Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Kerim AK

9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 20:06

Alıntı:
bu ilgili bir rica acaba duyarlı ilgililer son vapur ALI IHSAN KALMAZ istanbulda kalamazmı ? zannetmiyorum bazı bu vapurlar konusunda karar veren şahızlar duyarsız

bence son İDO bu vapurların yaşaması için çalışıyor,uzun süredir atıl kalmaları en iyi haliyle böyle yaşatılmasına imkan veriyor.Burada TDİ'ni babasının çiftliği gibi görerek yöneten ve iktidara gelen hükümete yağdanlık olan gn.müdürler 157 yıllık emeğin bu şekilde tarihten silinmesine sebep oldular.İnanıyorum ki tarihte onları nefretle anacaktır.

Alıntı:
bu ilgili bir rica acaba duyarlı ilgililer son vapur ALI IHSAN KALMAZ istanbulda kalamazmı vapur istanbulda kalması lazım ve hepiniz bana katılıyorsunuz .?

Teğmen Ali İhsan Kalmaz benim 1988 de ilk işe başladığım gemiydi,ilk göz ağrımdı.
Bu emaktar gelinimizde çok şükür ki Haliç içinde üniversite bünyesinde yaşama devam edeceği müjdesini sizlerle paylaşmaktan sevinç duyuyorum.

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 00:36

Alıntı:
son vapur ALI IHSAN KALMAZ istanbulda kalamazmı ?

Maalesef. Soyadıyla müsemma... "Kalmaz"

Akın KURTOĞLU

Kemal
9 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 00:56

İhsan kalmaz da artık bize kalsın, yahu bu gemilerde bütün gençliğimiz geçti bir teki de burada kalsın ne olurmuş yani, vapurlarımıza iyi kötü komşu kentler sahip çıktı bu da burada kalsın adam gibi temizlenip vapur gibi (orası burası dürtüklenmeden) denizde bir iskeleye bağlansın istiyoruz.
Leyland dan Büssing ten trolleybüslerden taşıt müzemizden geçtik doğru dürüst İstanbul'da eskiden kalma bir tek vapur yok bu ayıp değil mi?
Dünyanın en güzel ama Türkiye'nin en berbat kentinden bu beklenir.Yazık

Ömer3510

9 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 01:41

Umarım Yalova Belediyesi bu güzide vapura gerçekten iyi sahip çıkar
Bandırma' da ki Kanlıca Vapurunun aylarca hali nasıldı biliyoruz ve hala somut bir şeyler göremedik akıbeti ne olacak belli değil...
Eğer Aylarca orada durup çürümeye devam edecekse çok yazık ama inanıyorum ki Yalova Belediyesi gerekeni yapacaktır..

Gelen İnkilap Vapuruna Yalova halkının ilgisi nasıl oldu???
Mesela Tam Liman karşısında evi olanlar v.s. ne düşündüler

Bu arada başlığın adı "İnkilap Vapuru Yalova Yollarında" yerine "İnkilap Vapuru Yalova' da" olsa daha iyi olmaz mı???

Süha
9 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 01:54

Sayın ÖMER KAZIM İNCE abi demişki:

Alıntı:
Umarım Yalova Belediyesi bu güzide vapura gerçekten iyi sahip çıkar
Bandırma' da ki Kanlıca Vapurunun aylarca hali nasıldı biliyoruz ve hala somut bir şeyler göremedik akıbeti ne olacak belli değil...
Eğer Aylarca orada durup çürümeye devam edecekse çok yazık ama inanıyorum ki Yalova Belediyesi gerekeni yapacaktır..

Gelen İnkilap Vapuruna Yalova halkının ilgisi nasıl oldu???
Mesela Tam Liman karşısında evi olanlar v.s. ne düşündüler

Bu arada başlığın adı "İnkilap Vapuru Yalova Yollarında" yerine "İnkilap Vapuru Yalova' da" olsa daha iyi olmaz mı??

Yalova halkının ilgisi gayet şaşkın oldu. Bizler aslında bacası tüten vapur daha çok istiyorduk ama bu vapuru gören vatandaşlar soruyorlar " Bu vapur kaçta kalkacak istanbula ? " diye şakalaşıyorlar. Bu şakaları yapanlarda benden büyük eski istanbullular yada eskiden bu vapurları sık sık kullanmış yalovalılar. Ve her gün vapuru ziyarete ediyorlar büyük merakla. Her gün rahat beş on kişi görebilirsiniz vapurun etrafında.

Bizim yazıhane tam iskelenin tam karşında. Ne düşünüdüklerini gerekli mercilere iletmek istiyorlar ama nedense dinlenmiyorlar. Anlayanlar düşücülerini paylaşıyor ama anlamayanlar kulaklarını tıkıyor. Burda söylemek istedigim halk düşüncesini paylaşıyor ama dinlenmiyor.

Ayrıca " İnkılâp Vapuru Sonunda Yalova'da " diye başlık var. 2 başlık olunca çok karıştı. Buna bir çözüm bulsak iyi olucak. Çünkü galiba fark edilmedi açtığım başlık.

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Cmt 12 Nis 2008, 02:00

Bu başlık, sevgili kaptanımız tarafından İnkılâp'ın İstanbul'dan çıkışını içermektedir. Yalova'ya ulaştıktan sonraki gelişmeleri ise; İnkılâp Vapuru Sonunda Yalova'da adlı başlıktan devam edebilirsiniz. Vapur Yalova'ya intikal ettiği için, içinde bulunduğumuz bu başlığı kilitliyorum.

12 Nisan 2008 - 01:01
wowTURKEY-ULAŞIM
Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM