Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
zaferes
10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 15:38
Balıkesir TOKİ konutlarındaki HAÇ kasıtlı mı?


Balıkesir Belediyesi tarafından TOKİ’ye yaptırılarak vatandaşa satılan evlerin çatılarındaki HAÇ işaretleri görenleri hayrete düşürürken işaretlerin ilginç detayları var.
08 Nisan 2008 03:25
Yazı boyutunu büyütmek için
Habervatan'ın haberine göre TOKİ konutlarında HAÇ işaretlerinin konduğu binalar, Caminin sağ ve sol tarafına inşa edilmiş. Ayrıca 2.Etapta bulunan iki tip konuttan dört katlı olanlar değil de oniki katlı olanlar seçilmiş. HAÇ’lar cami minaresinde bulunan HİLAL’den daha yüksekte bulunuyor.

Balıkesir’de infial yaratan bu olay, konutlar üzerinden geçmekte olan bir pilot tarafından tesadüfen fark edildi. Olay MHP Balıkesir Mrk.İlçe Bşk. yardımcısı Fahrettin Sayıt tarafından yerel basın aracılığıyla tüm Balıkesir'lilere duyuruldu.

haber7.com


Balıkesirde yapılan TOKi evlerinin çatılarında Haç sembolünün ne işi var.


Habervatan yazarlarından usta kalem Fahrettin Sayıt bu skandalı ortaya çıkardı.

Balıkesir Belediyesi tarafından TOKİ’ye yaptırılarak vatandaşa satılan evlerin çatılarındaki HAÇ işaretleri görenleri hayrete düşürüyor.

TOKİ evlerinin 2.Etapındaki bazı binaların çatılarına kondurulan HAÇ işaretlerinin ilginç detayları da var.

Örneğin,HAÇ işaretlerinin konduğu binalar,Caminin sağ ve sol tarafına inşa edilmiş.Ayrıca 2.Etapta bulunan iki tip konuttan dört katlı olanlar değil de oniki katlı olanlar seçilmiş. Böylece HAÇ’lar cami minaresinde bulunan HİLAL’den daha yüksekte bulunmakta.

Yaptığımız kısa araştırmaya göre, AB, Türkiye’nin çeşitli illerinde TOKİ tarafından inşa edilen bu konutlara finans desteği sağlamaktadır.Anlaşılan AB sadece finans değil parasını verdiği konutlara proje de vermekte.Bu projelerde ise gizlediği hristiyanlığın sembolü olan HAÇ’ları da ustaca yerleştirerek kültürel sızmayı da hedeflemiş.

Balıkesir’de infial yaratan bu olay,konutlar üzerinden geçmekte olan bir pilot tarafından tesadüfen fark edildi.MHP Balıkesir Mrk.İlçe Bşk.yardımcısı ve sitemizin köşe yazarlarından olan sayın Fahrettin SAYIT tarafından yerel basın aracılığıyla tüm Balıkesir’lilere duyuruldu. Olayın duyulması ile birlikte Balıkesir’de bu konu konuşulur oldu.

Vatandaşlar şimdi şu soruları soruyorlar:

• Bu konutlar AB tarafından finanse ediliyorsa vatandaşa neden yüksek bedellerle satılmıştır,
• AB sadece para değil de proje de vermişse bu projeler neden incelenmemiştir,
• Bu HAÇ işaretleri,muhtemel bir haçlı savaşında hedef dışı mı tutulacaklardır,
• Bu konutlar misyonerlik faaliyetleri sonucu hristiyanlaştırılan Türk’ler için mi inşa ettirilmişlerdir,
• Google Earth ile dünya turu yapan internet kullanıcıları,Balıkesir’i hristiyan bir şehir olarak mı tanıyacaklardır,
• Bu konutlar sadece Balıkesir’de mi yoksa TOKİ tarafından inşa edilen bütün projeler varmıdır,
• Ya da AB’ye girme isteğimiz önüne sürekli engeller çıkaran Avrupa Türkiye’yi hızla hristiyanlaştırdıkları mesajını Tanrılarına müjdelemek mi istemektedir,


Bu ve benzeri bir çok sorunun cevaplanması için habervatan takipçisi olan tüm Türk Milliyetçilerinin bu olayı Türkiye’nin gündemine taşımalarını bekliyoruz.Gerek Msn kişilerinize gerekse de tüm ulusal medya kuruluşlarına ve mutlaka Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Balıkesir Belediyesine mail atmanızı rica ediyoruz…

Fahrettin SAYIT

habervatan.com

messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 15:44

Resimleri görmeden, metini okuyunca "yok artik böyle komple teorileri de mi cikartiyorlar" dedim kendime ama resimleri görünce dedigmi geri aldim Tesadüfen olusan birsey degil bu herhalde, yani tasarim olarak tesadüfen böyle birsey ortaya cikmis olsa bile insan gördükten sonra biraz degistrirdi. TOKI ile hristiyanlik arasinda ki iliskiyi daha cözemedim ama

Murat Dinç
10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 15:45

Yaa bu adamlar şeriatı getirmeyecekler miydi..Yönlerini mi şaşırdılar ne yaptılar....messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 15:47

Hristiyan azinligimiz da orta cagin kilisesini Türkiye'ye getirmek istiyor

orçuncem
10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 15:55

sadece burası değil google eart te gezerken ankara bilkent çevresindeki binaların tamamına yakınında haç var.İsterseniz bakın.

messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 16:12

Baktim ama bir tane bile bulamadim. Ankara'da "Batikent'de ki binalarin alt katlariinda kilise vardir" diye bir sehir efsanesi vardir, acaba bundan dolayi mi böyle birsey diyorsun?
Ayrica kendi dinlerini yasadiklari sürece, bana sen gercek hristiyanlik yapmiyorsun, ne bicim hristayansin demedikleri sürece, ve her gittikleri yere dini sembollerini sokmaya calismadiklari sürece isterlese cati degil tüm bina hac seklinde olsun.mehmet ÇİMEN

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 16:17

resimlere baktım gerçekten ilginç yani!!
Ama yinede gerçekten bilinçli olarakmı yapıldı bilmek zor.


s.ayten

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 16:29

Binalar tasarlanırken daha çok güneşe göre tasarlanır. Bence buda o şekilde tasarlanmıştır.Ayrıca burada dikkat ederseniz binalar birbirinin cephesini kapatmayacak şekilde tasarlanmış. Şayet haç işareti varsa bile sanırım tesadüf eseri olmuştur. Böyle şeyler bizim ükemizde hep konuşulur zaten. Benim tanık olduğum Seydişehir'de Etibank Lojmanlarına üstten bakınca orak-çekiç olduğu, Konya Kombassan Holding binasına üstten bakınca secdeye yatan adam olduğu söylenir durur ama hiç kimsede bunu gösteremez.

kemalsoylemez

10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 16:41

Mesele neden ve nereden baktığınıza göre değişik sonuçlara götürebilir.
Benim baktığım açıdan habervatan.com sitesi sallama haber yapmış.
Hazır ortalık karışıkken bende kuyuya bir taş atayım demiş.


Murat Atilla
10 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 16:50

Çok önmeli değil bu tür şeyler. Nedense şekilciliğimizi her şeyde belli ediyoruz. Öze bakalım. Haç işareti GİBİ GÖRÜNSEDE rahatsız olmam ben bundan. SEMBOLLERE SAPLANMAYALIM.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET