Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Behçet Uluvar

12 yıl önce - Cmt 29 Mar 2008, 03:49
Sultanbeyli

(+)

(+)

(+)

Emir Ali Enç

11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 17:17

Çok merak ediyorum, gidenler ya da oturanlar bizlere bilgi versin, nasıl bir yer bu Sultanbeyli? Apayrı bir ilçe mi? Duyduğum kadarıyla çok kapalı bir Dünya imiş.

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 19:42

Alıntı:
Iran´dan biraz daha modern

Modernlikten kastınız nedir, İran şu an dünyanın en gelişmiş ülkelerinde biri, en basitinden biz nükleer enerji kullanamıyoruz onlar kullanıyor, bizim kendi arabamızı üreten fabrikamız yok onların var, bizim gönderdiğimiz uydular fransız, İran ın göndereceği ise yerli...

Sultanbeyli kabuk değiştiren bir görüntüde arkadaşın dediği sanırım başörtülü ve çarşaflı hanımların çokluğu bunların kullanımı kendilerine kalmış, ama İstanbul dan izole bir yer değil TEM otoyolunun kenarında merkezi bulunuyor, ulaşım imkanları çoğu ilçeye göre kısıtlı ama Ataşehir Samandıra Kurtköy gibi çok gelişen bölgelerin arasında olması sebebiyle orada hızla gelişiyor zaten artan nüfusuda bunu gösteriyor çok ahım şahım gezebileceğiniz yerler yok ama bunun sebebi yeni kurulmuş yerleşim yerlerinden olması yani Kartal yüzlerce yıllık bir merkez tabiki Sultanbeyli orası gibi olamaz yada İstiklal caddesi Bağdat caddesi zaten artık simgeleşmiş yerler buralarla kıyaslamamak lazım, bence Sultanbeyli çoğu İstanbul'un çoğu ilçesine göre mütevazi ve daha muhafazakar ancak yinede sanki ayrı bir dünyaya yada ayrı bir ülkeye gitmişsiniz izlenimi verecek kadar değil. Bu arada Sultanbeyli de oturmuyorum orada yaşayan tanıdığım kimse de yok 3-4 yılda bir belki işim düşer...

KORAY3434
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 20:32

chenginer e katılıyorum
1. si İran dünyanın en gelişmiş ve modern ülkelerinden biri bunu kesinlikle söyleyebilirim
2.si Sultanbeyli çok güzel bir yer değil evet ama Gaziosmanpaşa,Bağcılar,Sultançiftliği,Halkalı,İkitelli gibi semtlere göre çok çok iyi durumda diyebilirim..Daha önce Kartal a bağlıyken birkaç yıl önce(yılını hatırlamıyorum) ayrılarak ilçe oldu.. Bu günkü nüfusu 300.000 civarında.. F.S.M köprüsünden ya da herhangi bir bağlantı yolundan TEM otoyoluna çıktığınızda Sultanbeyli ilçe sınırlarından geçebilirsiniz tabi gideceğiniz yöne bağlı olarak..

e_mutlu

11 yıl önce - Cmt 22 Ksm 2008, 12:53

Alıntı:
Sultanbeyli çok güzel bir yer değil evet ama Gaziosmanpaşa,Bağcılar,Sultançiftliği,Halkalı,İkitelli gibi semtlere göre çok çok iyi durumda diyebilirim

İstanbulun tüm ilçelerini bilen biri olarak en kötüsü Sultanbeyli diyebilirim,Bağcılar-Gaziosmanpaşada da garip yerler var ama hiçbiri Sultanbeyliyle yarışamaz.(Bu arada Halkalı elit bir yer oldu ,bosphorus city,soyak olimpiakent ve daha niceleri ,şu Halkalı imajınızı tazeleyin lütfen)
Dün istemeden yolum düştü Sultanbeyliye, Anacadde biraz güzelleşmiş bunun haricinde bir değişiklik göremedim ,Anacaddesinden ara sokaklarına doğru yürüdüm:
izlenimlerim:

1) daha ilk sokakta bir tarikat yurdu,içinde garip ucube tipler
2) tek katlı gecekonduvari bir bilardo salonu ,önünde bekleyen etrafı kesen 8-10 serseri
3) köşebaşlarında bekleyen sağı-solu gözleyen tipler
4) sultanbeyli-kurtköy minibüsünde minibüsteki kızı taciz eden orjinal kıro,minibüsün arkasında oturan kara çarşaflı kadınlar,ön koltuktaki sakallı-cübbeli amca,orta kısımda oturan mp3 dinleyen modern tiki genç kız

çok garip bir yer , anlatılmaz yaşanır....ayrıca Sultanbeyliden önce Samandıra-Sarıgazi-Çekmeköy-Taşdelen Bölgesinden geçtim , yeni yapılan gazetelerde çarşaf çarşaf ilanı verilen milyon dolarlık projelerin pek çoğunun varoşumsu yapıların arasından kaldığını gördüm, ayrıca nerde sanayi var nerde yerleşim belli değil ,bir sanayi tesisi yanında bir varoş mahalle onun yanında ultra lüx bir site , bana çok garip geldi ,O kadar reklamı yapılan İstanbulun parlayan yıldızı Çekmeköy vs. böyleyse hayal kırıklığına uğradım , bana çokta yaşanası yerler gelmedi...

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL