Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Çagrı Arslan
10 yıl önce - Sal 23 Hzr 2009, 15:35

Üniversite inşaatına başlandınmı acaba haberi olan varmı ?

closek
10 yıl önce - Çrş 24 Hzr 2009, 18:54

Çağrı kardeş Üniversite inşaatı büyük bir ihtimalle başlamadı.Başlamış olsaydı yerel gazetelerde mutlaka haberi çıkardı...
Umarım en kısa sürede başlar...

ersin55
10 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 13:53

Alıntı:
Başarı'nın kuruluş dosyası YÖK'te

Samsun'u Karadeniz'in iki üniversiteli tek kenti yapacak Başarı Vakfı Üniversitesi'nin kuruluş dosyası YÖK'e teslim edildi.

Kurucu heyetle birlikte Ankara'da dosyayı YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'a teslim eden Samsun Milletvekili Suat Kılıç Samsun'un ikinci bir üniversiteye kavuşması hayal ötesi hayalimdi, emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

Gerekli incelemelerin ardından kararı vereceklerini söyleyen YÖK Başkanı Özcan da Samsun'un birden fazla üniversiteyi taşıyabilecek kapasitede olduğunu kaydetti.

Samsun Başarı Vakfı'nın kuruluş dosyasını Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr.Yunus Bekdemir, Vakıf Başkanı Ahmet Giritli ile birlikte Yüksek Öğretim Kurulu'na götüren Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Bu büyük adım Samsun kentinin başarısıdır dedi.

Kılıç'ın açıklaması şöyle: 19 Mayıs Üniversitesi gibi köklü bir geleneğe sahip olan Samsun'un ikinci bir üniversiteye kavuşması hayal ötesi hayalimdi. Gelinen nokta Samsun kentinin başarısıdır. Yıllar içinde nereden nereye geldiğimizin göstergesidir. Atılan her adım, her büyük proje Samsun'un dinamizmine yapılan katkıdır. Bu büyük adımla birlikte Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin iki üniversiteli tek kenti oluyor. Bu tablo hepimizin göğsünü kabartan bir gurur tablosudur. En kısa zamanda temeli atılacak, birkaç yıl içinde öğrenci alımına başlayacaktır. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz. Her aşamada, her adımda bu gibi büyük hamlelerin sahibi ve destekçisi olacağız.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan da dosyanın tesliminin ardından gereken değerlendirmelerin YÖK bünyesinde yapılarak karar varılacağını açıkladı. Samsun'un ikinci bir üniversiteye kaldıracak güç ve kapasitede olduğunu kaydeden Özcan atılan her yeni adımla birlikte devlet üniversitelerinin yanında vakıf üniversiteciliğinin de gelişeceğini kaydetti. Başarı Vakfı heyetine öneri ve değerlendirmelerde bulunan Özcan mesleki eğitime ağırlık verilmesini, yurt dışındaki üniversitelerle de bilgi ve teknoloji paylaşımına girilmesini tavsiye etti.

Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr.Yunus Bekdemir de şu değerlendirmeyi yaptı: Samsun'a ikinci üniversiteyi kazandırma çabası içinde olmanın onurunu taşıyoruz. Bu hamle Samsun'u birkaç adım daha ileriye taşıyacak. Attığımız her adımda 19 Mayıs Üniversitesi ile Samsun'a kazandırılan bilgi birikimi ve tecrübelerden yararlanmanın gayreti içinde olacağız.

Kaynak

-mert-
10 yıl önce - Cum 14 Ağu 2009, 19:00

Son durumu nedir bilmiyorum ama bu üniversite hem bölge için, hem Samsun için çok yararlı olur.Özel üniversite olması ayrı bir avantaj katar.Destekliyorum.

Ali Rıza Malkoç

10 yıl önce - Cum 21 Ağu 2009, 23:29
basarivakfi.org basarivakfi.org.tr

www.basarivakfi.org www.basarivakfi.org.tr
sitelerinin yapım aşamasında açıldıgını gördum.
sanırım gelışmeleri buradan da takıp edebilecegız

ali rıza malkoç

www.arm.web.tr
Bursa

yavuzhan55

10 yıl önce - Pts 02 Ksm 2009, 21:46

Alıntı:

Canik Belediye Meclisi, Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri Çok Amaçlı Salonu'nda Belediye Başkanı Osman Genç başkanlığında 2009 yılı Kasım ayı 19. birleşim 1. oturumu için toplandı. Meclis üyelerinin salt çoğunluğunun hazır bulunduğu toplantıda, toplantıya ait gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu. Meclis gündeminin dışında Meclis Üyelerine aylık olağan bilgilendirme brifingi sunan Başkan Genç, İlçede yürütülen çalışmalar hakkında ve hayata geçirilmesi öngörülen projeler hakkında bilgi verdi.

Canik Başarı Üniversitesi'nin inşasında ilk somut adımın atıldığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç,"Üniversite'nin şantiye alanının temel atma törenini geçtiğimiz günlerde yağışlı bir havaya rağmen gerçekleştirdik. 450 Dönüm alan üzerine kurulacak Üniversitenin 116 dönümüne rektörlük, fakülteler, sosyal tesisler, yurtlar, lojmanlar ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yapabilecek kongre merkezi inşa edilecek olup şuan şantiyesinin yapım çalışmaları hızla devam etmekte. Şantiye alanının tamamlanmasının ardından Üniversitemizin yapımına başlanılacak. Bir hayalden öteye geçilemez denilen Canik Başarı Üviversitesi'ni azimli ve gayretli çalışmalarımız neticesinde hayata geçirmeyi başararak,İlçemize eğitim alanında çağ atlattık"dedi. Genç,"Karadeniz'de ilk vakıf Üniversitesi olma özelliğini taşıyan Canik Başarı Üniversitesi, Canik'in dünyaya açılan penceresi olacak. Üniversitemiz şimdiden hayırlı olsun"şeklinde konuştu.

Eğitim yatırımlarının bununla sınırlı kalmayacağını ifade eden Başkan Genç,"Canik Başarı Üniversitesi'nin yanı sıra ikinci bir Üniversite olan 19 Mayıs Üniversitesi'nin meslek yüksek okullarının ve fakültelerinin İlçemize kazandırılması yönündeki çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İlk etapta Meslek Yüksek Okulu, Eğitim Fakültesi ve Akustik konferans salonu'nun revizyon planında önemli adımlar kaydettik. Rektör Bey'le yapacağımız müzakereler sonucu önümüzdeki günlerde Hukuk Fakültesi'nin de yerini belirleyip, İlçemize üç fakülte ve bir konferans salonu da kazandırmış olacağız. Eğitime ayrı bir önem veriyoruz ve bu yönde gerek özel ve gerek kamu yatırımalarının Canik'e kazandırılması yönünde ciddi bir uğraş veriyoruz. İlçeye kazandırılan yatırımlar ile Canik, kabuğunu kırmış geleceğe emin adımlarla yürüyen bir İlçe konumuna gelmiştir"diye konuştu.

Şantiye inşaatına başlandı.Umarım Üniversite inşaatına da bir an önce başlanır...

murat93
10 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 15:22

Bu Güzel Şehrimize Şimdiden Hayırlı Olsun Çok Güzel Bir Haber Samsun Adına

Sezgin G.
10 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 17:52

Herşeyden önce Türkiyemize ve ondan sonrada Samsunumuza hayırlı uğurlu olsun.

Yusuf Esengül

10 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 18:02

Arkadaşlar.Hayırlı olsun mesajları yerine Samsun'lu arkadaşlardan daha fazla bilgi ve fotoğraf bekliyoruz. Yok mu malumatı olan arkadaşımız?

Tankut1
10 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 20:54

Vakıf üniversitelerinin tüm Anadoluya bir an önce yayılmasını diliyorum.Umarım kaliteli eğitim verip gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirirler.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET