Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
kuluvar

11 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 22:45
Maltepe Üniversitesi
(+)
(+)


Maltepe Üniversitesi, 1991 yılında, "Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

Maltepe Üniversitesi, Maltepe’de Feyzullah Caddesindeki tarihi köşkte yönetim birimini kurup 1997 yılında ek kontenjandan öğrenci alarak öğretime başlamıştır.

Bugün Üniversite, 9 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim hizmeti vermekte, bilimsel araştırma ve yayınlarıyla Türk ve dünya bilimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Maltepe Üniversitesi, seçkin ve deneyimli akademik ve idari kadrosuyla kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamış olarak Türk Üniversite Sistemi içindeki seçkin yerini almıştır.


ozz1905
10 yıl önce - Çrş 12 Ağu 2009, 03:42

Bakalım daha belli değil ama bu dönem ana kampüse geçeceğim. 2 sene Melek yüksek okulunda okudum.

HalilA01

9 yıl önce - Prş 28 Oca 2010, 14:36

yeni yerleşkeleri olan başıbüyük köyü'ne gitmek için epeyce düşünülen ve dağın başında askeriyenin bile ilerisindeki üniversite. Maltepe üniversitesine iki türlü ulaşım vardır birincisi kadıköyden kalkan 19B iett ve maltepe merkezden kalkan üniversite ringleri. Maltepe merkezine 15km


http://www.maltepe.edu.tr


Fakülteler;

Eğitim Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Hukuk Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İletişim Fakültesi
Mimarlık Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Yüksekokullar
Hemşirelik Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu
Enstitüler
Fen Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü

ANA SAYFA -> İSTANBUL