Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
murat93
10 yıl önce - Prş 26 Ksm 2009, 21:02

daha fotoğraf ekliyemedik ama şantiye çalışmalaı var şuan bitsin üniversitenin inşaatına başlnacak 2011-2012 dönemine eğitim başlıyacak bu üniversitede

murat93
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:07

Arkadaşlar Şantiye Çalışmalarında sona yaklaşıldı inşaat çalışmları başlıyacak yakın zamanda fotoğraf çekmekte biraz zor yollar yeniden yapılıyo çalışmalar filan var

fatihsune
10 yıl önce - Sal 05 Oca 2010, 21:47
Karadeniz'in ilk özel Üniversitesi Samsun'da kuruldu

Karadeniz'in ilk özel Üniversitesi kuruldu

Başarı Vakfı, Karadeniz'in ilk özel üniversitesini Samsun'da açmayı başardı. Başarı Üniversitesi'nin kuruluşuna YÖK'ten onay çıktı. Samsun, Karadeniz'in iki üniversiteli tek şehri oluyor.
Samsun'u Karadeniz'in iki üniversiteli tek şehri yapacak Canik Başarı Üniversitesi'nin kurulmasına YÖK onay verdi. Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yunus Bekdemir, "Üniversitemiz Türkiye başta olmak üzere, bütün dünyaya hitap edecek." dedi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ)'nden sonra ikinci üniversitesine kavuşuyor. 'Canik Başarı Üniversitesi' adını taşıyacak üniversiteye, 29 Aralık'taki YÖK Genel Kurulu'nda üniversitenin mütevelli heyeti tarafından yapılan sunumun ardından onay verildi. YÖK'ten onay çıkması Samsunlu bürokrat ve işadamlarının heyecanını da artırdı. Uzun zamandır üniversitenin kurulması için proje çalışması yapan işadamları ve bürokratlar, aldıkları onay ile çalışmalarını daha da hızlandıracak. Başarı ile Tanrıverdi Eğitim vakıflarının birlikte kuracağı Canik Başarı Üniversitesi, Karadeniz'in ilk vakıf üniversitesi olacak.

Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr.Yunus Bekdemir, OMÜ gibi köklü bir geleneğe sahip Samsun'u ikinci bir üniversiteye kavuşturacak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Eğitime ciddi damga vuracak bu hamle ile Samsun'u birkaç adım daha ileriye taşıyacaklarını belirten Bekdemir, attıkları her adımda, OMÜ ile Samsun'a kazandırılan bilgi birikimi ve tecrübelerden yararlanmanın gayreti içinde olacaklarını savundu. Eğitim ve fen bilimleri alanında yoğunlaşacaklarını ifade eden Bekdemir, "Üniversitemiz, 4 fakülte, 2 enstitüden oluşacak. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamayı hedefliyoruz. İlk 5 yılda 2 bin 250 öğrenci almayı planlıyoruz. Bunun yanında orta ölçekli araştırma geliştirmeye önem veren, ar-geye önem veren, yenilikçi bir üniversite olacağız." dedi. Bekdemir, YÖK onayından sonra çalışmaya hız verdiklerini, kararın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçmesini beklediklerini kaydetti.

Başarı Vakfı Başkanı Ahmet Giritli ise, Karadeniz'in ilk vakıf üniversitesinin Samsunlu işadamları başta olmak üzere bürokrasinin en tepesinden, en sade vatandaşa kadar birlikte düşünülüp, organize edilmesi ve YÖK tarafından da onayının verilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Bundan sonrası için dünya ile işbirliği ile rekabet edebilecek bir üniversite modeli oluşturmaya çalışacaklarını belirten Giritli, Samsun OMÜ ile işbirliği içinde olup, Samsun'u, bölgeyi bir bilim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Giritli, üniversite için ilk etapta akademik kadro yanında inşaat çalışmasına hız vereceklerinin altını çizerek, "Canik Başarı Üniversitesi'ni bir an önce belirlenen tarihte hizmete sokmak için seferber olacağız." açıklamasında bulundu. (CİHAN)

Kentimize ve Ülkemize hayırlı olsun...

cihan

10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:23
Samsun'un ikinci üniversitesi Canik Başarı Üniversitesi'ne YÖK'ten onay çıktı

SAMSUN (CİHAN)- Samsun'u Karadeniz'in iki üniversiteli tek şehri yapacak Canik Başarı Üniversitesi'nin kurulmasına YÖK onay verdi. Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yunus Bekdemir, "Üniversitemiz Türkiye başta olmak üzere, bütün dünyaya hitap edecek." dedi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ)'nden sonra ikinci üniversitesine kavuşuyor. 'Canik Başarı Üniversitesi' adını taşıyacak üniversiteye, 29 Aralık'taki YÖK Genel Kurulu'nda üniversitenin mütevelli heyeti tarafından yapılan sunumun ardından onay verildi. YÖK'ten onay çıkması Samsunlu bürokrat ve işadamlarının heyecanını da artırdı. Uzun zamandır üniversitenin kurulması için proje çalışması yapan işadamları ve bürokratlar, aldıkları onay ile çalışmalarını daha da hızlandıracak. Başarı ile Tanrıverdi Eğitim vakıflarının birlikte kuracağı Canik Başarı Üniversitesi, Karadeniz'in ilk vakıf üniversitesi olacak.

Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr.Yunus Bekdemir, OMÜ gibi köklü bir geleneğe sahip Samsun'u ikinci bir üniversiteye kavuşturacak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Eğitime ciddi damga vuracak bu hamle ile Samsun'u birkaç adım daha ileriye taşıyacaklarını belirten Bekdemir, attıkları her adımda, OMÜ ile Samsun'a kazandırılan bilgi birikimi ve tecrübelerden yararlanmanın gayreti içinde olacaklarını savundu. Eğitim ve fen bilimleri alanında yoğunlaşacaklarını ifade eden Bekdemir, "Üniversitemiz, 4 fakülte, 2 enstitüden oluşacak. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamayı hedefliyoruz. İlk 5 yılda 2 bin 250 öğrenci almayı planlıyoruz. Bunun yanında orta ölçekli araştırma geliştirmeye önem veren, ar-geye önem veren, yenilikçi bir üniversite olacağız." dedi. Bekdemir, YÖK onayından sonra çalışmaya hız verdiklerini, kararın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçmesini beklediklerini kaydetti.

Başarı Vakfı Başkanı Ahmet Giritli ise, Karadeniz'in ilk vakıf üniversitesinin Samsunlu işadamları başta olmak üzere bürokrasinin en tepesinden, en sade vatandaşa kadar birlikte düşünülüp, organize edilmesi ve YÖK tarafından da onayının verilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Bundan sonrası için dünya ile işbirliği ile rekabet edebilecek bir üniversite modeli oluşturmaya çalışacaklarını belirten Giritli, Samsun OMÜ ile işbirliği içinde olup, Samsun'u, bölgeyi bir bilim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Giritli, üniversite için ilk etapta akademik kadro yanında inşaat çalışmasına hız vereceklerinin altını çizerek, "Canik Başarı Üniversitesi'ni bir an önce belirlenen tarihte hizmete sokmak için seferber olacağız." açıklamasında bulundu. (CİHAN)
Haber Yayın Tarihi: 04.01.2010

http://www.sondakika.com/haber-samsun-un-ikinci-u ...i-1867426/

Mehmet44
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:35

Ünivrsite isimleri, gitgide dersane isimlerine benziyor. Dersaneden çıkıp, dersaneye gitsinler diye herhalde öğrenciler. Çünkü yeni açılan üniversiteleri bakıyorum, spor salonu, kampüsü falan bir kenara bıraktım, 5 kartlı bina kiralayıp, üniversite yapıveriyorlar. İnşallah ''başarı'' üniversitesi de bunlardan biri olmaz.

cihan

10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:44

Hayır Mehmet bey, kampüsü olan bir üniversite olacak...
İnceleyebilirsiniz;
http://www.basarivakfi.org
http://www.basarivakfi.org.tr

can3435
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:53

Bu linkte daha önce yaptığım yorumu aynen bu başlığa da kopyalıyorum.

Alıntı:
Ülkemize bir üniversite kazandırılması çok güzel

Ama diğer üniversitelerde olduğu gibi bu üniversiteden mezun olacaklara da iş imkânı da lazım

muratoglu55

10 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 18:59

murat93
10 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 12:58

başarı üniversitesi açıldığı zaman 4 fakülte ile hizmet verecek ilk 5 yıl 2500 öğrenci alınacak ve fakülteler zamanla çoğaltılacaktır

Alper Turkoglu
10 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 03:17
Tebrikler

Bende bugun gazetelerden ogrenmis oldugum bu guzel haber dolaysiyla tesekkurlerimi ifade ediyroum ilgililere. Boyelce Dogu Karadeniz Bolgemizin incisi ve bir numarasi Samsun unumuza ilk vakif univeristesi kurulmus oluyor. Umarim boyel guzel haberlerin sayilari artar ve ulkemiz her alanda ilerleme yapar. Bilmiyroum ama uamrim bu univeristemiz icersinde tip fakultesi olur cunku samsun tip yonunden cok zengin vede ulkemziin doktorlara ihtiyaci oldugu goz onune alaindigindna uamrim boyel bir fakulte kurulmus olur. Insallah bu basariyi basta dogu anadolu bolgelerimzde olmak uzere her yerd egoruruz. Unutmayalim tek tek basari gelmez bir butun halinde kalkinirsak ulke kalkinmis olur. Bu vesiyle memnuniyetimi ifaede ediyor sizleri Yuce Allaha emanet ediyroum. Esen kaliniz..

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET