Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
metinyazari
11 yıl önce - Sal 12 Eyl 2006, 14:26

Ümraniyeli arkadaşlar belki kızacak ama Ümraniye'de beni ürküten bir şeyler var. İsminden midir, imajından mıdır, nedir? Halbuki Ümraniye'ye yakın bir yerde yaşıyorum.

Bir zamanlar, ki o zamanlar İst. da değildim, galiba Show televizyonunda Haluk Kurtoğlu'nun sunduğu 'Sıcağı Sıcağına' adlı bir program vardı. Kan, cinayet, yangın, sel, göçme, hırsızlık, kavga, kapkaç vs... benzer ne kadar konu varsa bu civarda olurdu. Aşağı / Yukarı Dudullu, Alemdağ, Sarıgazi vs... Ümraniye denilince bu tür şeyler çağrıştırıyor bende.

Yine de Ümraniye'ye haksızlık yapmak istemem, Alemdağ Caddesi Ümraniye'yi kurtarıyor. Ormanlarına gelince evet, bir zamanlar yalnız Ümraniye değil şimdi geceleri üşüyen, gündüzleri yanan çıplak Anadolu'nun da her yeri orman imiş.

nagihandas

11 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 11:13

Şuanda Ümraniye'nin birçok yeri oldukça düzgün bir yapıda.Evet bir zamanlar Ümraniye'nin bazı yerleri olaylarla anılıyormuş.Ama o kadar olay her yerde yaşanıyor.Birçok semtte de.Öyle değil mi? İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden biri olmak kolay değil. Ümraniye konusunda herkese tek tavsiyem Ümraniye'yi ziyaret etmeleridir.Ümraniye'den olumlu düşüncelerle ayrılacağınıza eminim...

ümit 806

11 yıl önce - Prş 14 Eyl 2006, 14:30

Bir Ümraniyeli olarak beni üzen bir nokta da geçtiğimiz yıllarda bazı bölgelerin Ümraniye'den alınarak Kartal ve Sultanbeyli İlçelerine verilmesi idi. Alemdağ Nişantepe civarı, Samandıra Civarı gibi.

nagihandas

11 yıl önce - Cum 15 Eyl 2006, 16:49

Bende geçenlerde Sarıgazi'nin ilçe olacağını duymuştum.Birazda şaşırmıştım.Ancak bence ilçe olması ve de Ümraniye'den ayrılması iyi olur.Zaten Sarıgazi Ümraniye'den ayrı başlıbaşına bir yer gibi.Son zamanlarda Sarıgazi'yi görmedim.Ancak oranın çok geliştiğini söylüyorlar.Yalnız Sarıgazi'de yaşanan bazı olumsuz olaylar ve ayaklanmalar maalesef buranın ve de Ümraniye'nin imajına zarar veriyor.Umarım önce bunlar düzeltilir Sarıgazi'de ve daha sonra Ümraniye'den ayrı bir ilçe haline gelir...

Ethem Aydemir
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 14:51
Umraniye

Degerli  yorum yapan arkadaslar  
ben 1980 yilindan  beri  umraniyeyi  iyi bilen ve yasayan biriyim
bu gunki umraniye olu bir umraniye gercekten trafigi  ile kultur seviyesi ile esnafi ile herseyi ile bitik bir ilce bilnen su ki istanbulun en buyuk ilcelerinden  biridir umraniye
dogrudurust otopark yok dukkanlarin onunde esnaflar isgal etmis kasalar koymuslar babalarinin yerleri gibi  biraksaniz kavga olur gitseniz araciniz cizilir yada zarar gorur  
cok kozmopolit bir ilce tinercileri tecavuzleri ve son yilarda patlayan coplugu  ile bilinen bir sehirdir  her nedense arkadasimiz modern bina resimlerini cekip koymus  git bak mustafa kemal mahallesine kazim karabekir mahallesine diger arka mahallelerine  gor umraniyeyi  
bence umraniyede en guzel yer tantavi bolgesidir
selamlar

nagihandas

11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 16:13

Ethem bey Ümraniye çöp toplamada türkiye 1. si seçildi.Haberiniz yok her halde.Pek Ümraniye yi bilmediğiniz belli..

ömayd
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 17:17

ya arkadaşlar kim ne derse desin ümraniyenin en güzel ve en gelişmiş yeri ve ist in en yogun kavsagı olan yerdir yani TEPEÜSTÜ ümraniyenin merkezidir aslında burdan istin heryerine giden bir belediye otobusu bulabilirsiniz cok rahat yani gelip görmenizi tercih ederimm yakında yüzme havuzu,alışveriş merkezi,residence acılcak, su anda agaoglu my town sitesi,yeşil vadi konakları,ikea bulunmakta bi de gece klübü açılmış ama tam olarak tepeüstünün neresinde bilmiom   bi de tabiki karadeniz pidecisi ist'in en iyi pidecisidir gelin yemeginizi tavsiye ederim süper yapıolar ya sokak boyunca 4 5 tane pideci var ya nese bu kadar yeter bi de ulaşımı cok rahat heryere rahatlıkla gidilebiliyor ozel araclarla hiç trafik sorunu yok yani heeh

ömayd
11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 17:55

benim bildigime göre ümraniye deki dükkan fiyatları istiklalden sonra en pahalı ikinci olarak biliyorum eger böle bir haber varsa seviinirim belki benim yanlışım olabilir saygılar...

Burç

11 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2006, 18:07

Herhalde Nişantaşı veya Bağdat Caddesinden daha pahallı değildir, yanlış olmalı.

nagihandas

11 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2006, 13:17

Ümraniye deki dükkan ve daire fiyatlarını öğrenmek için bizzat ümraniye'ye uğramalısınız.Son iki yılda inanılmaz bir fiyat artışı var Ümraniye'de.Bunun en önemli 2 nedeni;
1) Ulaşım olarak Anadolu Yakası'nın tam ortasında bulunması ,önemli merkezlere yakın olması,
2) Düzenli ve de sağlam yapılaşmanın yaygınlaşmasıdır.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet