Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Aras Berkin
3 yıl önce - Çrş 11 Ksm 2015, 00:20

Benim burasiyla ilgili bir anim var, daha 15 yasindayken dayimlar Fenerbahce Orduevi havuzundalardi, beni de cagirdilar. Aylardan agustos ayiydi bende yazlik kiyafetlerim ve sort vardi ustumde. Kapidan girerken tabiki sortla sokmadilar, sadece girip 100 metre yuruyup havuza girecekken. Komutan bana dik dik tepeden bakti, "askere de sortla mi geleceksin?! Boyle giremessin" dedi ve o gun askeriye mentalitesi ile bu vesileyle tanismis oldum

Haldun Turan

3 yıl önce - Çrş 11 Ksm 2015, 00:35

Arascığım Fenerbahçe Orduevi prestijli bir orduevi.Adı ve konumu yeter.

Buraya yılın belli dönemlerinde gelen askeri heyetler otelde neredeyse 100 odayı birden tutuyorlarmış.

200 küsür odası olduğunu biliyorlar tabii.

Şort anına gelirsek kardeşim sende tahmin edersin ki askeri kamp olsa girerdin ama orduevine sokmazlar.Yani kışlık orduevleri hep böyledir.

Ama burası belki şimdi öyle değildir.Esneklik var çünkü.İçeride küpeli 1-2 genç gördüm.

Yazın havuza geldik deyince neden şortla geldin demeyebilirler )

Ama ben adaşım Haldun abiyi orduevine soktum ve içeride hem gezdik ortamı gösterdim hemde akşam yemeği yedik.

Sonrada Göztepede ki evine gitti adaşım Haldun abi.Burada kadın albay gördüm ve şaşırdım ama burada görevli değilmiş.

Astsubayla konuşuyordu ona sordum kadın albay yüksek hemşireymiş.

İlk kez böyle yüksek rütbeli bayan subay gördüm ve gayet mağrur bir olgun tipti.

Ayrıca kadın yüzbaşı da gördüm o doğal olarak gençti.

Astsubay buranın etrafında ve yakınlarında çok askeri birlik olduğunu söyledi.İçeride cafe ve yemek kısımlarında erkek en az 4-5 albay gördüm.Onlarda dışarıdan gelmişti.

Selimiye Kışlası yakın sayılır.Zırhlı birlikler ve Fenerbahçe burnundaki denizcilerin yeri var.Bu yüzden Fenerbahçe Orduevi epey rağbet görüyor.

Cafe,avm ve restaurant kısımları hep hareketliydi.Otel kısmından restaurant kısmına tünel yapmışlar.

Caddebostan tarafı karşıda görünüyor.Yürüme yolu var o sahil yolunda ve gürültüden uzak harikaydı.

Orduevinden çıkıp o sahilde spor yapmak çok keyifli olmalı.Bizde epey yürüdük.

Fenerbahçe semt olarak çok klas bir yer.

Fotolarım devam edecek.

(+)

(+)

(+)

Haldun Turan

3 yıl önce - Prş 12 Ksm 2015, 00:15

4-9 kasım arası 5 gece kaldığım Fenerbahçe Orduevinde çektiğim fotoğraflara devam ediyorum.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Haldun Turan

3 yıl önce - Cum 13 Ksm 2015, 00:12

4-9 kasım arası 5 gece kaldığım Fenerbahçe Orduevinde çektiğim fotoğraflara devam ediyorum.

5.fotoğrafda orduevinde bulunan ağaç çeşitlerinin isimleri var.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Haldun Turan

3 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2015, 01:00

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL