Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kerim AK

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 12:42
İST » S/S İnkılap Vapuru Yalova Yollarında

Uykusuz,yorgun bir gecenin ardından S/S iNKİLAP VAPURU Bu gece 0355'te Haliç Camialtı Tersanesinden romorkörler eşliğinde 2.Baharına arkasında duygu ve hüzün dolu gemiadamları ve işletmesini bırakarak Yalova'ya hareket etti.
Buruk bir sevinçle son yolculuğuna uğurlamak,maalesef bana nasip oldu.
Yolun açık,pruvan neta ve Allah selamet versin,Bizlere ve hizmette kusur etmediğin İstanbul'lulara
hakkını helal et koca emaktar,boğazın güzel gelini şimdi Yalova'nın güzel gelinlerini misafir edecek.
Fotoğraf kalitesi için affınıza sıığnırım.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Kerim AK tarafından Prş 10 Nis 2008, 18:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tarkan arslan

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 15:01

Bu geminin artık martılara yarenlik edemeyeceğini bilmek çok kötü. Çok üzüldüm. Gitti koca çınar

Kerim AK

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 15:08

Alıntı:
Fotoğraf kalitesi için affınıza sıığnırım.

Alıntı:
babakaptan (-1) bazı fotoğraflar olmamış
diyen zat siteden zaten özür dileyerek aflarına sığınmıştım,yorgunluk,uykusuzluk ve elde ki imkanların kıtlığı sebeb olmuştu ancak bir belgesel niteliğindeydi yine hiç uyumadan sitemle paylaştım ancak senden af falan istemiyorum bu kareler bile seni aşar.Ne denir ki böylesine,bunu da sitede ki dostlara bırakıyorum.

Süha
9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 20:17

Sayın Baba Kaptana İstanbul’dan çektiği resimler için ve emekleri için bir Yalovalı olarak çok teşekkür ederim. İnkılâp artık bir daha İstanbul sularında olmayacak ama sadece 1 saatlik uzaklıktaki Yalova’da olacak buda sevindirici bir haber olsa gerek.

Bakalım başka arkadaşlar resim yakalayabilmiş mi ? Buradaki resimler inkılâbın İstanbul da ki son seferi olduğundan çok değerli benim için. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca; Arkadaşlar , " İnkılâp Vapuru Sonunda Yalovada " başlığından devam edelim. Teşekkürler.

simon

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 22:04

Alıntı:
Uykusuz,yorgun bir gecenin ardından S/S iNKİLAP VAPURU Bu gece 0355'te Haliç Camialtı Tersanesinden romorkörler eşliğinde 2.Baharına arkasında duygu ve hüzün dolu gemiadamları ve işletmesini bırakarak Yalova'ya hareket etti.

Sevgili Babakaptan'ın bu sözleri ve de göndermiş olduğu fotoğraflardan sonra kendisinin affına sığınarak bu sözüne çok ufak bir ekleme yapmak isterim. Geride bıraktığı işletmesi ve hüzün dolu gemi adamlarının yanı sıra, boynu bükük, gözü yaşlı onu seven yolcularını bırakarak gitti Yalova'ya.

Tek kelimeyle çok üzgünüm, sevgili Babakaptanın fotolarını görünce gözyaşlarıma engel olamadım. Boğazım düğümlenmiş sadece İnkılâp vapurunun İstanbul'a veda fotolarına bakıyorum. Aklımdan bugün geçen sadece İnkılâp vapuru ve Camialtı'nda tek başına kalan kardeşi Teğmen Ali İhsan Kalmaz vapuruydu. Hatta akşam iş çıkışı soluğu Haliç'te alarak biraz Teğmen Ali İhsan Kalmaz vapurunu seyrettim. Onda'da ayrı bir hüzün vardı sanki tek başına kalmanın üzüntüsünü yaşıyordu. Camialtına giren ilk devekuşu olan Ali İhsan Kalmaz vapuru geride kalan 3 kardeşinide uğurlayan oldu.

Karaköy'de bağlı bulunduğu fotoğrafına bakınca İstanbul'da çalıştığı zamanlar aklıma geliyor. Keşke bugün kü zaman o zaman olsaydı. Keşke İzmir'in gözbebeği olan Bergama vapuru gibi bir yerde durup ara sırada olda denizde süzülebilseydin. Hani derler ya, varlığın bile yeter gerçekten varlığında yeterdi İnkılâbım. Sana veda etmeye gelemediğim için çok özür diliyorum sevgili İnkılâbım. Ama ilerleyen zamanda ara sıra fırsat buldukça yeni evin olan Yalova'ya gelip hatrını sorup İstanbul'da çalışan arkadaşlarının haberlerini getireceğim söz veriyorum.

Yalovalı arkadaşlar için sevindirici ancak İstanbullular için üzücü oldu. Kalbimde hayatımın sonuna kadar kardeşleriyle yeri olan İnkılap vapurunun yeni evinde güzel günler görmesini dilerim.

Kerim AK

9 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 22:25

Alıntı:
boynu bükük, gözü yaşlı onu seven yolcularını bırakarak gitti Yalova'ya

Sevgili Simon,
O gece hüznüme ortak ve destek olcağını bildiğim için çoğu kez sizi andım arkadaşlara.Telefon numaran olsaydı yasını beraber tutacaktık ,duyarlılığın ve sevgin için ne desem az gelir.
Kendimce yaşattım kendimde seni
Sevincimde seni, derdimde seni
Çok gören feleğe verdim de seni;
Hoşça kal sevdam,Hoşça kal.

Avadis Hacınlıyan
9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 00:55
İnkılap

İnkılap'ın Karaköy rıhtımındaki boynu bükük halini gördükten sonra, aynı yerde bacası tüten eski bir resmini, aslında daha büyük bir resimden keserek buraya alıyorum. Dikkat ederseniz bacası tüttüğü zaman da kendisine gereken ihtimamın verilmemiş olduğu, su kesimindeki zehirli boyasına bakılınca görülüyor.

Ayrıca İnkılap'ın Yalova yolculuğuna başladığı sırada gece çekilmiş resmini indirdikten sonra Photoshopta (veya bedava program isteniyorsa gimp) parlaklık ve kontrast ayarları ile biraz oynayınca gemi daha belirginleşti. O resim çok anlamlı bir hatıra olmuş.

İnkılap'ın Yalova'da mutlu bir emeklilik geçirmesini dilerim.

Saygılarımla,

ulaş

9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 17:27

İnkılap Yalova'da.

(+)

(+)

(+)

(+)

cengiz dumlupınar
9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 17:38

Yitirdiklerimizden çokça bahsetmeye başlamak, yaşlandığımızın da bir kanıtı galiba. Ne yapalım baki kalacak allah'tan başka bir şey yok.
Ömrümüz yettiği, elimiz erdiğince bizler "gemi modelcileri" onları modellerimizde yaşatmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,

mordehay kohen

9 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 18:20

Bütün özel sorunlarımı bir köşeye şıkıştırıyorum ve bu hüzünlü fotograflara bakıyorum içim burkuluyor bu güzelim vapurlar teker teker istanbul dışına çıkarıldı .
Ama bir taraftan yalovaya gitti diye sevinebilirim nede olsa bu 9 kardeşler faal durumunda oldukları zaman zaman köprü yalova hattında çalıştılar . yani demek istediğim yabancı mekana gitmediler .
şansımızada babakaptan lakablı kıymetli üyemiz vapur haliçten dışarıya çıkarıldığı zaman kendisi
24 saatlik vardiyada idi yoksa bu kıymetli fotoları göremezdik . ve bu sebeble bazı fotolar olmamış konusu eksi puanın yeri değil . bu konuyu bizimle paylaştığı için buradan teşekkürlerimi
iletirim.
ve bu ilgili bir rica acaba duyarlı ilgililer son vapur ALI IHSAN KALMAZ istanbulda kalamazmı ? zannetmiyorum bazı bu vapurlar konusunda karar veren şahızlar duyarsız
bence son vapur istanbulda kalması lazım ve hepiniz bana katılıyorsunuz .

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM