıyla
işletmeci gelip bu vapuru işletmesi için bayaa parayı gözden çıkarması lazım
Vapurun karaya oturtulduğu yer yanılmıyorsam Limanın oralarda idi, ne işletmesi olsa cazip bir şekilde halk oraya çekilebilir.Çevre düzenlemeside şart kesinlikle belediyenin oralara bir şey düşünmesi gerekiyor.
Bursa'da bağlı olan vapura yapılan butik otel tarzı hemde cafe tarzı bir şey yapılabilir ama meraklısının çıkması lazım.
bu ekonomik krizde bakalım bu vapurum akıbeti ne olacak

Süha
8 yıl önce - Sal 16 Hzr 2009, 01:43

Arkadaşlar biliyorsunuz Yalova'nın durumu malum ve son seçimlerde olan değişim yüzünden vapuru yeni yönetim yap-işlet-devret mantığıyla yaparak kısa yoldan hem vapurun yaşatılmasını hem de vapurun belediyede kalmasını sağlıyor. Vapurla birlikte vapurun çevresinde aynı anda düzenlenecek ve açılışa yetiştirilecek. Çevre düzenlemesi konusunda bir sıkıntı yok yani beraber yapılacak hepsi.

Vapurun talipleri var biliyorum ve bu sayfaları okuduklarını da biliyorum. Son zamanlarda üstüne basa hadi başlayın bu işe diyerek. Bu vapurda çay içip, yemek yiyen isteyen, Üst katına çıkıp karşıları görmek isteyen vb.. vapurda binip zaman geçirmek isteyen bir çok insanın düşüncelerini söylüyorum. Ayrıca vapur yapıldığı zaman meraklı gözlerle vapuru izleyen bitse bir an önce binsek isteyenler çok insan var. Ama şu anda yolun çoğu kısmını yarıladık.

Yaklaşık 51 sayfa boyunca vapurda günümüze kadar neler yapılmışsa gün gün veya belli aralıklarla takip ettik ve günümüze kadar geldik. 33.000 defa okuduk bugüne kadar. Ve sayfa artık misyonunu tamamlamış oldu.

Şimdi sıra restorasyon kısmında bu yüzden vapurun Restorasyon ve Turizm Amaçlı Çalışmalarını " YLV » İnkılâp Vapuru, Restorasyon ve Turizm Amaçl ...alışmaları " başlığından devam edeceğiz. Artık bu başlıkta yenileme çalışmaları bittiğinden ötürü bu başlık misyonunu yerine getirmiş olup, arşivlenmek üzere kilitlenmiştir.

16 Haziran 2009 / Salı
Ulaşım - Marmara Denetçisi
Süha

sayfa 52
« önceki   123 ... 505152
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara