Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ertuğrul MERTEL

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 12:47

Ekonomiye desteği okullar istenen bölgeye çekilince zaten olacaktır.Askeri birlikler içinde bu söylenir.Ama açıldıktan sonra salt ekonomik bakılması onun Eğitim yuvası olarak halka verebileceği ufku yok eder. Havayı bozar.
Halkla öğrenci arasındaki diyaloğun sağlıklı olması Kaz görülme esprisi gereği olması mümkün değil. Sonra birileri yurt açar ve zorda olan öğrencilere el uzatır. Birileride bağırır. Bunlar devlete kadro yetiştiriyorlar diye.
Tüm Esnafımıza saygılar. Öğrenciye vatanın sonraki sahipleri olarak değer verenlere müjdeler olsun.Kazandınız!..

bozkurt Barış
12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 13:02

Bir de Eskişehir'i görseniz. Biz olmasak ağlar bu esnaf, ama buna rağmen insan yerine de koymazlar. Öğrenciysen zaten 1-0 yenik başlıyorsun pazarlığa. Öğrencinin kılığına göre, keyfi fiyat belirleyen tüccarlar var. Emlak o keza, 1000 Lira depozito istediler benden bir ev için.

emrah basarol

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 14:56

Maalesef egitim sisteminden dolayı ögrenci kardeslerimiz, yolunacak kaz olarak görülmektedir. en başta, dershanelerde başlayan bu sistem, üniversite yıllarında esnaf ve ev sahiplerinin katılımıyla daha da genişlemektedir. En basitinden ev kiraları bile, küçük sehir ve kasabalarımızda bile Istanbulla yarısacak seviyededir.Ancak bu esnaf ve evsahipleri hic düşünmezler mi kendi cocukları veya yakınları başka bir yerde ögrenci olacaktır?.Aynı onlar gibi düşünen esnaf ve evsahipleri yuzunden magdur kalacaklar....!! ögrencilerin ekonomiye katkıları, hic küçümsenmeyecek kadar da coktur bu yüzden.... sonucta ögrenciler, tam ögrenci olamasalar bile tam bir müşteridir...

Necdet Kızılırmak

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 15:02
Türkiyede öğrenciler öğrenci mi müşteri mi!

Maalesef öğrenci değil müşteri, Samsun'da okuyan kızım için bir emekli maaşım gidiyor.

gokhankgk

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 16:33

müşteri hemde gurbetçilerimizden sonra en fazla kazıklanan müşteri

Mesut Güven

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 16:52

Kesinlikle müşteri olduklarını düşünüyorum.Bende bir üniversite öğrencisiyim.Okuduğum şehirde öğrencilere gerek ev sahipleri gerekse işşahipleri yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar.

kaan_206
12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 17:27

Tereddütsüz müşteri diyorum.Çünkü bende dahil öğrencilerin büyük bir kısmı ailelerimizin gönderdikleri,aldığımız burslar,krediler yoluyla yoksulluk sınırının altında bir yaşam sürüyoruz.Okuduğumuz şehirdeki yurt ve ev sahipleride bu yoksulluğa tuz,biber oluyorlar.Gerçekten çok insafsız davranıyorlar.NEDEN ÜLKEMİZDE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR YAPILMIYOR?diyede kendi kendimizi yiyoruz.Allah aşkına böyle sorunlar yaşanırken BİLİMSEL ÇALIŞMA YAPILIR MI?Allah bütün öğrencilerin yardımcısı olsun.

MUSTAFABASCI
12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 20:41

Alıntı:
Ne zaman ki bu halk devleti baba gibi görmekten vazgeçer, ne zaman ki "kendisini patron devleti de işçi" olarak görür, ne zaman ki bu halk devlete saygı adı altında "muhtarın, belediye başkanının, kaymakamın, milletvekilinin, bakanın, askerin, doktorun vs vs" önünde iki büklüm olup el etek öpmekten vazgeçer işte o zaman sorunlar düzelir..

Okan bey size tamamen katılıyorum

Diğer şehirleri çok iyi bilmiyorum ama ıspartada öğrencinin kazıklanabilecek çok kaliteli bir mal olduğunu söyleyebilirim. Üstelik değersiz bir mal. Zamanında bunu çok yaşadık ve halen yaşayan arkadaşlarımız var. Şehrin insanları biraz daha ellerindekilerin kıymetini bilse çok daha iyi olur görüşündeyim.

Dogukan

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 20:54

Alıntı:
Esasında ödediğimiz vergiler ile bir nevi müşteriyiz ama bizim verdiğimiz vergileri adam yerine koyan yok ki.. ABD'de bir polis memuru mesai saatleri içerisinde kendi özel işini yaptığı için cezalandırılırken ve buna gerekçe olarak "devlet memuru vergi verenlerin (vatandaşların) işlerini yapmakla mükellef olduğu zaman diliminde şahsi işlerini yapamaz" denilirken bizim verdiğimiz fahiş vergiler bile adam yerine konmamızı sağlamıyor.. Sistemin değil, mantalitenin değişmesi lazım. Ne zaman ki bu halk devleti baba gibi görmekten vazgeçer, ne zaman ki "kendisini patron devleti de işçi" olarak görür, ne zaman ki bu halk devlete saygı adı altında "muhtarın, belediye başkanının, kaymakamın, milletvekilinin, bakanın, askerin, doktorun vs vs" önünde iki büklüm olup el etek öpmekten vazgeçer işte o zaman sorunlar düzelir..

Eğer bu çarpık sistem böyle gidecekse ve ben parayı önce devlete verip, devletten memura vermesini, memurunda da bana doğru dürüst hizmet vermesini bekliyor ama alamıyorsam parayı aracı kullanmadan (devlet) direkt olarak hizmet almayı istediğim kişiye vermeyi tercih ederim. (BKZ: ÖZEL SEKTÖR)

OkanDikmen kardesimin dikkat cektigi nokta tam olarak isin esas noktasi. Hakkimzi aramasini zaten bilmiyoruz buna itiraz edecek birisinin cikacagini sanmiyorum fakat bunun bu sekilde gidecek olmasini isteyenlerin oldugunu da dusunmuyorum artik. Mesele artik hesap sormanin isyan etme derecesine ulasmadan, devlete zarar verme haddine gelmeden makul ve mantikli yollarinin bulunmasidir.

Konu disina ciktim biraz kusura bakmayin ama deginmeden edemedim.

F_A_R_U_K

12 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 21:06

Bugün istanbul üniversitesi öğrenci işlerinden mezuniyet belgemi aldım. Bütün evrakları benden hazırlamam istendiği halde, benden belgeyi alabilmem için 1 ytl para vermemi istediler. makbuz'suz,nedensiz. Bende bunun üstüne şakayla karışık, soyun bakalım yine gider ayak dedim. Memurun bana verdiği cevap ; Burası soygun yeri zaten sen ne zannediyordun?

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET