Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce İzmir'in en önemli sorunu ne ?
« önceki   123 ... 272829

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 29

İzmir'in çözüme ulaşması gereken ilk sorunu ne ?
Kara ulaşımı 7.9%  7.9%  [25]
Yatırım eksikliği 31.2%  31.2%  [99]
Metro çalışması 16.7%  16.7%  [53]
Çevre, deniz ve hava kirliliği 10.1%  10.1%  [32]
Doğalgaz boruları 1.6%  1.6%  [5]
Turizm yatırımları 3.8%  3.8%  [12]
Üçkuyular - Bostanlı geçişi 1.9%  1.9%  [6]
Ruhsatsız yapılaşma 26.8%  26.8%  [85]
Toplam Oy : 317

AnL_95
3 ay önce - Pts 04 Oca 2021, 02:53

Bakımsız binalar, çarpık yapılaşma, gerçekleşmeyen kentsel dönüşüm. Alsancak'ın tamamına kentsel dönüşüm şart. Kordondan başlamak üzere.

Mesela depreme rağmen Bornova-Özkanlar-Manavkuyu tarafında binalar hala yeni dış cepheleri falan bakımlı mantolama, badana vs yapılmış ama Alsancak, Çankaya, Pasaport, Hatay, Göztepe, Poligon tarafında binalar hem eski hem bakımsız

mahmut11
3 ay önce - Pts 04 Oca 2021, 03:09

Açıkçası ben artık Alsancak Konak tarafına gezmeye gitmiyorum. hem güvenlik açısından hem altyapı açısından hem de otopark açısından iyi değil zaten aktarmalı ulaşım yüzünden şehir merkezine ulaşmak da kördüğüm oldu. Ona bin oradan in, vs.

Kordonboyu zaten eski güzelliği kalmadı ... Çok üzücü... Adam evinden sandalye masa falan getiriyor..

Çankaya, Basmane, Kahramanlar, buralar tamamen yıkılmalı, işhanları çok eski, artık onlara gelen su boruları bile berbat halde gün içinde elektrik kesintisi de mevcut..

Ayrıca buradaki bazı iş hanları da maksadını aşmış durumda. Emniyet operasyon yapıyor gerektiğinde ama normal bir insanın güvenle dolaşacağı yerler olmaktan çıkmak üzere.

İkiçeşmelikten inerken Katmandu ya gitmiş gibi oluyoruz.

Hele spotçular ve cansız mankenciler çok çok kötü duruyor. İzmir'e dışardan gelen biri için felaket izlenim..

Artık bunlar İzmir'in tarihi falan olarak görülmemeli.

Çok büyük bir kentsel dönüşüm ve bir altyapı çalışması olmalı İzmir'de...

bu para var.

Belediyenin kaynakları iyi kullanılsın yeterki. Kordona tramvay yapılarak trilyon harcanmamalı mesela.

Önceki mesajlari şimdi okudum da 3 günlük üyenin de kalkıp (sevmediğim de olsa) bir üyeye sen de kaç yıllık uyesin hiç anasayfaya fotoğraf çıkartmışlıgın yok demesi de eski bir üyenin açtığı yeni bir account izlenimi verdi.

Bak benim 250 fotoğrafım çıkmış. Konuşabilir miyim?

Hey Allahım.

Neyse,
İzmir'in altyapı ve kentsel dönüşüm projeleri hızlandırılsa kimse İzmir'i tutamaz.

Ama bunun için çalışkan bir ekip gerekir. O da İzmir'de yok.

Sadece boş laf ve hamaset var.

sayfa 29
« önceki   123 ... 272829
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet