Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Cmt 22 Mar 2008, 22:38
Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Gemlik ilçesinde, Üniversitemize bağlı Meslek Yüksekokulu çalışmaları 1994 yılında başlamış ve 2002 yılında Gemlik Meslek Yüksekokulu adıyla kurulması kararlaştırılmıştır. Ancak, gerekli yapılanma ortamının olmaması nedeniyle eğitim-öğretime başlanamamıştır.

Gemlik'te bulunan tarihi Sunğipek Fabrikası alanının, 2004 yılında Üniversitemize tahsis edilmesinden sonra hızla yapılaşma çalışmalarına başlanmış ve öncelikli olarak Gemlik Meslek Yüksekokulu adıyla kurulan yüksekokulumuz eğitim öğretime başlamıştır. Meslek Yüksekokulumuzun adı, Asım Kocabıyık Kültür Eğtim Vakfı'nın Yüksekokulumuza yaptığı katkılardan dolayı 2005 yılında Yüksek Öğretim Kurulu tarafından alınan karar gereği GEMLİK ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU olarak değiştirilmiştir.

Yüksekokulumuzun yaklaşık 4000 metrekarelik eğitim birimleri binasında; 11 adet derslik, 6 laboratuvar, 1 bilgisayar laboratuvarı, okuma salonu, konferans salonu, kütüphane, kafetareya ve öğretim elemanları için yeterli sayıda büro bulunmaktadır.
Yüksekokulumuzda 2006 yılı itibariyle açık olan bölüm ve programlar:

TEKNİK PROGRAMLAR BÖLÜMÜ
Bitkisel Üretim Programı
Gıda Teknolojisi Programı
Harita ve Kadastro Programı
İKTİSADİ VE İDARİ PROGRAMLAR BÖLÜMÜ
Dış Ticaret Programı
DENİZCİLİK PROGRAMLARI BÖLÜMÜ
Deniz ve Liman İşletme Programı

Kaynak:http://gemlik.uludag.edu.tr/gakmyo.html

(+)

Gemlik Sahilden Görünümu

(+)

Meslek Yüksek Okul Önü

(+)

Meslek Yüksek Okul Önü

(+)

(+)

Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Cmt 22 Mar 2008, 23:38

(+)

Yemekhane

(+)

Konferans Salonu

(+)

Koridordan bir görünüm

(+)

Kütüphane ve Toplantı Salonu

(+)

(+)

Laboratuvarlar

(+)

Okuma Salonu

(+)

Öğretmenler Odası

(+)

Projeksiyon Sınıfı

(+)

(+)

Sınıflardan Görünüm

(+)

Yakında hizmete gircek sağlık ocağı

Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Sal 25 Mar 2008, 21:19

(+)

(+)

Bilgisayar Sınıfları

(+)

Çok Amaçlı Kullanılan Salon

(+)

Harita Çizim Odası

(+)

Kantin

Sevgili wowturkey dostları Gemlikteki ünüversitemiz dıştan eski Suğipek fabrikasının kalıntılarını andırsada, içerisi çok modern bir şekilde Asım KOCABIYIK (BORUSAN) vakfı tarafından titizlikle restore edilmiştir.Meslek Yüksek Okulumuzun açılışına gelerek kurdeleyi kesen Sayın Asım KOCABIYI'ın,tesisleri gezerek çok beğenmesi üzerine yeni yapılacak Hukuk Fakültesi binasının da tarafımızdan yapılacağını duyurmuştu.Haziran gibi açılışı planlanan hukuk Falültesi ve Rektörlük binaları Gemlike ayrı bir vizyon katacağını umuyoruz.

Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Cum 16 May 2008, 22:24

(+)

Gemlik iskelesinden Üniversite kampüsümüzün görünüşü

(+)

Kampüsümüzün girişi

(+)

Yarın hukuk fakültesinin ve Rektörlük binalarının açılışları yapılacak, hummalı bir çalışma vardı okulda.Okulumuz eski Suğnipek fabrikasının yerine yapıldığı için burada bulunan bir bacanın tamiratı yapıldı ve devasa Uludağ Üniversitesi yazısı ile birlikte Türk bayrağı asıldı.Umarım okulumuz Türkiyemiz için önemli önemli insanlar yetiştirir ve Ulusumuza hizmet eder,sağlıcakla kalın...

Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 01:56

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA