Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mrturhan
9 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 16:57
benim de tuzum var

ben de tünel inşaatında çalışan neferlerden biriydim. tamrock arkadaşın da belirtiği gibi çok zor koşullarda çalışıldı. 3 müydü 4 müydü tam hatırlamıyorum ama yaklaşık15 bar basınçlı su taşıyan kalker bantlarındaki suların drenajı, inşaat süresini uzatmıştı. ödenek miktarına bağlı olarak tam kapasite ile çoğunlukla çalışılamadı. tünel, projenin kilit taşıydı ve tüm zorluklara rağmen kutlutaş firmasının ( karayolları, emg kontrol teşkilatı ve alt yükleniciler dahil) gayret ve özeniyle çalışmalar tamamlanmıştır. bu kadar zor inşaat şartlarında (özellikle belli kısımlarda yoğun deformasyon ve su baskınları bölümlerinde) kazı sırasında ve iş kazalarında can kaybı olmamıştır. ( tünel girişinde inşaat esnasında olmayan kaza hariç). hala yolculuk sırasındaki geçişlerimde karmaşık duygular ve başarılı insanların gururunu hissetmekteyim.

"fotoğrafı çeken benim o zamanın anolog makinesinden alınan görüntünün skan edilmiş şekliyle
şantiye müdürümüz halil muratın selatinde ve karşıyaka tünellerinde natm uygulamaları kitabından"
2'' borulardan 15 bar suyun fışkırması

En son mrturhan tarafından Cum 19 Mar 2010, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tamrock
9 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 17:20

İşte sizlere meydana gelen deformasyonlardan iki örnek sunuyorum.

Devamı gelecek.

Fotograflar analog makina ile çekilmiştir.

Ersin_35
9 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 17:36

Bu tünelden geçerken etkilenmemek elde değil. Yapıldığı yıllarda (ki ben ortaokuldaydım) Suyun büyük problem olduğunu duymuştum. Tabi o zamanlar şimdiki gibi iletişim kuvvetli değildi. Ne yapım fotoğrafları nede gelinen süreçlerden haber alınıyordu. Ancak yeni yeni fotoları görmek beni çok sevindirdi. Bu tünel yıllarca ülkemizin en uzun en modern tüneliydi. Tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık.

H.Bayraklı
9 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 18:02

bu tünelden bir kere geçmek banada nasip oldu gerçekten çok harika bir yapıt... bir ucundan girip diğer ucundan çıkmak dakikalar sürüyor... işin eğlenceli tarafıda uzun sürmesi zaten

Deniz AKIN

7 yıl önce - Çrş 25 Oca 2012, 21:18

sayfa 2
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR