Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
DenizYlçnky
14 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 00:01

Aradaşlar. Arabayatağı'ndan sitelere ring otobüs olacak mı bu konuda bilgisi olan var mı.
Bu gün Arabayatağı istasyonunun 50m. yukarısında Yeni Bir otobüs Durağı gördüm. Tabelada yazan:
Alıntı:
BOİ D1 VE D2 SON DURAĞI
Ancak D1 ve D2 numaralı kısa tur otobüsleri, istasyonun yakınından geçmiyor???

admin54
14 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 10:11
Arabayatağından sitelere

Araba yatağından sitelere D1 ve D2 hatları çalışacak.D1 kalkış satlari: http://www.bursaray.com.tr/index2.php?option=com_ ...amp;page=0
--------------------------
D2 kalkış saatleri:
http://www.bursaray.com.tr/index2.php?option=com_ ...amp;page=0

serdar ölmez
14 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 10:45
bursa ya hayırlı ve uğurlu olsun

herşey çok güzel, yapılması düşünülmesi. Ama biraz masraftan kaçılmış BUGÜN baz alınmış gelecek düşünülmeden yapılmış gibi ve çok ta fazla göz okşamıyor istasyonlar. (Görünen kablo kanalları, sıva duvarlar, etanj aydınlatmalar vs)

Bazı yerleri viyadük üzerine alınması veya yeraltına alınması gerekiyormuş bence. Şu anda bile sorun yaratabilir ki ileride yaratacaktır.

Batur

14 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 12:19

B etabından detaylar;

Viyadükten bir manzara

(+)

Kapı üstünde yenilenen harita

(+)

Not: Son fotoğraf, Bursarayla minibüsün aynı karede yer aldığı son fotoğraf olur inşallah

En son Batur tarafından Prş 10 Nis 2008, 13:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

savassenturk
14 yıl önce - Prş 10 Nis 2008, 15:15

acaba aktarmalar şimdilk mi yoksa hep aktarma olacak mı?

savassenturk
14 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 00:34

Arkadaşlar ben reyhan istasyonunu göremedim

Metin Taşkın Aşkın
14 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 00:46

Metro hattı ile Metrobüslerin entegrasyonu iyi yapılmalı ki, ulaşımda aksamalar olmasın.

A Etabı açıldığında, Beşevlerde çok büyük aksamalar olmuştu. Yeşil otobüslerin güzergahları iyi belirlenmeli ve dentlenmeli.

Dört minübüse 1 Otobüs oranına bozulan minübüsçüler, sistemi sabato edebilirler.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 02:41

Alıntı:

Haşim İşcan Caddesi'nin ortasına ve de hemen caddenin güney cephesine denk düşen semt "Reyhan" olarak anılır. Muhtemelen "Demirtaşpaşa" istasyonunu bu adlada zikretmişler.

Akın KURTOĞLU

Mert Doğan
14 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 02:45

Alıntı:

Şehreküstü istasyonundan inince Reyhan yönüne olan çıkışların tabelalarında REYHAN diye yazıyor.

Demirtaşpaşa İstasyonuna gelince reyhan dememiş olmalarının sebebi asıl Reyhan mahallesinin az geride kalması olabilir.

İstasyona isim verilmemiş ama o bölgedeki semtlerin hepsi bilinen semtler olduğundan Doğanbey mi desek Reyhan mı desek falan uğraşmak yerine doğurdan ŞEHREKÜSTÜ İSTASYONU denmiş bence.yoksa dediğim gibi tabelalarda reyhan çıkışlarının yönü gösteriliyor.

EK : .......

Ben yukarda Batur'un fotosunu görünce aklıma bişey takıldı. Hadi şimdi doğu-batı yönünde hatlar yapılınca kapı üstlerine uzatarak krokiyi koyduk. Ya istanbul yolu etabı girince kuzeye doğru 9 istasyonu gösteren kapı üstü krokilerini nasıl yapcak. Yer kalmamış orada

En son Mert Doğan tarafından Pts 14 Nis 2008, 02:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 02:49

Şehreküstü; söylenmesi biraz zor bir isim olsa da, eskilerden gelen bir ad olması hasebiyle yerinde bir seçim olmuş... (Bizim rahmetli büyükler "Şereküstü "derlerdi buraya: "Şereküstü'nden yürüye yürüye Çarşıya çıktım" gibi sık sık zikrederlerdi... ). Küçüklüğümde, Şerek adlı bir yerin üstünü kastettiklerini zannederdim...

Akın KURTOĞLU

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara