Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

17 yıl önce - Sal 10 Şub 2004, 21:49
İstanbul Altunizade

Capitol alışveriş merkezinin yapılması ile birlikte, Altunizade büyük bir değişim geçirmeye
başladı, Capitolun bulunduğu cadde ve paraleli, hızla işyerleri ile doluyor.
Devamlı yeni inşaatlar başlamakta. Bu örnekteki yeni biten işyeri, modern mimarisi ile
benim hoşuma gitti. (Capitol'un tam karşısında). Başka fotoğraflarını da çekmiştim,
bulursam, diger Altunizade fotoğrafları ile bu başlığa ekleyeceğim..

(+)

Misafir 94f

17 yıl önce - Çrş 11 Şub 2004, 02:47

bina gerçekten çok da bu bölgenin sürekli yeni işmerkezleriyle dolması hem oradaki doğal dokuyu yok ediyor,hem de burası öyle kilit bir noktaki trafik açısından,zaten tıkalı olan 1. köprünün giriş ve çıkış noktası olduğundan burayı iyice kilitleyecek.sadece ak merkezin bile yarattığı trafiği düşünürsek,durumun vahameti ortaya çıkacaktır...

Aydinsert
17 yıl önce - Çrş 11 Şub 2004, 11:09

altunizade deki trafik için altunizade köprüsüne kavşak yapıyorlar hemen asya finansın yanında devam ediyor calışmalar

Burç

17 yıl önce - Çrş 11 Şub 2004, 11:24

Bu noktada yok olmakta olan "doğal doku" ne idi ki?
çarpık gecekondu tipi binalar, çayır ve otluk vardı burada.
Keşke bütün İstanbul bu şekilde yapılan, villa tipi bakımlı siteler,
modern alışveriş merkezleri ve işyerleri ile gelişse.

Trafik sorunu, tabi ki işyeri ve evlerle birlikte artıyor.
Bunun çözümü, yerleşimi engellemek olmamalı.
Yeni yapılmakta olan Altunizade kavşağı da maalesef bir çözüm getirmeyecek.
Ne zaman raylı sisteme geçilirse, o zaman rahatlar.

Sadece alışveriş merkezleri etrafında değil, Pendik'te de bu sorun var,
Ümraniye'de de bu sorun var, GaziOsmanpaşa'da da trafik artıyor.

Aydinsert
17 yıl önce - Çrş 11 Şub 2004, 11:45

büyükalışveriş merkezlerini carrefour gibi metro gibi merkezi yerlerin dışına cıkartmalı.çünkü hem kapladığı alan fazla oluyor hem trafiği arttıryor hemde çevredeki küçük esnafı baltalıyor.(olayı kendi açımızdan düşünürsek te: büyük marketlerde ürünler daha ucuz oluyor,rekabet oluyor,potansiyel bir iş gücü meydana getiriyor)

şimdi maltepeyi geçince esenkent sapağında e-5in yanına maltepe carrefour yapılıyor.adamalar cok hızlı calışıyor hazirana kadar bitirirler ama bunun yolları var trafiği var mal getiren araçları var var da var ne olacak bilmiyorum

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL