Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İnkılâp Vapuru Sonunda Yalova'da
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
kilitli
sayfa 3
Avadis Hacınlıyan
9 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 23:44
Bir kötü örnek

Yanılacağımı ümit ediyorum, ancak İnkılap'da yapılan çalışmalar bana (Yalova'ya da küçük kardeşi Ülev'le birlikte çok emeği dokunmuş) bir diğer buharlı emektar Suvat'ın geçen yıl Bodrum'da çektiğim şu resimdeki halini çağrıştırdı. Göreceğiniz gibi Suvat'ın da altı doldurularak karaya oturtulmuştu.

Umarım İnkılap Suvat'dan daha iyi bir restorasyona kavuşur.
Saygılarımla,

NOT: Bu arada teknik ekipten de bir dileğim olacak. İlk resmi yükleyip ön izlemede seyrettikten sonra resimde rötüş yapma ihtiyacı duydum, o resmi metinden silip rötuşlu resmi bir diğer adla yükleme dışında bir çözüm bulamadım. Aynı kullanıcının mesajı değiştirme süresinde eski resimle aynı adla yeni bir resim yüklemesi durumunda eski resmin silinmesine olanak tanınmasında yarar olabilir.

[ Öneriniz ilgili arkadaşlara iletilmiştir. Akın Kurtoğlu - Sal 15 Nis 2008 00:38 ]

Süha
9 yıl önce - Çrş 16 Nis 2008, 18:53

İnkılâp vapuru yalova'ya geleli 6 gün oldu. Ve her gün gidip bakıyorum. Oda bana bakıyor. Ne olacak halim diye düşünüyor ? Ve yalova'nın merkezine sakin sakin bakıyor.

İnkılâp vapuru yalova'da yabancılık çekmedi. Çünkü buralara alışkın zamanında gelip - gitmiş.
Aslında İnkılâp bir bakıma çok şanslı çünkü İstanbul’u görebiliyor. Nede olsa yalova eskiden İstanbul’du.

Yalova Belediye Başkanı, köşe yazarı olduğu Yalova Hayat gazetesinde yazdığı köşe yazısını buraya ekliyorum. Biz vapur severlerin kafasındaki hem soru işaretlerini alacak. Aynı zamanda kafamıza takılan soruları bu başlık altında paylaşacağız. Ve İnkılab'ın gündemini buradan takip etmeye devam edeceğiz.

Alıntı:
ANILARIMIZIN VAPURU İNKILAP YALOVA’DA yazısı.

Bu kaynağa tıklıyarak ulaşabilirsiniz.
Kaynak: http://www.yalovahayat.com/yalova/?a=yazar&id ...p;yazi=203

Yalovadaki gündemi yakından takip ediyorum vapur konusunda. Her bilgi bizim için değerlidir. Yeter ki o bilgilerin sunan insanlara sahip çıkılsın ve unutulmasın. Çünkü bu konular hassas konular.

Ayrıca vapurumuzun içine girebilirsem tadilattan önce resimlerini çekmek istiyorum ama bir türlü kısmet olmadı.

Ayrıca İnkılâp vapurun yanına yalova'dan adalara çalışan bir vapur hattı ve bacası tüten bir vapur çok yakışırdı ve aynı çok eskilerdeki gibi. Şu an bir tane vapuru anca yakalamışken eskiyi anarak 2 vapur atmosferi çok süper olurdu. Bu duyguyu yaşan insanlar çok şanslılarmış eskiden.

Takibe devam. Bakalım yalova'da vapurumuzla ilgili neler görücez.

Süha
9 yıl önce - Cum 18 Nis 2008, 18:28

İnkılap Vapuru Yalovada 2008 - Dünden Bugüne - Benden 5 dakikalık kısa bir slayt

Resimlerin çogu sitemizden alınmıştır. Umarım beğenirsiniz.

Süha
9 yıl önce - Sal 22 Nis 2008, 02:17

Arkadaşlar İnkılap vapuru yalova'ya geldiginden beri yerel ve ulusal basında takip ediliyormuşuz.

İnkılap vapuru adını internette ufak çapta bir araştırma yaparken bu güzel yazıya rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Bu yazı sayın " Derya İpek hanfendiye ait:
Alıntı:
‘INKILAP’ DA NİKAH GÜZELDİR’ Mİ DİYECEKSİNİZ?
Yaklaşık iki senedir çeşitli basın yayın organlarında İnklap vapurunun Yalova’mıza geleceği konusunda haberlere yer veriliyordu. Ben tam umudumu kesmiş, ülkemiz deniz tarihinde değerinin çok fazla olduğunu düşündüğüm bu vapurun söküme terk edildiğine üzülürken Yalova’ya getirildiğini öğrendim. Kafamda birkaç sordu vardı konuyla ilgili. Ama en önemlisi İnkılap’ın akıbeti ne olacaktı derken belediyemizin konuyla ilgili tutumunu görerek İnkılap’ın sonununsa ne olacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Bende bu tarihi gemide seyretme zevkini yaşayan biri olarak konuya dair birkaç cümle yazmaya hakkım olduğunu düşüyorum.
Öncelikle bu nikah salonu konseptini düşünen ve bunun nostaljik bir açısı olduğunu savunan kişilerle farklı kulvarlarda olduğumu belirtmeliyim. Tarihi açıdan bu kadar değer taşıyan bir vapur içerisinde kıyılan bir nikâhın ne gibi bir katkısı olabilir Yalova’ya? Bumudur Yalova Belediyesinin tarihimize sahip çıkma anlayışı. Sayın başkan güzel bir atılımla çok kıymetli bir eseri şehrimiz kıyılarına getirmişken ikinci baharını yaşatmamız gerektiğine inandığım bu eseri bu şekilde değerlendirip ‘İnkılap’ ta nikah güzeldir’ mi diyecekler. Açıkçası ben bu fikre alışamıyor, alışılabileceğini düşünmekte istemiyorum.
İnkılap’ın ikinci baharı gözümde canlanırken, dışardan bakıldığında gözlerimizin içini aydınlatacak görsel bir tablonun yanı sıra, içerisinde gemi maketlerinin yer alacağı, geçmişe dair anılar adına eski fotoğrafların sergilendiği, denizi ve nostaljiyi yüreğine sindirmek isteyenlerin uğrak atmosferi olacağını düşledim. Ve bu canlandırdığım tablonun gerçekleşme olasılığını değerlendirdim ve belediyenin çalışmalarında minyatür gemi maketlerinin ve resimlerin vapur içerisinde sergileneceğini öğrendim. Emininki belediyemizde, neslinin birkaç sayıyla sınırlı olduğunu bildiğimiz bu vapura gerekli özeni gösterir ve layık olduğu şekilde Yalova halkının değerlerine sunar. Restaurant, kütüphane, sergi ya da bu tür konseptler için olur denilebilir fakat nikah salonu olmasının hiçte iyi bir fikir olduğunu düşünmüyor bunu da tarihsel değerlere sahip çıkma adına yapılan çalışmalara yakıştıramıyorum. Saygılarımla…

VAPUR SEVERLERE AÇIK TEŞEKKÜRÜM'DÜR
Ülkemizin deniz tarihinde yer alan ve yaşatılması gereken bu değerlere sahip çıkmak adına çaba gösteren vapur severlere, başta Süha’e ve (WowTURKEY.com) tüm grup yazarlarına çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yazının Resmi:

Kaynak: http://www.bolge.com.tr/KoseYazilari/YaziDetay.as ...aziID=218#

Vapurumuz hakkında kısa bir not: Vapur havuzda aynen bekliyor. Büyük olasılıkla bakım ihalesine kadarda bir hareketlilik olmayacak. Her gün takipteyim.

Gökhan AsGül
9 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 00:02

Bugün Yalova'ya gittiğimde bir başına yalnız ve mahsun duran İnkılâp Vapurunu görünce üzüldüm doğrusu. Bir an önce değerlendirilmesi ve hakkettiği ilgiyi görmesini diliyorum.

(+)

(+)

Süha arkadaşımız çok güzel ve detaylı fotoğrafları yüklemiş ama bende bir İstanbul'lu olarak bu fotoğrafları hoşgörünüzle yüklemek istedim

En son Gökhan AsGül tarafından Çrş 23 Nis 2008, 01:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Süha
9 yıl önce - Pzr 27 Nis 2008, 00:45

(+)

*İnkılabımın asaletine bakarmısınız.

Süha
9 yıl önce - Pzr 27 Nis 2008, 21:02

Arkadaşlar bugün Hürriyet - Bursa Ekinde İnkılâp Vapuruyla ilgili ilimizde soru sormuşlar. O görüşleri buraya ekliyorum.

(+)

Hangi ara yapıyorlar bu halkın fikrini anlamadım. Yok bana hiç denk gelmedi gelse çok söylenecek şey varda. Neyse.

Bu arada İnkılâp vapuruna onarım, bakım ve yeni şeklini alacak uygulamalar için ihalesi yapılacak.

İhale 7 Mayıs Çarşamba günü Yalova Belediyesinde yapılacak. İnkılâp vapuruna yapılacaklardan bu siteyi takip edenin haberi vardır zaten. Ama nikâh salonu gibi kullanılmasını tasvip etmiyorum.

Ayrıca motorlarını söküp sergilenmelidir. Eğer kaliteli bir iş yapılacaksa böyle olmalıdır.

Ayrıca;

İhaleyi kazanan şirket 3 yıllığına kiralayacak
ve önce onarıp sonrada kafeteryasını ve lokanta kısmını işletecek. Tahmini bedel 3 bin YTL miymiş. İhaleye katılmak isteyen şirketlerden de 90 YTL geçici teminat bedeli yatırması lazım.

Bu ihaleye girecek şirketlerin vapurlardan anlayan ve vapurları seven bir firma olması lazım. Çünkü vapurlarımız bizim için çok değerli. Aslına sadık olarak yaşatılmalı.

Ayrıca bu sıra vapurun yanına gelen insanların sözleri. " Bu vapurun motorları yokmuş, istanbulda motorlarını söküp getirmişler " ve buna benzer sözler söylüyorlar. Oysa karşıya dikkatlice baksalar vapur içindeki kazanları ve bu boru sistemlerini çok rahat biçimde görecekler.

Bu öğrendiğim bilgilere bakılırsa yakın zamanda vapurun onarımına başlanacak demektir. İçimden aman dikkat edin kanlıca vapurunun başına gelenlerden sonra inkılâp vapuruna daha çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi bizim gibi ince düşünen kaç tane başkan varsa. Böyle düşünüyorlarsa sorun yok demektir.

Süha
9 yıl önce - Pts 28 Nis 2008, 23:58

Arkadaşlar Yalova Belediyesi’nin web sitesini dolaşırken bir şey gözüme çarptı buraya eklemek istedim. Vapurun belgesel film yapılması için daha önceden ihale açmışlar bir ay önceden. Benimde nasıl gözümden kaçtı şaşırdım. Sürekli takip deydim oysa.

Belgesel İhalesini alan firma: BBO kısaca.

(+)

Kaynak: https://ebelediye.yalova.bel.tr/ebld/mmexec.Refre ...7226592765

Zaten belgeseli çok merak ediyorum. Az kaldı zaten 3 ay sonra hazır dediler ama. Vapur belgeselinin yanına hazır olabilmesi için önce vapurun elden geçip ilk nikâh kıyılına kadar süreç olacakmış. Bende merakla bekliyorum zaten.

Ayrıca bu sıra yalova sanal gazeteleri " İnkılâp Vapuru " hakkında o kadar çok yazı yazıyorlar ki yetişemiyorum. Vapur olayı yalova gündemini baya bir kapladı. Ama halkın istekleri çalışan bir vapur olarak İstanbul’a ve kartala yine eksilerdeki gibi vapurlarla gitmek istiyor. Talepleri böyle ama bu gidişle inkılâp vapuru bize söylenen nostalaji anmak. Ama bacası tüten vapurda isteklerimiz arasında ve hep olacak. Sonuçta Ulaşım ciddi bir iştir.

Evet, arkadaşlar bugün gözüme çarpan bir köşe yazsını sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Faruk Kırtay’ın İnkılâp Vapuru ile ilgili yazısı.

Alıntı:
İnkılap Vapuru ve Gerçekler
İnkılap Vapuru, Yalova’ya bir araba fiyatına satın alınıp Yalova’ya getirildikten sonra, yazılan yazı ve yorumlara bakınca, Başkan’ın İnkılap vapurunu Yalova’ya getirmesinden ötürü bir tek inç edilmediği kaldı. Oysa, İnkılap Vapuru Yalova’ya getirilmeseydi hiç kimse Belediye Başkanı Binicioğlu'na “İnkılap Vapurunu neden getirmedin? diye soru yada hesap sorma hakkı olmayacaktı?
Ancak, Belediye Başkanı Binicioğlu, yapmakla hükümlü olmadığı halde Yalova’nın çehresini değiştirecek, Yalova ile bütünleşecek İnkılap Vapurunu Yalova’ya getirdiği için bazı kesimler tarafından eleştirilmeyi bir kenara bırakın, adeta alay edilircesine aşağılanmaya çalışılması anlaşılır değildir.

Öncelikle Bir Gerçeği Kamuoyu İle Paylaşmakta Fayda Var.

Samsun’da karada bulunan Yalova Vapuru, bugün Samsun’un en önemli markalarından biri olmuştur. Hurda fiyatına satın alınmış dizayn edildikten sonra burada, Samsun halkının hizmetine sunulmuştur. Sadece Yalova Vapurunu görmek için, Yalova vapurunda anılarını yeniden yaşamak için Samsun’a binlerce kişi gitmektedir. Yalova Vapuru, Samsun’un önemli bir mekanı olduğu gibi önemli bir tanıtım markası olmuştur. Yalova Vapuru, 16 Nisan 1996 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına satılmıştır. Yalova vapuru satılmadan önce Haberci Gazetesinde yazdığım "TERS KÖŞE"mdeki yazımda; o dönemler Yerel yöneticilere,YTSO’na ve Yalovalı işadamlarına seslenmiş ve hurda fiyatına (1000 TL’ye) ihaleye çıkartılan Yalova Vapurunun mutlaka satın alınmasını istemiş, vapurun içinde ise 2000 TL’lik mazot bulunduğunu vurgulamıştım. Ancak ne yazık ki yapılan çağrılara olumlu hiç bir yanıt alınmamıştı. Halen, Cafe, Restoran, Bar ve toplantı salonu olarak hizmet veren Samsun’daki Yalova Vapurunun satılması da o dönemler olay olmuş vapur ucuz satıldığı için konu, TBMM gündemine taşınmıştı. Vapur alındıktan sonra Samsun halkı ne kadar isabetli bir iş yaptıklarını anlayıp,dönemin Belediye Başkanını kutlamışlardı. Şimdi aynı durum Yalova için söz konusu. Ancak, bırakın kutlamayı İnkılap Vapurunu Yalova’ya getirdiği için nerdeyse başkanı lanetliyeceğiz..

Vapur’un Getirilmesinde Ben Israrcı Oldum

1996 yılında kaçan fırsata tanıklık etmiş biri olarak, 10 yıl sonra bir kez daha hurdaya çıkan Vapurun Yalova’ya getirilmesi fikrini 2005 yılında Yalova Halk Eğitim Merkezinde Yalovaspor için düzenlenen toplantıda söz alarak yaptığım konuşmada gündeme getirmiştim. 2005 Yılı Mayıs Ayında Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay’ın organizasyonu ve Başkanlığında düzenlenen toplantıda, Yalovaspor’un kendi imkanları ile ayakta kalmasını sağlayacak ve sürekli gelir getirecek yatırımlar ele alınmış, siyasetçiler-sanayiciler-işadamları çeşitli düşüncelerini de bu toplantıda kamuoyuna aktarmıştı. O toplantıda söz alıp, Samsun’a 10 yıl önce satılan Yalova Vapurunun Samsunspor için önemli bir gelir kaynağı olduğunu vurgulamış ve TDİ tarafından satışa çıkartılan vapurların arasında olan İnkılap Vapurunun Yalova iskelesinde turistik bir tesis haline getirilip Yalovaspor’a gelir sağlayıcı olmasını talep etmiştim. Bu fikrim salonda kabul görmüş olmasına karşın sonraki aylarda unutulmuştu.

Binicioğlu’na, İlk Önerimi Sokakta Yaptım…

Bu toplantının tam 1 yıl sonrasında 2006 yılında, Yalova’nın siyaset sokağı olarak bilinen Barış Sokakta CHP ve DYP’lilerin ve CHP Muhalifi Terzi Metin’in de bulunduğu bir ortamda siyaset konuşurken aramıza katılan Belediye Başkanı Binicioğlu, aramıza katılmış ve şu soruyu sormuştu:” Ben Tekel Binasını Almak İstiyorum.Orasının Ne Yapmalıyım? Burada bulunanlarla birlikte” Kültür -Sanat ve Sergi Salonu” diye yanıt vermiştik. Binicioğlu, kendisinin de bu şekilde düşündüğünü belirtikten sonra, orada fırsatını bulmuşken Vapur olayını bir kez daha anlattım ve Samsun Vapurundan örnekler sıraladım. Hatta bu fikir kafasına hemen yatmış ve bu konuyla ilgili olarak ilk açıklamasını yapıp, TDİ’ndan alınacak bir vapurun Yalova iskelesine getireceğini o ortamda da ilk kez açıklamıştı. Hatta bunu haberleştireceğimi de hatırlatıp niyetinin ciddi olup olmadığını da sormuştum. Bu konuyla ilgili ilk haber de ertesi gün Internet ve gazete sayfalarında yerini bulmuştu.

İnkılap Vapuru Hurdaya Çıkartılmıştı

Ve İnkılap Vapuru geldikten sonra yapılan eleştirilerin bir bölümü de İnkılap Vapurunun neden denizde değilde karada bağlı tutulduğu ve onarılarak yeniden neden seferlere başlatılmadığına yönelik gerçekleşti. Sadece eleştiri yapmak için eleştiri getirenler, biraz bilgi sahibi olsalardı İnkılap Vapurunun neden hurdaya çıktığını öğrenmiş olacaklardı. İnkılap Vapuru 18 Temmuz 2001 günü, Sedefadası Vapuruyla çarpışmış ve önemli hasar almıştı. Onarıldıktan sonra yeniden seferlere başlayan İnkılap Vapurunda yaşanan teknik arızaların devam etmesi üzerine; Gemi Mühendisleri Odası ve Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından, kurulan "Türk Loydu" kuruluşunun “ İnkılap Vapurunda Yolcu taşınamaz “ raporu üzerine İnkılap, 2005 yılından itibaren çürümeye terkedilmişti. Ekonomik ömrünü tamamlayan ve bugüne kadar binlerce kişinin çeşitli anıları olduğu, her bir Yalovalının mutlaka bu vapurda yaşadığı hatıraların olduğu İnkılap Vapuru bugün Yalova halkıyla kucaklaşmıştır.

İnkılap Vapuru Ne Olacak?

İnkılap Vapurunun Yalova’ya getirilmesi, dizayn edilmesi konusunda uzun bir süreden beri çalışmalar yapan ve Vapurla ilgili tüm sorumluluğu üzerine alan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uygun,Türkiye’de bulunan İnkılap türü vapurların tümünü incelemiş, sahile demirli olan vapurların nasıl parçalandıklarını, battıklarını araştırdıktan sonra İnkılap Vapurunun Yalova’da kalıcı olması için dev havuz projesini uygulayıp hayata geçirmiştir. (Bu konuda wowturkey.com web sayfasında yer alan vapur tutkunlarının önerileri, düşünceleri Belediye Başkanı binicioğlu ve yardımcısı Uygun tarafından tek tek not edilmiş ve İnkılap Vapurunun bir yol haritası çıkartılmıştır.)
İnkılap Vapuru şu anda sizlere itici gözükse de önümüzdeki yıl dev bir havuzun içinde, rengarenk ışıkların altında, hafif bir müziğin eşliğinde İnkılap’ın güvertesinde yorgunluk atıp Yalova meydanı ve Marmara denizini seyredeceğiniz zaman, bu Vapurun Yalova’ya ne kadar çok yakıştığını fark edeceksiniz. İnkılap Vapurunu sadece bir dinlence, eğlence merkezi olarak değil, aynı zamanda Vapur minyatürlerin sergileneceği bir Gemicilik Müzesi olarak da önemli bir misyon üslenecek.

İnkılap Vapuru Marka Olacak

Yalova’da bugüne kadar en fazla önemsediğim iki konu vardır: Biri Atatürk’ün Yürüyen Köşk’ü, bir diğeri de İnkılap Vapurudur. Bu iki çalışma da Belediye Başkanının asli görev alanlarının dışındadır. Bir başka deyişle Yürüyen Köşk’te olduğu gibi belediye başkanı buraya el atmasaydı; hiç kimse neden yapmadın diye sormaz, sorgulamazdı?
Aynen İnkılap Vapurunda olduğu gibi. İnkılap Vapurunu Yalova’ya getirmediği için hiç kimse Belediye Başkanını bu konuda suçlayamaz, sorgulayamazdı. Oysa, yıllar sonra geriye dönüp bakıldığında Yalova’da kalıcı yatırımlar arasında tek hatırlanacak olan ise İnkılap Vapuru olacaktır. İşte o zamanlar İnkılap Vapurunu bu günlerde küçümseyenler, kim bilir belki de bir gün tarih önünde utanç duyacaklardır.

Yürüyen Köşk ve İnkılap Vapuru’nun önemini bile bilmeyen bazı kişiler, bugünlerde bu iki önemli çalışmayı gölgelemeye çalışıyorlar. Sadece eleştiri yapmak için eleştiri yapanlar, bozuk olan bir saatin günde iki kez doğru gösterdiğini bile kabullenemiyorlar…

Kaynak: http://www.reklam_link.com/KoseYazilari/YaziDeta ...YaziID=225

Yukarıda yazıda kalın harflerle yazılan yere dikkat ederseniz sitemiz olarak vapur olayında ne kadar ciddi düşüncelerimizi paylaştığımızı ve yerel yönetimler tarafından takip edildiğimizin belgesidir.

Arkadaşlar belediye web sitesinde ihale sayfasında 7 Mayıs İnkılâp vapuru için ihale metni belirtmemişler. Göremeyince çok şaşırdım. Sizce de ilginçlik yok mu bu işte ?

Bakalım ilerki günlerde bizleri nasıl haberler bilgiler bekliyor. Takibe devam edelim.

tarkan arslan

9 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 18:36

Çarşamba günü vapurun ihalesi varmış . Hayırlısı kesip biçecekler . Ortaya hilkat garibesi bir şey çıkacak. Bu vapuru görmek için Yalovaya gelinecekmiş buna çok güldüm. Zaten turan Emeksiz Güzelyalıda Bursadan kimse gelmez. İzmit halkı vapur özlemini Atatürk vapuru ile gideriyor. İstanbulda ise istediğiniz dakika vapurlar ayağınızın altında. Kİm gelecek Yalovaya üstüne üstlük konum itibari ile sadece vapurun kıç tarafı deniz görüyor. Genede Vapurseven Yalova halkına hayırlı olsun

Süha
9 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 13:35

İlginç bir haber gördüm. Paylaşmak istedim.

Sahilde durduruldu
Alıntı:

Yalovanın çehresini değiştirecek olan ve Yalova belediyesi tarafından yaptırılan sahil düzenleme projesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından durduruldu.İDO iskelesinin İstanbul belediyesine 29 yıllığına bedelsiz kiraya verilmesi ve buna karşı İstanbul belediyesi tarafından finansmanı karşılanan bu büyük proje geçtiğimiz gün İstanbul’da ihaleye çıkartılmıştı.Bayındırlık Bakanlığı gönderdiği yazıda Yalova belediyesi tarafından yapılan proje bakanlığın onayı olmadan başlandığı ve onay gelinceye kadar bütün işlemlerin durdurulması istendi.Bilindiği gibi törenle İstanbul’dan getirilen İnkilap vapurunun müze,restaurant ve nikah salonu olarak bu bölgede hizmet verecekti.Aylardan beri dolgu işleri yapılırken bakanlığın aklı nerde idi diyen Yalova'lılar,"İş bitmiş Bakanlığın aklı şimdi gelmiş.Eğer kanunlara aykırı yapıldı ise başında tetbir alsalardı.İşi engellemekten veyahut geciktirmekten başka birşey değil" dediler.

Kaynak: http://yalova77.com/077/haber/islem,haber,detay,2626

Not: Bugün vapur'un ihalesi var bakalım ne olucak. Kim kazanacak ihaleyi merak ediyorum. Umarım işi bilen biri kazanır.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara