Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kerim AK
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 12:42
İST » S/S İnkılap Vapuru Yalova Yollarında

En son Kerim AK tarafından Prş 10 Nis 2008, 18:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tarkan arslan

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 15:01

Kerim AK
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 15:08

Alıntı:
Fotoğraf kalitesi için affınıza sıığnırım.

Alıntı:
babakaptan (-1) bazı fotoğraflar olmamış
diyen zat siteden zaten özür dileyerek aflarına sığınmıştım,yorgunluk,uykusuzluk ve elde ki imkanların kıtlığı sebeb olmuştu ancak bir belgesel niteliğindeydi yine hiç uyumadan sitemle paylaştım ancak senden af falan istemiyorum bu kareler bile seni aşar.Ne denir ki böylesine,bunu da sitede ki dostlara bırakıyorum.

Süha
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 20:17

simon

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 22:04

Alıntı:
Uykusuz,yorgun bir gecenin ardından S/S iNKİLAP VAPURU Bu gece 0355'te Haliç Camialtı Tersanesinden romorkörler eşliğinde 2.Baharına arkasında duygu ve hüzün dolu gemiadamları ve işletmesini bırakarak Yalova'ya hareket etti.

Sevgili Babakaptan'ın bu sözleri ve de göndermiş olduğu fotoğraflardan sonra kendisinin affına sığınarak bu sözüne çok ufak bir ekleme yapmak isterim. Geride bıraktığı işletmesi ve hüzün dolu gemi adamlarının yanı sıra, boynu bükük, gözü yaşlı onu seven yolcularını bırakarak gitti Yalova'ya.

Tek kelimeyle çok üzgünüm, sevgili Babakaptanın fotolarını görünce gözyaşlarıma engel olamadım. Boğazım düğümlenmiş sadece İnkılâp vapurunun İstanbul'a veda fotolarına bakıyorum. Aklımdan bugün geçen sadece İnkılâp vapuru ve Camialtı'nda tek başına kalan kardeşi Teğmen Ali İhsan Kalmaz vapuruydu. Hatta akşam iş çıkışı soluğu Haliç'te alarak biraz Teğmen Ali İhsan Kalmaz vapurunu seyrettim. Onda'da ayrı bir hüzün vardı sanki tek başına kalmanın üzüntüsünü yaşıyordu. Camialtına giren ilk devekuşu olan Ali İhsan Kalmaz vapuru geride kalan 3 kardeşinide uğurlayan oldu.

Karaköy'de bağlı bulunduğu fotoğrafına bakınca İstanbul'da çalıştığı zamanlar aklıma geliyor. Keşke bugün kü zaman o zaman olsaydı. Keşke İzmir'in gözbebeği olan Bergama vapuru gibi bir yerde durup ara sırada olda denizde süzülebilseydin. Hani derler ya, varlığın bile yeter gerçekten varlığında yeterdi İnkılâbım. Sana veda etmeye gelemediğim için çok özür diliyorum sevgili İnkılâbım. Ama ilerleyen zamanda ara sıra fırsat buldukça yeni evin olan Yalova'ya gelip hatrını sorup İstanbul'da çalışan arkadaşlarının haberlerini getireceğim söz veriyorum.

Yalovalı arkadaşlar için sevindirici ancak İstanbullular için üzücü oldu. Kalbimde hayatımın sonuna kadar kardeşleriyle yeri olan İnkılap vapurunun yeni evinde güzel günler görmesini dilerim.

Kerim AK
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 22:25

Alıntı:
boynu bükük, gözü yaşlı onu seven yolcularını bırakarak gitti Yalova'ya

Sevgili Simon,
O gece hüznüme ortak ve destek olcağını bildiğim için çoğu kez sizi andım arkadaşlara.Telefon numaran olsaydı yasını beraber tutacaktık ,duyarlılığın ve sevgin için ne desem az gelir.
Kendimce yaşattım kendimde seni
Sevincimde seni, derdimde seni
Çok gören feleğe verdim de seni;
Hoşça kal sevdam,Hoşça kal.

Avadis Hacınlıyan
9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:55
İnkılap

ulaş

9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 17:27

cengiz dumlupınar
9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 17:38

mordehay kohen