Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Enes Zengin
9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 16:50

Alıntı:
Kurulacak üniversite samsun'a çok şey kazandıracak.Özellikle kurulduğu bölgeye hareketlilik getirecek...Ve 20 bin öğrenciyi şehrimize getirecek.Heralde raylı sistemi bu üniversiteyede uzatırlar ilerde...

Sanırım kurulan üniversitenin kalitesi, öğretim elemanı yeterliliği, mezunların istihdam oranı gibi önemli kriterler kimseyi ilgilendirmiyor.

Tek önemli olan 20000 yeni müşteri.

adembayram

9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 17:16

Tebrikler Samsun, eğitime güzel bir destek veren bu şehri kutluyorum darısı bu konuda daha kılını kıpırdatmayan Bursamıza...

ülkühan34
9 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 11:47

Alıntı:
Sanırım kurulan üniversitenin kalitesi, öğretim elemanı yeterliliği, mezunların istihdam oranı gibi önemli kriterler kimseyi ilgilendirmiyor.

Tek önemli olan 20000 yeni müşteri.

Türkiye'de vakıf üniversiteleri kalite, öğretim elemanı ve mezunların istihdam oranı gibi yönlerden genelde oldukça iyi durumdalar. Kaldı ki her başvuran vakfa üniversite kurma izni verilmiyor. Başarı Vakfı bu girişimini üniversitenin inşaatına başlama aşamasına kadar getirdi ise tebrik etmek ve güvenmek gerek. Kurulacak olan Canik Başarı Üniversitesi'nden de daha önce kurulan diğer vakıf üniversitelerinde olduğuna benzer bir başarı grafiği ve kalite beklersek herhalde yanılmayız.

Samsun öğrenci kenti olmaya oldukça uygun. Kampüs olarak seçilen yer ise cidden çok yerinde bir tercih. Bu sitede Asarağaç Tepesi ile ilgili pekçok fotoğraf yayınlandı ve tanıma şansı bulduk. Canik Başarı Üniversitesi kampüs alanı olarak belirlenen yer (Devgeriş ve Gürgenyatak Köyleri arası olarak tarif edilen yer) google dan incelerseniz Asarağaç Tepesi'nin batısında ve kente kuşbakışı hakim bir noktada son derece nitelikli bir yer. Bir tarafı dağ ve orman manzarası, bir tarafı kuşbakışı kent manzarası, bir tarafı deniz manzarası olan (denizden yaklaşık 2,5 km içeride ve 300 metre rakımda) harika bir yer. Bence çok yerinde bir girişim. Samsun gibi öğrenci kenti olmaya son derece uygun bir kentte ve böyle bir kampüste kurulacak olan bir üniversite öğretim elemanı bulmakta hiç zorlanmaz. İnsanlar seve seve gelir buraya. Belki de torpil bile yaparlar

meltemmm
9 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 14:03

karadenizin incisi samsunumuz için cok guzel bır haber bu ve bunun gıbı guzel atılımlar hız kesmeden sürer

Mustafa_ÜNLÜ

9 yıl önce - Pts 17 Ksm 2008, 05:00

Bu haberi görünce çok sevindim,artık böyle gelişmelere ihtiyacımız var, kalkınmada öncelikli olamadık ama, bunlarla bir şekilde harekete geçmemiz lazım, hadi hayırlı olsun.

Ali Rıza Malkoç

9 yıl önce - Cum 12 Arl 2008, 20:44
tebrik

mart ayından sonraki gelişmeleri burada paylaşırsanız sevinirim

Çagrı Arslan
9 yıl önce - Cmt 13 Arl 2008, 00:44

Böyle bir projenin gelmesi çok doğal çünkü büyüklüğü ve modernliğiyle bunu kaldırabilecek bir şehir Samsun.Ayrıca üniversite yerleşim alanlarıda hem Omü hemde yeni yapılacak üniversite için çok güzel seçilmiş muhteşem bir doğanın içinde aşağıya baktığımızda yine muhteşem bir denizle karşı karşıyayız.

Sefer GİRİŞEN

9 yıl önce - Cmt 13 Arl 2008, 02:25

Haziran ayında Gürgenayak Köyü'nden geçerken fındık bahçesinde ot biçen bir çiftçiyle görüşmüştüm.Köylerinden 450 dekarlık alanın yeni yapılacak üniversite için istimlak edildiğini söylemişti. Bu yüzden de o bölgede tarla fiyatları aşırı derecede artmış. Yeni yapılacak üniversite fotoğrafta görülen Gürgenayak Köyü camisinin sol tarafından denize doğru uzanan alan olmalı.Hemen altında da Devgeriş Köyü var. Fotoğraf üniversitenin yapılacağı yerin manzarası hakkında bilgi versin diye ekliyorum.

(+)

Ali Rıza Malkoç

9 yıl önce - Cmt 13 Arl 2008, 14:51
teşekkürler

teşekkürler sefer bey
üniversite mevkisi çok güzel..
deniz mavisi ile orman yeşili, kültür ve bilimle buluşmuş..
samsun"a çok şeyler katacagına inanıyorum.
sadece yurt içi degıl yurt dışından da öğretim üyesi ve öğrenci geldiğini düşünün..

Ayhan Sahin

9 yıl önce - Cmt 31 Oca 2009, 17:26

bu habere bir ordulu olarak cok sevindim bu güzel sehir herseyi hak ediyor daha cok seylere layik darasi ordunun basina simdiden hayirli olsun

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET